Vožnja s spremljevalcem pri 16ih

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Ja, ja, sej sem videl (prebral) da te je sam go..ec, ko' kosa rit :valjamse:
Verjami mi, da nas je veliko tu na ALTER-ju, k' smo veseli, ko se je tvojemu tako dobro izšlo!
Kdo mi ne da prav: Hitrost opija!
In dokler se ne zgoniš, je sranje. Cena avta, cena ograje?

Še tole, še tole. Mi z izkušnjami kar hitro 'ocenimio', da je hitrost naših t' mladih prevelika! Izkušnje, izkušnje, kilometri!
In strah, da se jim ne bo kaj zgodil!
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
Saj tukaj pa izkušbje ob vožnji s spremljevalcem pridejo prav. Čudno, da jih ni razumel/prevzel.
Ampak ja, čudni so možgani pubertetnikov :)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Ponavad fotr nima pojma pri najstnikih.
kalbo
Ko bo sneg (ce ga se ni izkusil" obvezno nekaj km s teboj zraven. Pa ne samo po "letališki". Kaksne Janče ali pa vsaj kako Polico, Turjak mu daj za peljat.pa v kaksnem klancu za speljat....
V nedeljo me 14 letnik na gokardih na rudniku nesel za 3 sekunde.
Je pa res da ima samo pol moje teze.
Ocitbo ima mal adrenaliske krvi po meni.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
To je že vse pod streho, sneg dež, ponoč, po megli itd. Kaj jest vem kaj mu je blo, še sam ne ve. Če bi bil sam mal prehiter, bi ograjo sam podrsal, tko jo je pa nasadu na polno, zajahal in podrl in to cele 3 m. Razumen dečko drugač, z njim se je dal in se še da vse zmenit, glava dost realna in poštimana, kokr lohk je od najstnika. Tko da nimam pojma kaj mu je zašpilal v glavi.

Do neke mere je to zelo zdravo obnašanje najstnika, da pač foter nima pojma, ker v določenih stvareh res nima.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.335
5.366
113
dobr je! samo da fantu ni nič! Druge škode pa dovolj, da si bo za vekomaj zapomnil. moram reči, ko nazaj gledam, si včasih tudi mislim, mater sem imela srečo. takrat seveda bila 100%, da ni nič v sreči, samo v "znanju". sreča je bila pa samo v tem, da ni bilo nikdar nobene nesreče pa škode, pri tvojem je malo slabše, pa je avto pobutan, ampak tisto, kar je res važno je pa celo ostalo. se bo pa te lekcije hitreje naučil, kot mi ostali, ki smo bolj počasi bolj previdni ratal.

da pa nekdo misli, da človek (kateregakoli spola v katerikoli reči) ne bo malce probaval, kaj gre še skozi, je pa utopija. važno je samo, da če rob sproba, da se bolj počasi čez prevaga, ne pa z vso silo čez poleti. metaforično seveda... pa ima možnost popravca.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Ma ja, sej vem, ko tkole nazaj pomslim, kaj vsega svašta bi se nam lohk zgodil v tistih Jugačih. Moram pa še vseen vlogo fotra odšpilat, še posebno ker ni blo sam mal prehitro, ampak kar fejst. Avta še niti nisem videl s pobutane strani, ker sem se odstranil v trenutku, ko je bil na avtovleki. Nej se tud ta del zgodbe nauči uredit.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in sad

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Pol metra za zadnjim levim kolesom je praktično navpično cca 2,5m do struge potoka. Mulca sta hotla to z enim podobno velikim avtom ven potegnit in jima je zdrsel tkole dol. Dobr da sem pravi cas prispel in ju nagnal izpod avta, ker naslednji poteg pa bi šel avto v strugo. Mojster z avtovleko ga je pripel za kolesa in bočno navitlal ven.
 

Priponke

  • 20230831_121339.jpg
    20230831_121339.jpg
    3,3 MB · Ogledi: 135
  • Všeč mi je
  • Žalosti me
Reactions: novaa, Matey in sad

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Pol metra za zadnjim levim kolesom je praktično navpično cca 2,5m do struge potoka. Mulca sta hotla to z enim podobno velikim avtom ven potegnit in jima je zdrsel tkole dol. Dobr da sem pravi cas prispel in ju nagnal izpod avta, ker naslednji poteg pa bi šel avto v strugo. Mojster z avtovleko ga je pripel za kolesa in bočno navitlal ven.
Glede na to kako si napisal in kako se je odzval po vsem skupaj, mislim, da če je že moral, je na najboljši možen način dobil enega Henrija po betici za neumnost, ki jo je naredil. Se verjetno prekleto dobro zaveda, da je zajebal.

Vsi smo kdaj kaj zafrknili ko smo bili mladi, tudi naši otroci bodo, tako ali drugače. Hvala bogu, da je samo zvit pleh. Mislim, da si čisto dobro oddelal svoj del vzgoje Kalbo.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
Ko jo boš Scandinavian flick naučil pridobiš nazaj privilegij odgovarjanja. :fredi:
Tukaj so namreč samo Altreraški vozniki, ki bi Schumacherja z eno roko in eno nogo scat peljali.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.577
283
113
Najstniki niso kej dost drugačni, avti so. Dons praktično ne dobiš mal večjega avta, ki bi imel pod 90 konjev. Avto imajo ABS ASR in podobno, ki daje lažen občutek varnosti in potem je izlet s ceste pri bistveno višji hitrosti in to direkt. Ta avto sem peljal domov z zanič gumami in se neverjetno lepo pelje skozi ovinke, z novimi se je zihr še lepše (no zdaj ne več). Tko da trening pri zdrsu, al pa ko si mal prehitr v ovinkih ni več mogoč tako kot v naših časih. Sicer sem mu to trobezljal, sam se očitno ni prijelo.
Včeraj sva šla z mojo še enkrat pogledat kraj neumnosti. Dečko je peljal zjutri sestro na šiht v Ljubljano, šel k babici na zajtrk, pol pa nazaj domov, pač uživancija zadnji dan počitnic s svojim avtom in se odločil, da z AC ne bo zavil domov, ampak na eno cesto, ki ima baje dobre ovinke. Mal ravnince z dvema blagima ovinkoma, kle je v tretji pritisnil, šaltal v četrto in imel notri 110 na uro zelo hitro in je bil zaradi tega bistveno hitreje pri ovinku, kot je pričakoval, zbremzal kolikor je lahko, obrnil volan v levo, ker je šel avto naravnost je pohodil še bremzo in zadel ter podrl ograjo, ki ga je rešila, da ni letel 3m globoko v potok in se ustavil na treh grmih, ki so preprečli, da ni šel dol v potok. Če se je imelo to zgodit, se je na najboljši možen način, ker lahko bi bil desni ovinek, avto poln mulcev in nasproti kamion, kolesar, motorist...
No včeraj smo imel pol pogovor, kjer sem mu izbil iz glave vse izgovore, da ni vedu, da je bil asvalt nevem kakšen in sva zaključla, da je bil enostavno prehiter tko za tisto cesto, za nepregleden ovinek, kot za dejstvo, da pač še nima pojma o vožnji. Da ni bil sam mal prehiter, ampak fejst. Žal je na hard doživel šok, namesto na mehkega, na treningu varne vožnje. Pol je čist po moje snel očala in se prijel za čelo, pol sm pa še reku, no vidiš, časa ne moreš zavrtet nazaj pa če bi še tako rad. Predstavljaj si šele željo po tem, če bi pod tvojim avtom nekdo umrl. Tko je bla lekcija zaključena in smo šli spat.
Dons zjutri se v tišini peljeva v Ljubljano, pol pa kle na Dolenjki rečem, kaj sine, dons si mel pa mal drugačne plane. Pa prav, ja sm mislu it z avtom v šolo, da je bla pa tist res kapitalna neumnost. Pol sm mu pa sam reku, da ni prvi k je to naredu, da zdej je pa čas, da najde način kako iz tiste razbitine potegnit največ in da upam, da bo mel to vse v mislih, ko se naslednjič vsede v avto.

PS: Pišem pa tole samo zato, da mogoče kdo od vas prepreči take neumnosti, men več kot očitno ni ratal, pa sem se trudil.

klele me je najbolj zmotilo, da je dal v cetrto pred! ovinkom? in pol je valda le se dobival hitrost, in ko je bil v ovinku, je cviknil in zazlajfal na polno z obrnjenimi kolesi... taprav recept za katastrofo.

sicer pa sem se "sportno" vozil s kar nekaj avti, tud drugimi soferji, pa nikol nismo leteli naravnost v ovinku... v normalnih razmerah seveda..
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
Lepo, da si se pohvalil, kako si ti takoj videl napako in kako obvladaš športno vozit, ampak to je doprineslo k tej temi točno nič. In Kalbo in zelo verjetno tudi njegov sin sedaj oba dobro vesta, kje je bila napaka. Ni bila četrta prestava problem (ker bi se lahko tudi v peti peljal 60km/h), ampak previsoka hitrost in neizkušenost, verjetno je zraven bil še malo ego, jaz obvladam ;).
Vse kar lahko zapišemo je to, da je Kalbo dobro odreagiral in vsi skupaj upamo, da je njegov sin dobil relativno poceni lekcijo, ki ga bo spustila na realna tla. In se zahvalimo nekomu, da ni bil nihče poškodovan ali celo umrl. To je to. Takšne stvari se pač zgodijo, pametovati potem ni potrebno.
Vsi smo bili enkrat brez izkušenj in ''najboljši''. Eni imajo potem malo več pameti, eni malo manj, eni malo več sreče, eni malo manj. Jaz vem za 2 situaciji, ko se mi je ''izšlo'' zaradi sreče. Pri eni sicer tudi zaradi pravilne reakcije, če te ne bi bilo, tudi sreča ne bi pomagala. Sicer me ne bi bilo več tukaj. In tudi vem, da takih dveh napak nisem nikoli več ponovil, ker sta se mi vžgali v podzavest. Ne samo takih, sem tudi konkretno prilagodil način vožnje.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Hvala vsem za razumevanje in lepe besede. Veva zdej oba z mulcem kje je bil fail, absolutno prehitro, posledično prepozno zaviranje in prehitro za ovink, ki bi ga izkušen voznik s pritiskom sklopke namest bremze celo speljal sam s podrsom ograje, tko je šlo na ograjo.

Prej, ko je prišel s šihta sva se šele prvič vidla ohlajenih glav, se pomenla in zmenila in skup ugotovila kaj je blo. Mislim da je bla lekcija sprejeta. Avto se bo pa verjetno porihtu, treba bo nabrat rabljene kose, mehaniko bo servis, kleparsko in ličarsko pa mulci s pomočjo prakse na Centru strokovnih šol Ljubljana.