Velik enoprostorec ?

pipo

Majstr
19. mar 2008
866
328
63
ja, stream bi bil izbira, samo kolikor sem videl po slikah, je v tretji vrsti klop ? Je sploh opcija da imaš 2 ločena sedeža ?
 

pipo

Majstr
19. mar 2008
866
328
63
hvala za želje.

malo sem še okrog poiskal info o citroenih in sem nekako dobil občutek, da je glavna hiba servis teh vozil ?

So res servisi tak slabi ?
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citroene se servisira pri Jerovšku v Grosupljem. Čeprav ima baje toliko dela, da znaš imeti tudi pri njem smolo, ker bo kakšen vajenec šraufal tvoj avto. Pa orenk prej se naročit.
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Za dober uradni servis v MB/okolici še nisem slišal, je pa v Selnici pri MB servis Golja, ki je bil specializiran za starejše Citroene, a ni omejen na znamko in je za mene osebno edini servis na tem koncu SLO, kamor brez predsodkov postavim avto (z drugimi besedami: pošten, ugoden, tehnično podkovan človek, ki je mojster poklica).

LP,

Milan
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Kot vidim po odgovorih in vprašanjih, greš počasi skozi postopek, katerega sem pred nabavo MPVja dal skozi sam.
smile-1.gif
Moji pogoji so bili 7 posamičnih sedežev, drsna vrata, zanesljivost in poštena cena. Tu so komentarji:
- Francosko/italijanski četvorčki (Citroen C8, Peugeot 807, Fiat Ulysse, Lancia ) - ko sem kupoval, sme je odvrnilo to, da je za moj okus preveč avtov 'ležalo' na servisu, ali imelo bujno zgodovino
- Espace - kot 'prvi' enoprostorec je precenjen, kvaliteta (vsaj predzadnje serije) je bila katastrofa - rja v motornem prostoru, oksidiran aluminij pri 3 leta starem avtu.... , nima drsnih vrat.
- Američani - odvrnilo me je kar nekaj zgodb z uničenimi motorji (podobno, kot Espace), prenizko sedenje v 2. in 3.vrsti.
- Nemški trojček VW, Seat, Ford - problem je najti dober avto, saj so zaradi 'priljubljenosti' trača sivih uvoznikov, sedenje zadaj bi lahko bilo boljše, nima drsnih vrat.
- Japončki - dejansko sem končal izbiro tu: Hondi (Stream in Shuttle) sta odpadli zaradi klopi v 3.vrsti (tam, kjer človek rabi največ prilagodljivosti). Mitsubishiji in Nissani so odpadli zaradi samo 6tih sedežev in običajnih vrat.
Ostali sta mi samo Toyota Previa (osebno mi je vizualno najbolj všeč) in Mazda MPV - to sem na koncu kupil. V to so me prepričale testne vožnje, paralelni test v AvtoMagazinu (Previa, MPV, Voyager, ...) in cene, zato sem v nakup vložil nekoliko več truda in si primeren avto (ohranjenost, servisna zgodovina, 1.lastnik) našel v tujini.

LP,

Milan
 

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Moj glas gre za Alhambro. Ne morem sicer govoriti o vsakodnevni uporabnosti, lahko pa o voznih lastnostih. Vozil varianto 1.9 TDI 115KM, čipan na 145KM s 6-stopenjskim menjalnikom in sem bil full presenecen nad zmogljivostjo, preglednostjo in udobjem. Zakon voz.
 
Nazadnje urejeno:

pipo

Majstr
19. mar 2008
866
328
63
ja, je kar zahteven projekt
grin1.gif


Sploh, ker do sedaj tega segmenta vozil nisem niti "opazil", niti me niso zanimala.... pol pa postane nakup nuja in sem v megli
rolleyes-1.gif


In dejansko več kot stvari prebereš, bolj se približujem tvojemu izboru kandidatov
grin1.gif

no, pa še previa/mpv imata prednost, da sta "hišni" znamki, pa navdajata z neko mero zaupanja
smile-1.gif


tu vidim glavni problem v ponudbi, mpv-jev je nekaj, previe pa komaj za vzorec, ali bo treba nekaj sreče ali pa v tujino
rolleyes-1.gif

no, če bo tvoj čez kakšen mesec še na voljo, se oglasim
smile-1.gif
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik creep pravi:
Moj glas gre za Alhambro. Ne morem sicer govoriti o vsakodnevni uporabnosti, lahko pa o voznih lastnostih. Vozil varianto 1.9 TDI 115KM, čipan na 155KM s 6-stopenjskim menjalnikom in sem bil full presenecen nad zmogljivostjo, preglednostjo in udobjem. Zakon voz.

iz 115 čipana na 155KM?
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Citat:
Uporabnik pipo pravi:
ja, je kar zahteven projekt
grin1.gif


Sploh, ker do sedaj tega segmenta vozil nisem niti "opazil", niti me niso zanimala.... pol pa postane nakup nuja in sem v megli
rolleyes-1.gif


In dejansko več kot stvari prebereš, bolj se približujem tvojemu izboru kandidatov
grin1.gif

no, pa še previa/mpv imata prednost, da sta "hišni" znamki, pa navdajata z neko mero zaupanja
smile-1.gif


tu vidim glavni problem v ponudbi, mpv-jev je nekaj, previe pa komaj za vzorec, ali bo treba nekaj sreče ali pa v tujino
rolleyes-1.gif

no, če bo tvoj čez kakšen mesec še na voljo, se oglasim
smile-1.gif

Velja.
smile-1.gif


LP,

Milan
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Citat:
Uporabnik pipo pravi:

tu vidim glavni problem v ponudbi, mpv-jev je nekaj, previe pa komaj za vzorec, ali bo treba nekaj sreče ali pa v tujino
rolleyes-1.gif

no, če bo tvoj čez kakšen mesec še na voljo, se oglasim
smile-1.gif

Si gledal tole Previo, ki ima vgrajen plin?

http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=1970393

Pod pogojem, da je avto normalno ohranjen (redni servisi in primerni kilometri) in da rezervoarja plina nima v prtljažniku, se mi zdi kar poštena cena.

LP,

Milan
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
sam na hitro.

noben od enoprostorcev zame ni še zdaleč ne tako udoben kot avto. izjema je novi galaxy in smax, akr je zate predrago. mogoče kaka v klasa, češrav dobiš višino, prtljažnika pa ne kaj dosti.

kaj pa karavan s sedmimi sedeži ala sw od pugija in potem pač en ali dva otroka zadaj. ker karkoli od naštetih enoprostorcev je ob polni kapaciteti an sedižih bolj žalost s prtljažnikom.

in tukaj se mi poraja vprašanje komu so namenjeni. milanova mazda je polna sedežev in truga je na dosegu, sharan pa ob polnih sedežih zahteva pručko, ker rabiš trugo. ali je to pač za tiste, ki gredo z neseserjem na dopust in tam nabavijo vse rekvizite in cunje.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.993
9.116
113
39
MB
kot je že nekdo omeno Doblo .. poznam družino z 3 otroki, v prtljažniku pa še psa vozijo pa nobenemu nič ne manjka
grin1.gif


sploh za taki denar, dobiš že verjetno kakega mJTD pa si zmagal
tongue-1.gif
 

pipo

Majstr
19. mar 2008
866
328
63
videl ja. Cena zelo ok, sploh če primerjaš na .de portalih. Skoraj preveč
smile-1.gif


Glede plina - če si pri volji napisat kakšen stavek ali dva
cheer.gif
Hvala.

Potrebno kakšno vzdrževanje ali je to vgradi in pozabi stvar ?
Na vsaki pumpi se verjetno ne da polnit ?
Ko zmanjka plina se avtomatsko preklopi na benz ? Ali v stilu FF ročica benz/plin?
Varnost ? Parkiranje v garaži ?
Avtonomija z enim polnjenjem ?
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Citat:
Uporabnik softi pravi:
sam na hitro.

noben od enoprostorcev zame ni še zdaleč ne tako udoben kot avto. izjema je novi galaxy in smax, akr je zate predrago. mogoče kaka v klasa, češrav dobiš višino, prtljažnika pa ne kaj dosti.

kaj pa karavan s sedmimi sedeži ala sw od pugija in potem pač en ali dva otroka zadaj. ker karkoli od naštetih enoprostorcev je ob polni kapaciteti an sedižih bolj žalost s prtljažnikom.

in tukaj se mi poraja vprašanje komu so namenjeni. milanova mazda je polna sedežev in truga je na dosegu, sharan pa ob polnih sedežih zahteva pručko, ker rabiš trugo. ali je to pač za tiste, ki gredo z neseserjem na dopust in tam nabavijo vse rekvizite in cunje.

Pa še jaz na malo manj hitro
wink-1.gif


Pred MPVjem sem imel BMWja 5 Touringa, a pri prihodu 3.otroka sem ga moral prodati, ker vanj na zadnjo klop nisem spravil treh otroških sedežev vzporedno. Avto je bil enostavno 10cm preozek.

Prtljažnika pri postavljenih 7 sedežih je občajno res okoli 300litrov, kar omogoča odhod 7 osebam na dopust samo s kreditno katrico in spodnjicami za 2 dni.
smile-1.gif
Ob 1 sedežu manj pa se zgodba precej spremeni.
Kot predvidevaš, zelo malo ljudi uporablja 7 sedežev naenkrat - in tu se ne motiš. Jaz imam običajno postavljenih 5 sedežev, 6. je zložen v avtu (za primer, če je treba peljati zraven še babico, sosedovega otroka iz šole, ...), 7.pa čaka v garaži.
Za razliko od 7sedežnih terencev, SWjev, Zafir, Mazd5, S Maxov (če bi bil tale malo večji, bi bil 2.5Turbo bencinar moj sanjski avto) se mora v velikem enoprostorcu normalno sedeti tudi v 3.vrsti (od tvojega seznama je tukaj Galaxy prava izbira). Sam sem recimo za malo daljšo pot dveh parov brez otrok namestil sedeže 2-1-2 (srednji sedež je bil mizica) in udobje potnikov daleč zadaj je bilo neprimerljivo s sedenjem na klopi kateregakoli Audija A6, BMW5, ...
Tako da je razlika v sedenju samo (pogojno) na sprednjih sedežih zaradi višje pozicije (osebno mi je celo všeč, če imam pregled nad okolico zaradi višje pozicijo).

Razlike, katere so, so v moči in nagibanju v ovinkih (razen Zafire OPC, S Maxa 2.5 Turbo, čipanega 2.2TDCI S Maxa, ...), a ker se z enoprostorci načeloma ne dirka, to tudi ni večja pomanjkljivost. Kljub predsodkom se da recimo MPVjko pognati v hiter ovinek ali rondo hitreje, kot je/bo to večina voznikov storila kdajkoli v svojem življenju.
d055.gif


LP,

Milan
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Citat:
Uporabnik pipo pravi:
videl ja. Cena zelo ok, sploh če primerjaš na .de portalih. Skoraj preveč
smile-1.gif


Glede plina - če si pri volji napisat kakšen stavek ali dva
cheer.gif
Hvala.

Potrebno kakšno vzdrževanje ali je to vgradi in pozabi stvar ?
Na vsaki pumpi se verjetno ne da polnit ?
Ko zmanjka plina se avtomatsko preklopi na benz ? Ali v stilu FF ročica benz/plin?
Varnost ? Parkiranje v garaži ?
Avtonomija z enim polnjenjem ?

Še na kratko o plinu. Ko je naprava enkrat vgrajena in nastavljena, je zadeva pozabi(razen, če je rezervoar v prtljažniku
smile-1.gif
), tankaj in vozi. Pri mojem sistemu je edino vzdrževanje do sedaj bila menjava/čiščenje filtra, katero s 13ključem v dveh minutah opraviš tudi sam.
Črpalke so ob glavnih prometnicah pogojno zadovoljivo posejane (2x v MB, 1x Celje, vsaj 3x v LJ, 2x Lom, Kozina, ...), na deželi je zadeva slabo pokrita, a Petrol obljublja širitev mreže že lep čas
uf-1.gif

Preklop bencin/plin/bencin lahko izvajaš kadarkoli med vožnjo z gubom na armaturki (glej pripeto sliko, gumb in indikator količine plina sta na označenem mestu za volanom).
Kako varni so predelani plinski avtomobili lahko prebereš v tem članku (teste je delal ADAC) : http://www.avtomobilizem.com/modules/articles/?art_id=1285
Sam glede parkiranja v garaži nimam predsodkov (tako doma, kot v službi), a kljub temu imajo nekatere garaže znak, da je avtom s plinom prepovedano parkiranje.
Avtonomija samo na plin je odvisna od prostornine rezervoarja. V tega gre do 80% nazivne vrednosti - pri meni v 52litrskega spravim okoli 40litrov plina, s katerim prevozim v povprečju 350km. Seveda je tu še vedno bencin (60l za 650-700km).

LP,

Milan
284606-MPV-gumbzaplin.jpg
 

Priponke

  • 284606-MPV-gumbzaplin.jpg
    284606-MPV-gumbzaplin.jpg
    14,6 KB · Ogledi: 147