Vožnja s spremljevalcem pri 16ih

sad

Guru
24. avg 2007
20.528
9.219
113
Ti imaš svoje videnje, jaz imam svoje. In menim, da je ta vožnja s spremljevalcem top, saj otroku omogoči nabiranje izkušenj pod nadzorom odrssle osebe. Čakam, da en da primer pijanca. No, ta ne more biti spremljevalec.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.177
881
113
Drzi, v redu je. Pa se opcijsko. Kdo zeli, izkoristi.

Samo Izoliranc : mozno je marsikaj, od retina skenerja dalje ... osebno mi je moznost o kateri nabijamo tu, dovolj.
 
22. jul 2007
12.827
1.318
113
123
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
Ne vem če lahko tako na easy sheka, ampak gotovo se da. Je pa sila preprosto tole narediti, vsaj pri mojem avtu.

V mojem primeru sicer hči ni želela pričeti z vožnjo ko je dopolnila 16 in se bo zadeve raje lotila ko bo polnoletna. Pravi, da ji je tako boljše, mogoče tudi zato, ker bi jo preveč komandiral ko bi vozila ;)
 
  • Ljubezen
Reactions: Samo Izoliranc

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.382
5.898
113
pri taščici
Prednost teh dveh let vidim v tem, da otrok dobi izkusnje tudi v razmerah za katere je bil primrajsan v avtosoli(AS) .
Ce je ASdelal poleti, nima pojma kako se avto vozi pozimi. Mogoce kaj teorije, ostalo pa...
Ajd nekdo ki ni talent ga bodo tudi vbAS tezko naucil voNje v snegu. Ceprav je danes cel.kup elektronike ki popravljajo voznikove napake, vendar vseeno
.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.382
5.898
113
pri taščici
Sam sem zacel z voznjo pri cca 14/15, (izven cestnih povrsin) potem pa tudi po cestah kjer se ni pricakovalo policajev. Vcasih sam, včasih druzinsko
Izpit sem delal seveda pri 18.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
Malo je mlada, po razmišljanju pa za vženit. :aplauz:
Z enim svojih let, čez ene 20 let, če bo prestal vse teste :):)

Sicer pa, jaz sem tudi vozil fičota in naredil kar nekaj km predno sem sploh začel delati teorijo, samo to so bili drugi časi. V tistih časih je to bilo skoraj normalno...Po moje so punce na splošno manj navdušene nad vožno in AŠ kot fantje.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.424
5.448
113
Casi so se zmeraj enaki, ce je moznost kakih gozdnih poti, kolovozov ipd, kjer drucga kot traktorja ne mores srecati. V mestu se pa komaj najstnik tezko afna, kot se tudi v mojih cajtih ni mogel...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.603
8.930
113
Ce se ne vozi v avtosoli - potem izberi tam avto, ki je cimblizje domacemu (po merah, bencinar/dizl, rocna/avtomatska,..)
Moja hci je vozila v enem mejhnem bencinarskem “pičipokiju”, doma sva trenirala na golf dizlu.. na zacetk sem bil (obcasno sem se) parkat prcej zivcen (“pazi jark/ograja/…), ker se je prevec navadla na “picipokija” - plus tega sem se pa tud jest rabil navadit zraven sedet.

zavarovanje sklenes na voznika - potem lahko vozi karkol. Velja tudi potem, ko izpit nardi
Vozit je treba vse, od pičipokija do kombija.
 

ideolog

Fizikalc
16. feb 2012
208
26
28
17.325776N, 23.254786E
Jaz bi tule malo umiril vaše navdušenje nad L tablico. Izkušnja mojega mulca je bila, da se je v letu in pol, ko je vozil z L tablico, nekako navzel nekih napačnih vzorcev in opustil nekaj naučenih. Ko je pred izpitno vožnjo vzel še dve uri pri inštruktorju, je inštruktor to seveda takoj opazil in iz dveh dodatnih ur jih je nastalo 6. Sin je sam ugotovil, da je imel L tablico predolgo. Naslednji otrok smo se dogovorili, jo bo imel kvečjemu pol leta.
 

henkl

Fizikalc
18. nov 2019
427
236
43
Jaz bi tule malo umiril vaše navdušenje nad L tablico. Izkušnja mojega mulca je bila, da se je v letu in pol, ko je vozil z L tablico, nekako navzel nekih napačnih vzorcev in opustil nekaj naučenih. Ko je pred izpitno vožnjo vzel še dve uri pri inštruktorju, je inštruktor to seveda takoj opazil in iz dveh dodatnih ur jih je nastalo 6. Sin je sam ugotovil, da je imel L tablico predolgo. Naslednji otrok smo se dogovorili, jo bo imel kvečjemu pol leta.
:aplauz:
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.667
1.012
113
Po moje je nehal vsak trenutek v špegle gledat. Določene zadeve vidiš tudi s perifernim vidom.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.177
881
113
Jaz bi tule malo umiril vaše navdušenje nad L tablico. Izkušnja mojega mulca je bila, da se je v letu in pol, ko je vozil z L tablico, nekako navzel nekih napačnih vzorcev in opustil nekaj naučenih. Ko je pred izpitno vožnjo vzel še dve uri pri inštruktorju, je inštruktor to seveda takoj opazil in iz dveh dodatnih ur jih je nastalo 6. Sin je sam ugotovil, da je imel L tablico predolgo. Naslednji otrok smo se dogovorili, jo bo imel kvečjemu pol leta.
Pri nas je bilo drugace. Sicer hcerka, pri sinu pa verjamem, da bo podobno. Sam ta bo ze prej zacel, z motorji in vsem ostalim...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.528
9.219
113
Jaz bi tule malo umiril vaše navdušenje nad L tablico. Izkušnja mojega mulca je bila, da se je v letu in pol, ko je vozil z L tablico, nekako navzel nekih napačnih vzorcev in opustil nekaj naučenih. Ko je pred izpitno vožnjo vzel še dve uri pri inštruktorju, je inštruktor to seveda takoj opazil in iz dveh dodatnih ur jih je nastalo 6. Sin je sam ugotovil, da je imel L tablico predolgo. Naslednji otrok smo se dogovorili, jo bo imel kvečjemu pol leta.
Recimo jaz bi bil vesel, da je bilo tako. Mu je inštruktor te vzorce popravil in če je pameten mu to zna ostati. Ali je bolje, da se jih ne navzame, potem po pravem izpitu pa koga briga. Saj pa ima izpit.
Recimo jaz gledam nekatere znance/kolege mojih let kako vozijo in se samo čudim, da ni še več prometnih nesreč. Me kar zmrazi, ko recimo vidim desno roko na levi strani volana zgoraj.
PS: verjetno se moraš tudi ti zamisliti, ker te vzorce je od nekje pobral.