Voznik s spremljevalcem - zavarovanje avta

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
17
38
MB
Pozdravljeni

Hčera je postala voznik s spremljevalcem (16 letni voznik).
Zanima me, ali je potrebno zavarovati avto za mladega šoferja? Spraševal sem na zavarovalnici in na 3 !!! zavarovalnicah mi niso znali odgovoriti. (seveda argumentirano) kar počez so mi rekli, da je potrebno doplačati bla bla bla. Ko pa sem jim citiral zakon pa so utihnili.
Skratka mladi voznik je od trenutka, ko pridobi vozniški izpit in je star NAJMANJ 18 let. Kot voznik s spremljevalcem pa NE dobi izpita.
Kaj pravite?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Zavarovalnica nima izraza "mladi voznik" in doplačilo sploh ni vezano na starost voznika.
Pri zavarovanju je doplačilo za "voznik z manj kot 3 leta vozniškimi izkušnjami" in to tvoja hčera vsekakor je, ne glede na njeno starost.
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
17
38
MB
Dejstvo je, da pravno formalno moja hčerka še ni voznik. Ker voznik postaneš ko narediš izpit.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.613
14.308
113
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Zavarovalnica nima izraza "mladi voznik" in doplačilo sploh ni vezano na starost voznika.
Pri zavarovanju je doplačilo za "voznik z manj kot 3 leta vozniškimi izkušnjami" in to tvoja hčera vsekakor je, ne glede na njeno starost.

točno tako
zmaga.gif


a drgač so se zdej pa že pri nas začele pojavljat take scene kot v USA, ko folk vozi avte že s 16imi leti? kot da še nimamo dovolj idiotizmov na cestah :\ pa nima veze ali ima spremljevalca ali ne, če pride do kakšne nepredvidene situacije, ko je treba hitro odreagirat je za tisto spremljevalno osebo prav vseeno ali je zraven ali ne, v tistem delčku sekunde pač ne more storiti veliko koristnega....
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.613
14.308
113
Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:
Dejstvo je, da pravno formalno moja hčerka še ni voznik. Ker voznik postaneš ko narediš izpit.

aja...če pa torej vozi avto brez izpita pa ni voznik? ampak kaj...pilot? čolnar?
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
17
38
MB
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:
Dejstvo je, da pravno formalno moja hčerka še ni voznik. Ker voznik postaneš ko narediš izpit.

aja...če pa torej vozi avto brez izpita pa ni voznik? ampak kaj...pilot? čolnar?
Ne na pamet goroviti. V splošnih pogojih piše, da je doplačilo za voznika z manj kot tremi leti izkušenj. V mojem primeru hčerka po zakonu še ne pridobi izpita, zato ne moremo govoriti o letih izkušenj. Ker leta izkušenj se nabirajo od dneva ko si pridobil izpit.
Pravno formalno je spremljevalec odgovoren za tega mladoletnega voznika.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.613
14.308
113
ne govorim na pamet. za moje pojme je oseba, ki upravlja z avtom (kar tvoja hčerka je), voznik. ti pa na sosednjem sedežu sovoznik. ti praviš, da temu ni tako in te posledično prosim za odgovor, kaj tvoja hčer potem dejansko je, če ni voznik....
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
17
38
MB
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
ne govorim na pamet. za moje pojme je oseba, ki upravlja z avtom (kar tvoja hčerka je), voznik. ti pa na sosednjem sedežu sovoznik. ti praviš, da temu ni tako in te posledično prosim za odgovor, kaj tvoja hčer potem dejansko je, če ni voznik....
No pa dajva drugače. Kaj če moj 4 leta star sin, po pomoti spusti ročno in poškoduje avto pred sabo. A je on voznik in je kriv za škodo?
Ne ni on kriv ampak jaz. In jaz bom plačal škodo. In zaradi takšnih škod ne rabim zavarovati dodatno za voznika z manj kot 3 leti izkušenj.
ista figa je za 1 leto, 4 leta ali 16 letnega otroka. Dokler je mladoleten jaz plačujem za škodo. In če jaz plačujem gre iz moje police.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Ok, pametuj in kregaj se kakor hočeš. Doplačilo za voznika z manj kot 3 leta izkušnjami nasplošno ni obvezno, sedaj pa stori po svoji najboljši vesti ...
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
17
38
MB
Sploh ne pametujem in se kregam. Želel sem argumentirano razpravo, dobil pa sem odgovorev stilu ..meni se zdi...
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.751
114
63
@Jodlarček
Smo vse to dali že skozi in lepo za voznika z spremljevalcem (17 let) doplačali 30% dodatka na zavarovalno premijo (Samo za AO in kasko, kombinacije se ne doplača). Zadevo mi je lepo pojasnil kolega, ki je cenilec pri zavarovalnici. V primeru, da nimaš dodatnega zavarovanja za mladega voznika, ti ob njegovi krivdi za nesrečo nabijejo plačilo 30% škode od oškodovanca in še 30% zneska tvoje škode, ki bi ga drugače pokril z kaskom.
Odločitev je pa seveda na tvoji strani, kaj boš storil glede zavarovanja.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.613
14.308
113
no, da ne bomo imeli debate v stilu "meni se zdi" - sem obrnil par telefonov in preveril par stvari...

dejstvo je, da zavarovalnice same še nimajo produkta v smislu zavarovanja za vozika z manj kot 3 leta izkušenj za tak primer, kot je tvoja hči. to je pa zato, ker je to še prevelika noviteta in posledično lahko zaenkrat še dejansko izkoristiš to "luknjo" v zakonu in voziš (oz. vozita) brez tega doplačila. je pa potrebno imeti na vozilu nalepljene črke L zelene barve (modre so od avtošole, zelene pomenijo voznik s spremljevalcem, torej tvoja hči vendarle JE voznik), spremljevalec pa mora biti vpisan v evidenco spremljevalcev ter imeti več kot 5 let izkušenj in manj kot 5 kazenskih točk. priporočal bi dodatek k zavarovanju v obliki AO+ zavarovanja, da je hči vsaj zavarovana za telesne poškodbe v primeru nesreče, kjer je ona povzročitelj, to je pa zaenkrat najverjetneje tudi vse.

je pa dejstvo, da bodo vse zavarovalnice kmalu izoblikovale tudi dodatek za take stranke, saj je dejstvo, da je riziko nesreče s takim voznikom še večji, kot če oseba že ima vozniški izpit, ampak še z manj kot 3 leta izkušenj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: DOMEK in Hanzi

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
17
38
MB
Citat:
Uporabnik krimec pravi:
@Jodlarček
Smo vse to dali že skozi in lepo za voznika z spremljevalcem (17 let) doplačali 30% dodatka na zavarovalno premijo (Samo za AO in kasko, kombinacije se ne doplača). Zadevo mi je lepo pojasnil kolega, ki je cenilec pri zavarovalnici. V primeru, da nimaš dodatnega zavarovanja za mladega voznika, ti ob njegovi krivdi za nesrečo nabijejo plačilo 30% škode od oškodovanca in še 30% zneska tvoje škode, ki bi ga drugače pokril z kaskom..
Hvala za odgovor.
V vednost
6. točka 51 člena zakona o voznikih
Citat:
(6) Pri spremljanju osebe iz prvega odstavka tega člena je spremljevalec odgovoren za varnost vožnje in za prekršek, ki ga je storila ta oseba, razen če ga ni mogel preprečiti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
17
38
MB
Citat:
dejstvo je, da zavarovalnice same še nimajo produkta v smislu zavarovanja za vozika z manj kot 3 leta izkušenj za tak primer, kot je tvoja hči. to je pa zato, ker je to še prevelika noviteta in posledično lahko zaenkrat še dejansko izkoristiš to "luknjo" v zakonu in voziš (oz. vozita) brez tega doplačila.
To sem želel slišati. Hvala
P.S.
Težko da bi lahko govorili o noviteti, ker je ta stvar v veljavi že od leta 2009 ali 2010.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.613
14.308
113
mislil sem na noviteto v praksi, kjer je to res kar noviteta...na papirju pa je stvar že par let ja.

pa ni za kej
grin1.gif
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.751
114
63
Povprašaj cenilce pri tvoji zavarovalnici, naj ti pojasnijo kaj je z povračilom morebitne škode v tvojem primeru.
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
17
38
MB
Citat:
Uporabnik krimec pravi:
Povprašaj cenilce pri tvoji zavarovalnici, naj ti pojasnijo kaj je z povračilom morebitne škode v tvojem primeru.
Ti verjamem, da zavarovalnice zakasirajo če nesrečo povzroči tak voznik. Vendar ni to moj problem, če imajo stare splošne pogoje in da tga ni v splošnih pogojih.
In dokler je tako, se lahko j*** vsi cenilci tega sveta.
10.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.613
14.308
113
kot prvo - delam za več zavarovalnic, torej se ne morem obrnit na "svojega" cenilca in kot drugo - moraš upoštevat, da cenilci pa le delajo samo za eno zavarovalnico (oz. so bolj na strani zavarovalnice kot pa na strani stranke) in ti bodo tudi podajali informacije, ki pomagajo k povečanju prodaje zavarovalniških produktov. predvidevam, da če bi "mladi voznik" s spremljevalcem povzročil škodo, bi zavarovalnica definitivno terjala tistih 20% škode od njega ampak tukaj bi se definitivno lahko šlo na sodišče reševat zadeve naprej, saj kakorkoli obrneš ima Jodlarček dejansko v nekem pogledu prav, ko pravi, da se vozniške izkušnje začnejo nabirati šele z izdajo vozniškega dovoljenja, torej se doplačilo za mladega voznika (torej voznika z manj kot 3 leti izkušenj) dejansko ne nanaša na hči, zraven katere sedi oče spremljevalec, saj le ta zakonsko prevzema nase vse morebitne posledice (in on pa ima izkušnje, zatorej ne potrebuje doplačila za mladega voznika).

če mene vprašaš, te je tale tvoj kolega cenilec odpravil po liniji najmanjšega odpora, enako pa se je dogajalo Jodlarčku, ko je zbiral informacije po zavarovalnicah, saj so mu vse hotele prodati zavarovanje za mladega voznika.