Vožnja s spremljevalcem pri 16ih

sad

Guru
24. avg 2007
20.528
9.219
113
Mene za punco ne skrbi, je ful previdna. Me pa za sina. Ker ko sem bral tvoj zapis, je kot bi opisal njega :).
Strah me sicer ni pri njem, ampak je pa to super čas, da mu varno predaš izkušnje in s tem malo zbiješ tisti občutek supermena.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.603
8.930
113
Pr nas je tko, da ja mula na trenutke bila raztresena za popiszdit in je parkrat kar z glavo skozi zid šla. Pol je predstavla tipčka.
Melo je samozavest serijsko, mi smo najjači itd. gas 130 po AC... Jaz skušam čimbolj razjasniti kakšne situacije, predvidevanja, na kaj biti pozoren itd. Upam da kaj ostane v ušesih.
Mislim, da je to pr 16 super zadeva. S tistimi 20 urami, pa je tko, tko. Sem jo že prej učil vozit po industrijski coni in po 20 urah da jo inštruktor spusti na samostojno vožnjo, jaz nisem opazil neke hude razlike. Se mi je zdelo, kot da niso predelali pol stvari. Itak te je na začetku ful strah zraven. :) Sedaj malo manj.
Sicer konstantno vbijam v glavo: hitro vozit ni problem, hitro ustavit pa velik. Glej naprej, glej naprej! Glej kamor voziš, boš vozila. Varnostna, predvidevaj, itd.
Sam ne preterat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.177
881
113
Za tiste, ki ste dali to že čez. Kdaj lahko otrok začne z urami vožnje in teoretičnim delom, da dobi izpit za vožnjo s spremljevalcem? Šele, ko dopolni 16 let ali že prej in tako ko je 16 let že naredi izpitno.
Lahko kdo na kratko opiše praktično, kako je zadeva šla. In še glede zavarovanj. Verjetno je bolj smiselno vzeti dodatno zavarovanje na otroka in ne doplačevati pri vsakem avtu? Razen, če je le en avto v igri.
Mozak, za vse drugo si pametn k 100 matr, vse ves... ni da ni... Zdej za tole malenkost pa glumis da nc ne ves? Pa nc slabonamerno sam na krščen duš mi greste pametovalci o vsem zivim, kar se vas ne tice. Drugace pa poklic avtosolo, vse vejo in zrihtajo. Nasa prva je pr 16-ih zacela vozt z unim in nakvackala unih 20 ur, pol se doma vozila z mano in zeno in tako je blomdo 18-ga leta. Potem se grande finale in izpit je doma. Tako da zdej ima oci 2 bakup variante :D Prihajata se tretja in cetrta...
 
  • Žalosti me
Reactions: sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.528
9.219
113
Mozak, za vse drugo si pametn k 100 matr, vse ves... ni da ni... Zdej za tole malenkost pa glumis da nc ne ves? Pa nc slabonamerno sam na krščen duš mi greste pametovalci o vsem zivim, kar se vas ne tice.
Pestro... :fredi:
Sicer se boš pa moral odločiti ali pametujem o vsem ali glumim, da nič ne vem. Sedaj jaz tukaj gor nikjer ne vidim, da bi kaj glumil, ker sem postavil vprašanje, predvsem so me pa zanimale praktične izkušnje s strani uporabnika. ;)
Sicer pa itak veš, da svjetski geniji osnovnih stvari niso uspeli sfolgat, ker so pametovali o pomembnih stvareh.:aplauz::valjamse::fredi:
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.177
881
113
Tako kot ti drugje? Teoreticar, ne me v smeh spravlat. Sem ti napisal kaj nared, ti pa kakor zelis. Polnoletnica je imela tako pot. Druga zdaj (16) razmislja o prijavi za teste in ostalo kar potrebuje (vse izve na ustreznem uradu, naj cimvec sama naredi). Ko potrga s tem pa bom odgovoren oce in ji zrihtal ure voznje pri avto soli in naj drgne z unimi dokler ne dobi zegna, da lahko isto pocne z nama (starsema). Ko bo 18 pa obnovitvene ure in izpit. Ne vidim potrebe po dramatiziranju glede tega. Zadeva je utecena in deluje. Bo slo?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

henkl

Fizikalc
18. nov 2019
427
236
43
Vsi ki bi radi otroka učil vozit se zavedite da vi izpita nebi več naredil iz prve-vsa čast izjemam-zato naj za to skrbijo avto šole.Vozim več kot 35 let pa me sine nonstop opozarja na napake.:fredi:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Garfildd in Hanzi

sad

Guru
24. avg 2007
20.528
9.219
113
Otroka naučijo vozit v avtošoli ;). V najmanj 20ih urah. Jaz jemljem mojo nalogo samo v tem, da ga/jo opozarjam na morebitne nevarne situacije, dokler jih sam/sama ne zazna in da po potrebi bremzam testosteron in“vseznanje” ;).
 
  • Všeč mi je
Reactions: henkl

sad

Guru
24. avg 2007
20.528
9.219
113
Otroka naučijo vozit v avtošoli ;). V najmanj 20ih urah. Jaz jemljem mojo nalogo samo v tem, da ga/jo opozarjam na morebitne nevarne situacije, dokler jih sam/sama ne zazna in da po potrebi bremzam testosteron in“vseznanje” ;).
Aja, pozabil. Osnovno mehaniko vožnje (sklopka, plin, zavora, zavijanje, itd.) smo pa ze dali cez na velikem parkiriscu, tako da ne bosta s tem izgubljala čas v avtosoli.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.177
881
113
Bravo. Sam sicer to prepustim proficem. Ko oni koncajo rade volje pustim otroku, da mi zanesenjasko pokaze kaj se je naucil. In pri prvi sem bil res prijetno presenecen. Slabi dve leti kar smo se potem se vozili je hitro minilo in predvsem brez problema. Vse ok, edino Toyoto ji je blo hecno pelat (avtomatik). Drugo vse v gabaritih :D
 

pol3ni

Fizikalc
10. jan 2011
355
228
43
Idrija
Pri meni sta hčer in sin oba vozila s spremljevalcem in mi ni žal.Najprej sem jih sam učil osnove speljevanja,prestavljanja,zaviranja itd.
Osebno mislim da je to dobro,da dobi vsaj malo občutka za vožnjo.In oba sta naredila vse v prvo.Sin ravno ta teden pri 30 -ih urah.Ali je to kaj pripomoglo ne vem,škodovalo sigurno ni.
Tako da jaz to priporočam
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in Najbolji
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Je kateri od vas genijalcev z LJ registracijo, danes spremljal 16+ voznika po Mariboru?
Bi pomagalo, če bi oba ponovila pravila vožnje v križiščih enosmernih cest, kjer dva pasa zavijata v dva pasa levo - ne moreš tam vozit po pravilu en pas na dva pasa!

Ker ste sami navdušenci pa še moje mnenje - jaz sem proti tem dvoletnim vožnjam s spremljevalcem. Naj vozijo polno s 16 leti po izpitu - pa naj jim kubike/kW omejijo, alkohol prepovejo,...
Itak pa kot opazujem jih velika večina sploh noče več avtov vozit.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.177
881
113
Super, sam se povej kako bi ti to naredu? Omejil kubike na svojem avtu... Alkohol je prepovedan ze nekaj casa za vse, ne samo njih ;) Zame je tako kot je, cisto ok. Si zraven, spremljas, cas mine. Na koncu bp naredi izpit in je na svojem. Ostane ti samo se da kupis avto in si voljno. Da pa bi mlajsi kaj manj vozili pa ne vem. Na cesti ni videti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.972
814
113
Hvala.
Še kakšen nasvet na podlagi izkušenj?
Ce se ne vozi v avtosoli - potem izberi tam avto, ki je cimblizje domacemu (po merah, bencinar/dizl, rocna/avtomatska,..)
Moja hci je vozila v enem mejhnem bencinarskem “pičipokiju”, doma sva trenirala na golf dizlu.. na zacetk sem bil (obcasno sem se) parkat prcej zivcen (“pazi jark/ograja/…), ker se je prevec navadla na “picipokija” - plus tega sem se pa tud jest rabil navadit zraven sedet.

zavarovanje sklenes na voznika - potem lahko vozi karkol. Velja tudi potem, ko izpit nardi
 
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Super, sam se povej kako bi ti to naredu? Omejil kubike na svojem avtu... Alkohol je prepovedan ze nekaj casa za vse, ne samo njih ;) Zame je tako kot je, cisto ok. Si zraven, spremljas, cas mine. Na koncu bp naredi izpit in je na svojem. Ostane ti samo se da kupis avto in si voljno. Da pa bi mlajsi kaj manj vozili pa ne vem. Na cesti ni videti.
Kubike ne lahko pa kW omejiš. Pa če jih že tako ujčkate - aja še avto jim kupite za konec - jim boste pa pač nekaj z manj kubiki kupili - sistem se bo hitro prilagodil.
Tesla bi ti lahko kar na podlagi "osebnega odtisa" omejil hitrost, pospeške, moč,... Ko voziš ti je vse normalno, ko vozi "mladoleten" pa omejeno. ;)
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.384
2.289
113
Otroci hočejo čim prej voziti. In starši jim pomagamo.
Kaj pomeni prižgana zelena luč na semaforju v križišču, ki gori za (nas) smeri naše vožnje?
kako začnemo manever prehitevanja?

p.s. ti dve vprašanji sta za t' resne