Velike poplave na Gorenjskem, Cerkljanskem

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.279
3.687
113
davorinm.wordpress.com
No pa naredi kak filmček, če boš že v bližini. Ko bom šel na pumpo v kratkem, bom šel mimo ljubljanice, da vidim če se tudi pri nas kaj pozna.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi:
to je velika tragedija, če mene vprašaš. en pomembnejših spomenikov. upam, da jo bodo lahko rešil...

Tam skorajda nič več ni bilo originalno iz partizanskih časov.
Ne bo sile postaviti nazaj.
Če odmislim to, da bo spet trajalo 5 let, da bodo zbrali drobiž za prenovo.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.306
1.066
113
ni šans.... bom kar lepo doma čičal..... da me še kje voda odnese?
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.306
1.066
113
uuuu a je kdo za rafting po glavni cesti?
evil.gif
 

franci

Fizikalc
19. jul 2007
1.797
1
38
49
LJ
ksz

Ravno sedaj tu v LJ-Polje lije k pr norcih. Podvoz pod železnico je bile pred pol ure še skoraj normalno prevozen, sedaj pa ne vem, če je še (iz pisarne ga ne vidim). Izgleda bom domov grede rabil še vesla?
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.374
303
83
danes prevozil od Lesc do cerkelj in nazaj - moram povedat da sem mel veliko srečo da sem preko Lancovega prišel nazaj v Lesce, prav tako na poti domov čez Vrbo in Begunje ter Leše do Tržiča
poplavljeno je ogromno,podvoz pri ASPju v Lescah je zalilo kar z avti vred, prav tako sem imel srečo da me v Kamni Gorici ni ujel plaz ker potem bi se res cijazil po magistralki nazaj do Lesc
k sreči je domača hiša na hribu, nekaj podtalne vode smo fasali v klet to je pa tudi vse
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.370
270
83
34
crazy1.gif
Pri nas pa, hvalabogu, že cel dan suho kot v Sahari (pa smo samo 20km iz Lj.).
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
KSZ

Jaz sem ravo pripeljal sina domov-s solo so bili v cerkljanskih hribih(Zakojca) in se je pred dvemi avtobusi otrok usul plaz kamenja in debel.Ko so zapeljali nazaj pa se zadaj drugi,pa tretji,... Seveda so domacini hitro zaceli odstranjevati plazino s traktorji,da sta avtobusa z 90 otroki zapeljala na varnejse.Z cerkljanske so morali po "obvozu" preko Idrije,Ajdovscine in Nove Gorice do tolmina

Sedaj nad Tolminom divja druga fronta-predvsem mocno piha in treska
13.gif
 
Nazadnje urejeno:

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.334
949
113
Titograd
Gre malo bolj južno od nas. Ampak spet ga bojo nafu.kale že itak od vsega drugega boge Haloze. Na dvorišču smo imeli malo jezerce, odtoke je zamašilo, ven sem postavil vedro in posodo od kolin da bo vsaj nekaj od te vode (pranje avta.press
smile-1.gif
)

Sicer pa, hvalabogu da živim na ravnici
 

NeGrA

Pripravnik
20. jul 2007
720
0
16
jojjj, katastrofa te poplave ej... prehitr smo rekli da je Slovenija na lepi lokaciji!! Evo, kok nam narava vrača...
Upam da bo čimprej mimo in brez še večjih katastrofalnih posledic!
rolleyes-1.gif
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
V Celju je Šmartinsko jezero naraslo za 1 meter. Hudinja je prestopila bregove v Vojniku, pri veterinarski postaji, in v Gajih še zaenkrat ni Hudinja prestopila bregov, pravtako ne Savinja ( ob kakih 18.00). Sedaj je že možno, da je kaj prestopilo bregove. Sedaj bo zgleda kmalu konec, ker padavine počasi slabijo in potujejo na jug države po zaslugi severnika. Cesta Velenje-Arja vas in Velenje- Dobrna so zaprte, iz Šmartnega v Rožni dolini se sploh ne da pridit v Celje.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Dejte nehat s tem povračilom narave. Pač neurje je, ki ga že dolgo ni bilo.

Ima kdo kake slike iz Gorenjske, Bohinj je baje bil nekaj časa popolnoma nedostopen?