Velike poplave na Gorenjskem, Cerkljanskem

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Ravnokar poslušam po radiu, kaj se dogaja. Železniki nedostopni, baje odneslo celo bolnišnico Franja. Je kdo od tam, da pove kaj več?
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Mislim, da se ni za zajebavat. Baje je odneslo tudi eno stanovanjsko hišo. Redko vidimo take slike v Sloveniji, tole je iz Cerknega:

cerkno.poplave4.blaz.mocnik.jpg


cerkno.poplave8.blaz.mocnik.jpg


cerkno.poplave2.blaz.mocnik.jpg


cerknica.poplave12.blaz.mocnik.jpg


(iz delo.si)
 
Nazadnje urejeno:

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
Tole je res hudo, si kar ne morem predstavljat. Vsako leto v Cerknem na pripravah, res miren kraj in zelo prijetno. Škoda za bolnico Franja, ker je res nekaj posebnega. Upam, da ne bo spet trajalo 10 let, da bodo zadeve obnovili.
 

roseanne

Pripravnik
9. avg 2007
364
0
16
še par slik na strani lokalnega radia
je bilo kar pestro ja, ko so sodelavci iz cerkna hodili v službo in pripovedovali, kako je doli pri njih... en od odnešenih avtomobilov je tudi od moje sodelavke.
in potem je iz vsega nanešenega drevja in avtomobilov nastal kot en jez - in voda je potem še slabše odtekala.
poplavil pa avte odnašal je pa en "majhen nedolžen" potoček, za katerega sem že skoraj pozabila, da je tam...
 

Mitzy

Fizikalc
19. jul 2007
1.079
0
36
Far from here
Tole je nenormalno, na cestah po Gorenjskem so prava JEZERA, sploh se ne da normalno peljati
bonk.gif


Samo na poti iz Radovljice pa do Kranja sem naštela 5 nesreč, blejsko jezero se je začelo stekati v bližnji kamp, Sora je narasla za 2m in odnaša vse živo in podobno...
crazy1.gif


Baje je najhuje v bližini Železnikov.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.283
-8.472
113
V Bohinju je čez 300l padavin na m^2
bonk.gif

Dobro jih je tole zalilo. Me prav zanima, kakšno je sedaj v Baški grapi
crazy1.gif
 

civil

Fizikalc
18. jul 2007
1.350
0
36
Citat:
Uporabnik roseanne pravi:
še par slik na strani lokalnega radia
je bilo kar pestro ja, ko so sodelavci iz cerkna hodili v službo in pripovedovali, kako je doli pri njih... en od odnešenih avtomobilov je tudi od moje sodelavke.
in potem je iz vsega nanešenega drevja in avtomobilov nastal kot en jez - in voda je potem še slabše odtekala.
poplavil pa avte odnašal je pa en "majhen nedolžen" potoček, za katerega sem že skoraj pozabila, da je tam...

Folk je čakal da bo voda narasla in jim odnesla avte ?
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.584
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
tole je trenutno poročilo o razmerah na gorenjskih cestah...







Nesreca na gorenjski AC, pri Podbrezju, v smeri Kranja



Zastoj pred koncem gorenjske AC v Podtaboru, v smeri Radovljice je približno 1,5 km dolga kolona vozil.



Cesta Škofja Loka – Železniki je zdaj odprta, prav tako je prevozen tudi most čez Soro v Škofji Loki, pri Šeširju (oz. pod glavno avtobusno postajo).



Zaradi hudournika je trenutno tudi močno oviran promet pri blejskem jezeru, med kampom in Titovo vilo.



Cesta Bled – Soteska, je pri Bohinjski Beli, zaradi zemeljskega plazu zaprta, obvoz čez Pokljuko pa tudi ni več možen zaradi večih plazov na pokljuškem območju. Zaradi zemeljskega plazu je zaprta tudi cesta Lancovo – Radovljica.



Promet je močno oviran na cesti Preddvor – Jezersko, zaradi vode in kamenja na cesti (hudourniški nanos?).



Zaradi vode na cesti so zaprte ceste Voklo – Šenčur, v podvozu, pravtako je zaprt podovoz na cesti Lesce – Hraše, pri hotelu Krek.



Zaprta je regionalna cesta Lesce – Kamna Gorica – Zgornje Lancovo, zaradi hudourniških nanosov.



Cesta Begunje – Tržič je zaradi vode na cesti pravtako zaprta, poslušalci pa ste nam sporočili, da je obvoz možen skozi Kovor in Hudo.





poleg tega prihajajo zdaj še ene zadeve dogajajo tudi na velenjskem, je menda cesto pri Veliki pirešici odneslo...

potem si pa ustvarite svojo sliko... to ni normalno...
 
Nazadnje urejeno:

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
zdele iz smeri stari vrh in loka.
totalna štala!!!dvorana poden pod vodo prav tako šola in vrtec.mostova v loki komaj da še prevozna.drevesa pod mostom so zagozdila in se vsa svinjarija nabira in voda narašča.na broju pa vsi od reševalcev,policije,gasilcev,civilne zaščite.v svetem duhu pa srečal še 15 kamijonov SVja polno nalženih vojakov.
 

franci

Fizikalc
19. jul 2007
1.797
1
38
49
LJ
Gledam po webu in vidim, da je res šlo vse narobe. Tudi strežnik 24ur na trenutke počepne in ne dopušča dostopa. Ubogi ljudje v tistih krajih. Občutek da, po šihtu, ko moraš/želiš iti domov, pa ne moreš tja priti te utesni do konca. Ne veš kaj lahko pričakuješ, če sploh. Upam, da ni tako hudo, kot kažejo fotografije in govorijo komentarji.

Za tisto žensko pa, če je to res,
roza.gif
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.298
1.061
113
in meni se je mami smejala ko sem kompliciral da naj kupi hišo na hribu.......
počutim se varnega.... in rad imam dež....
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.298
1.061
113
Citat:
Uporabnik ynos pravi:

Baje se bo na štajerskem še okrepilo proti večeru in ponoči...




jupiiiiiii... vedno me je zanimalo kako je ko Mura pošeno prestopi bregove
evil.gif






p.s.: upam da razberete sarkazem
tongue-1.gif
 
Nazadnje urejeno: