Vožnja s spremljevalcem pri 16ih

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Za tiste, ki ste dali to že čez. Kdaj lahko otrok začne z urami vožnje in teoretičnim delom, da dobi izpit za vožnjo s spremljevalcem? Šele, ko dopolni 16 let ali že prej in tako ko je 16 let že naredi izpitno.
Lahko kdo na kratko opiše praktično, kako je zadeva šla. In še glede zavarovanj. Verjetno je bolj smiselno vzeti dodatno zavarovanje na otroka in ne doplačevati pri vsakem avtu? Razen, če je le en avto v igri.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Usposabljanje se lahko začne pri 16tih letih. Ni pa nobene izpitne vožnje. Inštruktor da po končanem usposabljanju zeleno luč za vožnjo s spremljevalcem. Ti se vpišeš v evidenčni karton vožnje in s tem in L tablico zadaj potem vozita, obamorata imet 0,0 tko da če boš spil en pir, vozi ti, ne mulc. Ko bo mulc star 18 let, bo šel na izpit. Do takrat pa ni voznik, ampak kandidat za voznika. Zavarovanje se sklene na mulca in potem lahko vozi katerikoli avto.

Kako je šlo, oziroma kako gre? V začetku sva se mogla navadit, da nisva foter in sin, ampak kandidat in inštruktor, zdej po letu in pol praktično ne rabim bit več inštruktor.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Če sem prav razumel je treba najprej CPP tečaj, potem izpit CPP, zdravniški izpit in nato še vsaj 20 ur vožnje. Po tem pa samo še zavarovanje, vloga in L tablica in vozi miško. :aplauz:
Škoda, sem upal, da lahko že prej začne, ampak tudi to je vseeno odlično.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Če sem prav razumel je treba najprej CPP tečaj, potem izpit CPP, zdravniški izpit in nato še vsaj 20 ur vožnje. Po tem pa samo še zavarovanje, vloga in L tablica in vozi miško. :aplauz:
Škoda, sem upal, da lahko že prej začne, ampak tudi to je vseeno odlično.
Tako nekak.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
OK, ko tole na linku preberem, mi ni jasno, kaj potem sploh je benefit tega? Ker, če prav razumem, mora kandidat prevozit 20 ur v AŠ, potem lahko vozi s spremljevalcem. In kako je potem to drugače od tega, da se pri 18 letih vpiše regularno in sam naredi vse? Do 18 leta itak ne sme vozit sam.

123.PNG
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
To ti pa junija povem. Moj bo rabu kako več, ker zdaj vozi večinoma avtomatika. Tam do 25 bo prišel če nardi s prve.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Se ti pa zahvaljujem za tole temo, ker si me spomnil da je poteklo zavarovanje. So ga pa podražil iz 145 na 175 EUR, sem ravnokar plačal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
To ti pa junija povem. Moj bo rabu kako več, ker zdaj vozi večinoma avtomatika. Tam do 25 bo prišel če nardi s prve.
A to skupaj s tistimi urami pri 16ih ali je to dodatno na tiste ure?
Pri nas k sreči ni panike z avtomatiki. Sicer so glavni avtomobili vsi brez ročnega, ampak je tudi nekaj avtov z ročnim.:cheer:
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.935
2.416
113
Pr nas je tko, da ja mula na trenutke bila raztresena za popiszdit in je parkrat kar z glavo skozi zid šla. Pol je predstavla tipčka.
Melo je samozavest serijsko, mi smo najjači itd. gas 130 po AC... Jaz skušam čimbolj razjasniti kakšne situacije, predvidevanja, na kaj biti pozoren itd. Upam da kaj ostane v ušesih.
Mislim, da je to pr 16 super zadeva. S tistimi 20 urami, pa je tko, tko. Sem jo že prej učil vozit po industrijski coni in po 20 urah da jo inštruktor spusti na samostojno vožnjo, jaz nisem opazil neke hude razlike. Se mi je zdelo, kot da niso predelali pol stvari. Itak te je na začetku ful strah zraven. :) Sedaj malo manj.
Sicer konstantno vbijam v glavo: hitro vozit ni problem, hitro ustavit pa velik. Glej naprej, glej naprej! Glej kamor voziš, boš vozila. Varnostna, predvidevaj, itd.