Velike poplave na Gorenjskem, Cerkljanskem

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
O đizs.
shocked-1.gif
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.467
227
63
KSZ

Meni je šlo na bruhanje, ko sem v Trenjih gledal tisto blond žensko. PA hudiča, ali ona misli da je edina, pa da je treba samo njej najprej in to TAKOJ! pomagat? Naj bo vesela, da ji sploh kdo pomaga... Potem pa reče, da so najprej šli k magistrom, doktorjem in takim pomagat, ja madona, a oni pa niso ljudje? Seveda ne, ker oni so magistri, niso ljudje in njim se NE BO pomagalo
bonk.gif


Tudi Slak je lepo rekel onemu, ki je stal levo od te ženske (kao s.p), ki je bil v vojski, izstopil iz vojske, se šel privatnika, na koncu pa mu Slak reče: "Pa tudi v s.p. vam ni šlo", ko je že ravno tako pametoval, kako je župan kriv za vse to
bonk.gif


V nadaljnih posnetkih so lepo prikazali (24 ur zvečer), kako je župan moral v istem dnevu, ko si je prišel ogledati nek kraj, prehoditi več kot 3/4 12km poti (tako navajajo v posnetku), in tudi sam je povedal, da se dela že več kot tri dni, da je prišlo vse nepričakovano, in da dopušča možnosti, da so se kje napravile napake! (že to je veliko, marsikateri ne bi priznal!). Ampak ne, blond(!!) ženska je še kar trobezljala, kako k njej niso prišli v prvi minuti pomagati itd
bonk.gif


Sicer pa so tudi že ostai izrazili mnenje o tej ženski!

Kakorkoli, sožalje vsem svojcem umrlih v katastofi, pohvala vsem enotam in prostovoljcem, ki so pomagali drugim! In pa še večja pohvala ljudjem, ki so včeraj darovali v oddaji Trenja ali kako drugače!


LP Vogel
 

Audio

Pripravnik
6. avg 2007
241
0
16
Citat:
No in če bi ga napovedali? Bi prestavili Domel, Niko in še nekaj hiš? Bi lahko zaščitil bolnico Franjo? Bi se dalo pred plazom zaščititi hišo v kateri sta dva umrla? Močno dovmim.

Ne vem, če si dobro prebral, kar sem napisal.

Manjša škoda, predvsem kar se tiče avtomobilov in kakšne vredne stvari iz poplavljenih hiš. Če bi ti vedel, da bo poplavilo dolino, bi verjetno kar doma čakal in gledal skozi okno. Ja itak. Pač premakneš avto na višjo lego.

Isto kar se tiče dveh preminulih.
Citat:
Bi se dalo pred plazom zaščititi hišo v kateri sta dva umrla?

Dvomim, da bi čakala v hiši ampak gasa ven.
Trdim, da bi se za marsikoga dan končal manj tragično, če bi dan prej napovedali veliko možnost poplav.
Vremenarji pa že tako ali tako zelo malokrat pravilno "uganejo" vreme.
 

HS2K

Pripravnik
23. jul 2007
251
0
16
Moram rečt, da mi gredo zadnje 3 dni kocine pokonc, ko samo pomislim kaj se je zgodilo.
frown-1.gif
Ne morem in ne znam si predstavljati tega.

Žal mi je za vse tiste, ki živijo tam in imajo precej škode, da ne govorim o žrtvah.

Kar nekaj vas je iz foruma iz tistih koncev. Morda potrebujete kaj? Nebi rada dajala na nek rdeči križ pa to... En kolega je že klicu, da potrebuje nekaj stvari in že nabiramo osnove potrebščine...
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.284
-8.471
113
Citat:
Uporabnik Audio pravi:

Trdim, da bi se za marsikoga dan končal manj tragično, če bi dan prej napovedali veliko možnost poplav.
Saj so jih napovedali! Samo kaj, ko tega nihče ne pogleda, kaj šele upošteva
bonk.gif

Res pa, da je bila količina padavin večja od predvidene
 

HS2K

Pripravnik
23. jul 2007
251
0
16
Pa dej ne me je.bat.

In kaj bi naredl, če bi zvedl en dan prej? Zgradil jez?

Folk bi zagnal paniko. Sploh ko je una kura po trenjih govorila, da je ona 1 uro prej klicala na občino da bo katastrofa in je kao noben ni šmerglu. Ja hudiča, kaj boš z eno uro prej? Folk bi začel paniko zganjat, umikat stvari iz kleti in jasno kot pika na i bi se vsedel v avto in ga odpeljal nekam...(bog si ga vedi kam) in živjo...v tistem bi ga pa zalil. Ma halo. Jst sm vidla mojo mami, kako je bila panična ko so samo sireno prižgali. V takih paničnih trenutkih ne razmišljaš glih razsodno.
 

peterm

Pripravnik
17. sep 2007
699
0
16
eno uro prej se res ne da nič kaj dosti naredit..

kak dan do 2 prej pa bi se dalo kar veliko naredit.. preprečit poplave verjetno res ne.. ampak vsaj škode bi bilo man..
kako leto do 2 prej bi pa se dalo.. leti na vse tiste zavrnitve sanacij k jih je vlada zavrnila..
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Tisti ki kaj potrebujejo se še ne bodo en čas oglasili tukaj.
confused-1.gif


Vsaj štrom naj še počakajo.
frown-1.gif
 

mimmy

Pripravnik
6. avg 2007
520
2
16
z glavo med oblaki
Po bitki so vsi generali... oziroma po povodnji vsak ve, kaj bi bilo treba narediti, da do tega ne bi prišlo. Zdaj je, kar je, ni treba iskati krivca - ker ga ni, lahko pa okrivite boga, mati naravo, vlado (itak), predsednika (itak)... seznam je dolg!

Po radiu (1. progam) so cel dopoldne prenašali oglašanja s terena in ljudje so ogorčeni nad takimi, ki se pritožujejo nad tem, da niso dobili hitre pomoči. Dvomim, da bi gasilci, vojaki in vsi na terenu stali križemrok, pa kaj pomigali, ko se kamere vžgejo. V vsaki situaciji se pač najdejo ljudje, ki mislijo, da imajo več pravice kot drugi in da morajo zato priti prej na vrsto. Nerodno je le to, da taki ljudje prvi stopijo pred kamero in s tem zapečatijo mnenje, ki si ga gledalci ustvarijo - da pomoči niso dobili takoj, da so kar naprej težili odgovoornim, pa za njihovo poplavljeno klet ni nihče poskrbel (medtem ko je drugim zalilo pol hiše). Vsi, ki so bili resno prizadeti in so nastopili za njimi, pa žal ne morejo povsem popraviti grenkega priokusa...

Sicer pa je nam lahko govoriti in pametovati, ker smo na suhem, imamo pitno vodo, elektriko in ne poznamo nikogar, ki bi bil resno ogrožen. Upamo lahko samo, da bo sanacija na vseh prizadetih območjih stekla čimprej in da se denar, ki se bo zbral, ne bo stekal na neznane račune, kot se je že dogajalo v preteklosti.
 

roseanne

Pripravnik
9. avg 2007
364
0
16
ksz...

tole je c/p iz rtvslo.si:
Slovenska vojska tako še zmeraj pomaga pri reševanju in pomoči krajanom na območju Železnikov, Zalega Loga, Davče in Vojnika. Pri tem so vojaki opremljeni s priročnimi sredstvi in z motornimi vozili, pri delu pa uporabljajo delovne stroje, cisterne za vodo in gorivo ter opremo za dekontaminacijo. Prav tako na prošnjo župana Cerknega Jurija Kavčiča 30 vojakov sodeluje pri iskanju in reševanju razstavnih eksponatov iz bolnišnice Franja.

sem doma v bližini teh krajev in vem, kakšen pomen ima bolnica franja, ampak vseeno se ne strinjam s tem povdarjanjem škode, ki jo je utrpela bolnica franja! in od vseh vojakov, ki jih je kahel ehjavec dal na razpolago, jih 10% išče pogrešane eksponate!!!
jezen.gif
davča in ostali kraji pa še vedno odrezani od sveta.
najprej pomagati ljudem, potem pa naj pride na vrsto še ostalo!

(enako jezna sem bila tudi, ko sem prebrala, da je vlada že zagotovila denar za obnovo bolnice...)
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Hmm, bolnica Franja je res nekaj posebnega in kot taka vredna obnove itd. Davča in ostali krajo so (ali pa še bodo) vsaj za silo povezani s svetom in trenutno verjetno zares velja poiskati eksponate, saj je samo vprašanje časa kdaj se trajno izgubijo.

Denar za obnovo: bolnica je tudi v UNESCO dediščini, tako da o pomembnosti ni vprašanja, prav tako ne o pristojnostih. To, da bo denar zagotovila "država", pomeni, da bomo za obnovo prispevali vsi slovenski davkoplačevalci, kar je tudi prav, saj bolnica Franja presega lokalen okvir. Seveda pa je tu še druga (politična) komponenta. Če bi vlada glede bolnice Franja kakorkoli omahovala, ali celo dala kakšne dvoumne izjave, bi se po vladi streljalo iz vseh ideoloških topov. Na ta način je vlada (po mojem mnenju) naredila prav iin to tako hitro, da ji niti najhujši ideološki nasprotniki nimajo kaj očitati.

Na splošno se mi zdi, da stvari potekajo dokaj organizirano in zavzeto (vsaj od daleč izgleda tako), tako da si zaenkrat službe in država (vlada) kot taka zaslužijo kakšno pohvalo (nergačev pa itak nič ne bo zadovoljilo).
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik HS2K pravi:

...Kar nekaj vas je iz foruma iz tistih koncev. Morda potrebujete kaj? Nebi rada dajala na nek rdeči križ pa to... En kolega je že klicu, da potrebuje nekaj stvari in že nabiramo osnove potrebščine...




Sicer r. hit ne maram, ampak tole so se pa dobro odločili - jutri gredo tja "ročno" pomagat.

Mislim, da so v tem trenutku (poleg nekaj suhih stvari, čiste vode in elektrike) najbolj nujne prav dodatne roke.

http://www.r-hit.si/index.php?S=1&Article=877



Kdor želi, se jim lahko pridruži.

(pa še mal rekreacije bo hkrati - za veliko Ljubljančanov prav nič odveč
grin1.gif
).
 
Nazadnje urejeno:

mimmy

Pripravnik
6. avg 2007
520
2
16
z glavo med oblaki
Sem slišala na radiu, da naj se prostovoljci najprej najavijo v centru za pomoč (ne vem, kako naj bi se to uradno poimenovalo), da jih oni lahko preusmerijo tja, kjer je najbolj treba. Povedali so tudi, da ljudje najbolj potrebujejo hrano (kakršnokoli) in ustekleničeno vodo ter obleke, kake vetrovke, čevlje ipd.
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.659
499
83
41
povsod malo
Vode in hrane (dostavlja jo vojska) niti ne veliko bolj obleke in obutev kar je vsa mokra ali blatna.
Drugače so pa Železniki razdeljeni na sektorje za vsak sektor je zadolžen eden od domačih gasilcev in potem on pove kje je kaj za pomagat. Ti pridi tja pa te bo že eden usmeril kam moraš it.
Pa še prijazno opozorilo ne ponoči preveč hodit okoli ker policija ponoči straži in te lahko mimogrede aretirajo.

Za Kropo sprejema obleke in obutev rdeči križ Radovljica.
Za Železnike pa rdeči križ Železniki
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
150
63
37
Hmm, od kdaj naprej lahko pridejo prostovoljci od drugod? Pred Nikotom vedno stojita 2 policista in spuščata naprej samo prebivalce zgornjega dela Železnikov. S fotram sva šla pomagat serviserju pr katerem sm mev avto, pa naju niso naprej spustil, ne glede na to da sva železnkarja. pa cel avto lopat, karjola, štrajfiks... le kaj bi šla lohk druzga delat kot pomagat... še dobr, da se da it še po eni drugi poti.
tongue-1.gif

Upam pa, da bo materialna pomoč prišla v prave roke. Ko je vojska delila hrano, so blokarčki na veliko navalili...
crazy1.gif
Potrebuje se pa res bolj obleka in hrana, saj jim je na plavžu odneslo vse kar so mel v bajti...

@Tenforest: Dons sm šu skoz Kropo... Jao, jao, grdo zgleda, čeprav so že mal nasuli cesto.