Vozniki "premium" znamk- NEUMNI?

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.168
2.265
113
Citat:
Uporabnik nejc111 pravi:
Citat:
Uporabnik Mr_Orange pravi:
Citat:
Uporabnik Diablo pravi:
zakljucek, ce hoces nov avto, pa da približno zgleda notri in znaj rabiš preko 40 k€.... ali pa cca 15 k€ za rabljenega..vse ostalo je pomanjkanje okusa.

Daj, daj, daj Mr. MercedesBenzSoOldItCouldBeYourGrandfather's.

Na hitro:
za 2 vozit:
Citroen DS3
Peugeot CR-Z
Mini

za 4 vozit:
Honda Accord
Kia Sportage
Mazda6
Škoda Superb Combi

pa so vsi pod 40K, pa so za pogledat čisto spodobni za razliko od kake E, R, CLC in GLK klase, peljejo pa se tudi čisto OK.
Ne sicer kot BMW, ampak tudi Mercedes se ne pelje kot BMW
evil.gif


Pa tako grdih volanov, kot jih ima pa zadnje čase Mercedes pa nima nihče! Pa ergonomija gor al dol...

Peugeot RCZ
cool-1.gif

Pa si ga vido od znotraj? Kinder jajčko?
uf-1.gif
 

Mr_Orange

Pripravnik
15. avg 2007
723
3
18
48
Murgle
Citat:
Uporabnik Diablo pravi:
ironično

tudi s MercedesBenzSoOldItCouldBeYourGrandfather's

se peljes lahko boljše kot kar si ti naštel
smile-1.gif

Zakaj pa bii pol mel Civica za daily driverja? Bi se pa menda ja z luxus pur vozil vse naokrog z nasmeškom od ušesa do ušesa
cheer.gif


Poleg tega pa resno dvomim, da je tvoj MB po ovinkih boljši kot katerikoli iz zgornjega dela mojega seznama...
Al pa, da lahko tolko prtljage spraviš v njega kot v tiste iz spodnjega dela seznama...
Al pa da manj popije kot katerikoli na seznamu...

Za nedeljsko šminkarjenje pa je perfekten
cool-1.gif
 

Mr_Orange

Pripravnik
15. avg 2007
723
3
18
48
Murgle
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Citat:
Uporabnik nejc111 pravi:
Citat:
Uporabnik Mr_Orange pravi:
Citat:
Uporabnik Diablo pravi:
zakljucek, ce hoces nov avto, pa da približno zgleda notri in znaj rabiš preko 40 k€.... ali pa cca 15 k€ za rabljenega..vse ostalo je pomanjkanje okusa.

Daj, daj, daj Mr. MercedesBenzSoOldItCouldBeYourGrandfather's.

Na hitro:
za 2 vozit:
Citroen DS3
Peugeot CR-Z
Mini

za 4 vozit:
Honda Accord
Kia Sportage
Mazda6
Škoda Superb Combi

pa so vsi pod 40K, pa so za pogledat čisto spodobni za razliko od kake E, R, CLC in GLK klase, peljejo pa se tudi čisto OK.
Ne sicer kot BMW, ampak tudi Mercedes se ne pelje kot BMW
evil.gif


Pa tako grdih volanov, kot jih ima pa zadnje čase Mercedes pa nima nihče! Pa ergonomija gor al dol...

Peugeot RCZ
cool-1.gif

Pa si ga vido od znotraj? Kinder jajčko?
uf-1.gif


Če gremo na direktno konkurenco, kar se namena/oblike tiče... sem videl in vozil RCZja in TTja... bi prej rekel da je TT notri kinderjajčka...
rolleyes-1.gif

Res pa je, da je TT bolj zanimiv pod pokrovom motorja.
zmaga.gif
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
pimpek, če bi jaz lahko tankal 500 € na mesec samo gorivo za svoje potrebe, pol se neb s tabo tukaj pisaril na alterju
smile-1.gif


tako pa še ne gre, oziroma so prioritete drugje.. če nebi pri koči bil SEC , nebi bilo tudi civica, tako pa mi v danem povsem zadostuje za tistih pa km na leto
wink-1.gif
malo z enimi malo z drugim.

Sicer pa si offtopic, zato ker govorimo o premium znamkah, vožnji in nakupu le te. Jaz in ti tega ne kupujeva, tako da je brezpredmetno. Če pa bi, pa sva si že vse povedala.
Pa še to, za nekatere smo tudi vozniki starih (oldtajmerjev) avtomobilov neumni. A spet bo verjetno bolj faušija. Vprašaj Maci.



Ojoj zdaj komaj videl, katero primerjavo je dal ded TT in RCZ... omg.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Čaki Diablo ti maš dejansko najbolj hudega Mbja ever oma? Zakon avto! Definitivno moja 3tja izbira pri odltimerju
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.394
5.899
113
pri taščici
Familija ima 5 let staro opelico in 10 let staro 6. Nakupna cena pred tremi leti je bila tako da je bila opelica 2x drazja.
Ce bi imela 6 tdi bi takoj menjal. Tako pa se v 6 dela 10kkm in se na porabo ne gleda toliko, ampak se uziva v V6 in ves da v snegu vzames Q in gres.
Na zalost premium znamke nimajo stari modelov ki bi ustrezale mojim pogojem. V bliznji prihosnosti ne dam vec kot 5 jurjev za avto.
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
bolj hud bi bil 560 SEC, ampak ja, sem vseeno srečen , hehe

pa veselo in varno v nov let
wink-1.gif
 

Mr_Orange

Pripravnik
15. avg 2007
723
3
18
48
Murgle
Citat:
Uporabnik Diablo pravi:
pimpek, če bi jaz lahko tankal 500 € na mesec samo gorivo za svoje potrebe, pol se neb s tabo tukaj pisaril na alterju
smile-1.gif


tako pa še ne gre, oziroma so prioritete drugje.. če nebi pri koči bil SEC , nebi bilo tudi civica, tako pa mi v danem povsem zadostuje za tistih pa km na leto
wink-1.gif
malo z enimi malo z drugim.

Sicer pa si offtopic, zato ker govorimo o premium znamkah, vožnji in nakupu le te. Jaz in ti tega ne kupujeva, tako da je brezpredmetno. Če pa bi, pa sva si že vse povedala.
Pa še to, za nekatere smo tudi vozniki starih (oldtajmerjev) avtomobilov neumni. A spet bo verjetno bolj faušija. Vprašaj Maci.



Ojoj zdaj komaj videl, katero primerjavo je dal ded TT in RCZ... omg.

Glej pimpek, tu se debatira ravno o "premium" daily driverjih in ne o vikend variantah. In če avta nimaš za sproti polno tankat, ga normalno zavarovat, ga normalno servisirat in zanj normalno menjavat gume, pa zraven normalno za živet, potem boljše da takega avta nimaš...

Drugo so sunday driverji pa oldtimerji, tisto je hobi oz. strast...
cool-1.gif


Kar pa se tiče primerjave RCZja in TTja pa ne vem kaj ti je tako OMG...
RCZ Vs. TT 1
Pa npr:
AUDI TT TFSI 211 VS PEUGEOT RCZ 1.6 THP 200

PS @ Dyno:

Audi 210,1 ps @ 5940 rpm, 31,2 mkg @ 2240
Peugeot 208,4 ps @ 6170 rpm, 30,2 @ 2800

Weight:

audi 1433
peugeot 1389

performances:

0-100 km/h:
audi 7,03 sec in 110,0 meters
peugeot 7,02 in 103,3 meters

0-400m
audi 14,98 sec
peugeot 14,92 sec

0-1000m
audi 27,12 sec
peugeot 27,12 sec

70 -120 @ II gear:
audi 4,66
peugeot 5,10

Brake 140 a 0 m:
audi 74,8 meters
peugeot 68,7 meters

TRACK TIMES @ INTA:
audi 1.14"61
peugeot 1.14"32

Če pa ne verjameš, pa si sposodi TTja, jaz si bom RCZ-ja pa greva dragat, pa te obrnem tako kot sem te z Applauseom
wink-1.gif


Pa srečno in po predpisih!
cheer.gif
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
ne me jebat, zdaj si na francoze (pižoje) prešaltal haha,

s tistim seznamom me še vedno ne prepričaš,
pa TT je še vedno rang višje... Vse tiste podatke pa da nekak masa in konji, niti ni važno kakšen avto je
wink-1.gif
ali plastik fantastik ali pa karbonski bolid..

boš moral it z nami na popotovanje po teznu
smile-1.gif
bomo naredili ekskurzijo.
 

lystek

Pripravnik
19. sep 2010
79
0
6
Fak, imam tako malo postov da me je vse sram pisati
smile-1.gif
Berem forum sicer že dolgo časa..
Kaj pa pravite na to japonsko alternativo tem bawarcem, saj kot sem gledal so po ceni, kvaliteti in tudi znamki čist primerjivi z kakimi
bmw5, c, e, a6, itd.. Naprimer lexus se mi zdi dosti boljši avto kot 5, posebej is220, pa honda accord tanova je bomba, ali pa če gledam infinitije, ki jih tudi že nekaj na naših cestah sračujem..
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.210
680
113
edino ko pa rabiš rezervni dela za pet let starega lexusa je pa jajc. sej drgač so men japoncu hudi avti. lexus ma hudo opremo, pr hondah samo vtec odpira, pr micki so pospeški ubijalski, subaruji za offroad ....ampak bmw je pa vseen bmw, mercedes za klasike, in audiji za avanturiste, ....
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.495
9.226
113
pojdi primerjat polno naloadanega serijo 3 in accorda, pa boš videl kje si..ni primerjave
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.960
1.105
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik lystek pravi:
Fak, imam tako malo postov da me je vse sram pisati
smile-1.gif
Berem forum sicer že dolgo časa..
Kaj pa pravite na to japonsko alternativo tem bawarcem, saj kot sem gledal so po ceni, kvaliteti in tudi znamki čist primerjivi z kakimi
bmw5, c, e, a6, itd.. Naprimer lexus se mi zdi dosti boljši avto kot 5, posebej is220, pa honda accord tanova je bomba, ali pa če gledam infinitije, ki jih tudi že nekaj na naših cestah sračujem..

Is je nkurenca seriji 3, ne 5. In je v marsicem boljsa od nje.
Accorda primerjat s premium znamkami je pa neumnost. Za to obstaja Accura ...