Renault Espace: ~2002 letnik ali 2003+ letnik

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
41
Živjo,

torej, zopet je nastopil čas ko malo gledam, kaj bi kupil. Sicer res, da kupujem avto že od pamtiveka, ampak ok, ne bi se rad prehitro zaletel.
smile-1.gif


In tokrat mi je v uč padel Renault Espace. Družine sicer nimam, samo sem že od nekdaj navajen na večje avtomobile, poleg tega, za potrebe dopusta mi vedno zmanjka prostora (windsurfing mašinerija zahteva ogromno prostora
smile-1.gif
). Poleg tega, se mi bolj dopade, da sedim malo višje, boljši občutek varnosti itd.. Sicer je interier lepši v novejšem ampak ok.. bi požrl. Poleg tega, po eni strani raje vzamem starejšega/cenejšega, da se ne sekiram za vsako praskico in da lahko brez panike vržem mokro surf desko v avto. Torej, v poštev pride ali karavan ali pa enoprostorec, če kupim nekaj ala senic.., nisem nič naredil. Ampak trenutno teče debata o Espace-u.

Mašina bi bila tam do 100 kW, diesel seveda, da me ne udari po registraciji preveč. Se pravi 2.2 motor se mi zdi..

prva dilema je, ali se bolj splača kupiti okoli letnika 2002, ali že ta novo obliko, ki je od letnika 2003 naprej se mi zdi. Starejša oblika mi je sicer bolj všeč, poleg tega, je avto dolg nekaj čez 4,5m, letnik 2003 pa je že 4,7 skoraj. Teh 20cm bi bilo sicer dobrodošlo, ampak je potem problem že garaža, parkiranje itd.

Od tu naprej imam par vprašanj - nanašata se na obe varjanti - torej, če ima kdo izkušnje z obema, naj pač napiše nekaj o tem, nekaj o onem letniku
smile-1.gif


- kako je z lego na cesti? se avto fino nagiba v ovinkih ali lepo teče? Sicer sam ne norim nevem koliko, ampak včasih mi pa le dopade malo pritisniti na plin. SMo imeli doma Peugeot 806, se je kar fino nagibal, ni bil ravno prijeten občutek iti v ovnike prehitro.

- Za porabo se lahko sicer zopet skregamo, ampak nekje okvirno
smile-1.gif
?

- Vzdrževanje? Glede pokvarljivosti... jaz pravim, kakor naletiš. Renaultov je največ pri nas, torej posledično se najbolj kvarijo. Logično.

- Espace-e kupuje načeloma umirjeni ljudje, družinski ljude - torej, verjetno avto ni toliko zmahan, četudi ima 150.000+ km...?

- razmišljam, da bi dal max 10.000 €, raje kakšen tisočak manj. Problem je to, ker novi model, se začne tam nekje.. ampak dobr, bi že stisnil, če bi tehtnica prevagala v tisto smer

Uglavnem, če imate kaj volje in časa, se razpišite kolikor se le da
smile-1.gif


(upam da sem vse stvari zajel
smile-1.gif
)

Hvala

Lp
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
O Espace-u ti lahko kar nekaj napišem (model 2003 - aktualna oblika) in 1.9 DCi motor.
Od začetka so bile z avtom same težave (kupljen ganz nov). Crkoval v križiščih (ni obdržal prostega teka), kadil črno, sklopka šla k vragu pri 20k km (napaka na materialu), crknil čitalec kartice... Vglavnem prva 3 leta je bilo kar pestro, avto neštetokrat na servisu. Potem pa so dobre 2 leti nazaj naložili nov software in od takrat je avto deloval brezhibno.

Kaj je mene osebno motilo pri avtu:
- kratke prestave (6). To pomeni 3. prestava na 4500 obratih = 100 km/h. V počasnem prometu imaš nonstop delo z menjalnikom.
- črički (za popizdit, skoz nekaj ropota po avtu - res katastrofa)
- lega na cesti (enako kot si napisal sam za 806). Na regionalni cesti pri 120 km/h gume cvilijo vsak drugi ovinek. Recimo z VW G4 se pelješ skozi iste ovinke mnogo hitreje.
- Ozvočenje oz. serijski radio ima totalno zanič zvok. CD-wechsler (original Alpine) preskoči na vsaki najmanjši grbini.
- glasnost motorja pri 160+ km/h. Ne moreš verjet kako ropota. Hitra vožnja po AC je prav mučna, se skorajda ne moreš normalno pogovarjat zraven.
- in pa osebno me moti elektronska ročna zavora. Je pa fajn pri speljevanju v hrib ipd...

OK, dovolj kritiziranja
grin1.gif
Ima avto tudi kar nekaj prednosti. Recimo posamični sedeži v zadnji vrsti - pomeni vržeš srednji sedež ven, pa lahko brez problema spraviš v avto 2 gorska kolesa + 4 potnike ipd.
Prav tako ima 1.9 DCi zelo ugodno porabo (povp. se je vrtelo med 7.7 in 8.2 l/100 km). Pri polnem plinu (190+ km/h po števcu) v 6. prestavi kaže trenutno porabo 12 litrov.
Obvezno moraš gledat, da bo avto imel PDC senzorje (po možnosti tud spredaj, ampak pri 03/04 letnikih je to bolj redkost). Prav tako Xenon žarometi svetijo več kot odlično
zmaga.gif
(pri navadnih žarometih zna bit problem z menjavo žarnic).

Overall je avto zelo praktičen (sploh če dostikrat voziš razno športno opremo), prav tako brez problema prepelješ razne večje kose pohištva.

''Naš'' je šel prejšnji teden od hiše...in zamenjal ga je.....
...
...
...
...
Espace model 2008
grin1.gif


Če te še kaj zanima, pa kr vprašaj.
 

danik

Pripravnik
16. jan 2008
33
0
6
Imam Espace 1.9 2004 kupil sem rabljenega iz tujine avtek je zgledal super ampak kaj ko mi je po rednem servisu zaribal motor ista tezava kot pri motorjih 2.2! Pa tudi v kriziščih je vgasal a na servisu niso vedeli nič dokler nisem jaz povedal naj probajo nalozit nov software in od takrat je avto deloval brezhibno. Sedaj dela dobro nimam težav samo vedno se peljem z majhnim strahom kdaj bo spet kaj zaropotal! Nevem zakaj renault ne prizna napake ker je napaka v materjalu! V tem caso ko sem imel tezavo in se bolj pozanimam o tem opazam da je malo tistih ki niso imeli tezav z motorjem!
Vprasanje za Gorana 82 kako spravis 2 kolesa v pritljaznik ce das ven samo 1 sedez, kako jih pritrdis! hvala za odgovor pa ce bos kdaj vozo nared kako slikco ker me res zanima!
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
pa kaj si ti ja nor malo.
mali bejži od espaca, kolko te noge nesejo. no, od dizelskih vsaj. vzami bencinca, pa ga daj na plin, al pa poglej raje drugam.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Tudi bencinski niso ravno pojem zanesljivosti, ravno včeraj sem na a.net gledal enega Turbo bencinarja z novim motorjem.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Meni se zdi zelo nesramna izjava od predstavnika Renault Nissan Slovenija ko primerja 30 obolelih za prehladom (kao da je to epidemija) z nekaj R-Espaci 2.2 DCI. Pa človek se pozdravi, "avto" pa tudi če zamenjajo motor ne gre več. V končni fazi ne more nekdo primerjati ljudi in stroja. Narava je po svoji inženirski plati milijone let pred Renaultom.

Poraja se vprašanje ali pri renaultu sploh testirajo to kar spackajo skupaj ali pa gre vsaka nesnaga takoj v prodajo pa naj se kupci j..... .

Zadnji dobri renaulti so bili narejeni tam okrog 1990 leta (danes sicer popolnoma zrjaveli). Vse po tem letniku je vprašljive kvalitete.

LP koliko
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Na to lahko gledaš tudi na malce drugačen način.
In sicer, če se dovolj voziš (da uspeš sesuti motor v enem letu), imaš vsako leto brezplačno nov motor noter
cheer.gif


PS: Sicer pa, človek ima jajca, da se je pojavil na TV-ju s tako izjavo
stupid-1.gif
. Škoda, da se to bolj ne publicira in bi prišlo do recimo razsežnosti Ford Pinto in Ford Explorer škandalov. In do kakšnih skupinskih tožb.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
V Sloveniji je sodstvo v riti. Renaultovi odvetniki bi reč zavlekli vse dokler ne bi zastarala. Nije ti Slovenija US of A, kjer se da bando škrtarsko zjebat na sodišču.

Ogo
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Ogo pravi:
V Sloveniji je sodstvo v riti. Renaultovi odvetniki bi reč zavlekli vse dokler ne bi zastarala. Nije ti Slovenija US of A, kjer se da bando škrtarsko zjebat na sodišču.

Ogo
Nekako se mi zdi, da imajo tudi lastniki v DE , AT, IT, FR, ... iste težave. Bi se morali malce zbrati, vsak da 1 cent
evil.gif
in plačajo dobrega odvetnika in guala... Pa da vidimo, če bodo potem uradni (baje tudi odrasli ljudje z zdravo pametjo (vsaj upam)) še primerjali to zadevo s človeško boleznijo.
 

Don_kugla

Pripravnik
17. avg 2007
525
0
16
Maribor
Še moje mnenje:
Roke vstran od renoulta. Sploh dizla.
O teh znamenitih dci-jih je po netu toliko rečenega.........žal nič pozitivnega.
confused-1.gif
 
Pri vseh znamkah se pojavi kakšna serija, ki ima težave. Problem Renaulta je samo to ker je naše vodstvo tako gnilo, da tistim parim ne menja avta in potem prihaja do takšnih stvari. Šlo je oz. gre pa novejše avte blizu isteka garancije, ki so imeli napako na ojnicah. Vodstvo bi se lahko zamislilo!!!
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Citat:
Uporabnik Surfer_D pravi:
Hej, jaz ga ravno prodajam in imel sem ga prav za surfanje
smile-1.gif


Ima 133km, narejen glavni servis in 1000 km nazaj menjano sklopko. Je pa full option s ksenonom,...

Če te zanima se javi. Poraba je pod 8l 145 na tempomat do surferskih spotov.

http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=1924801

Pozdrav

Še približno 7000 km pa bo razneslo motor. (Ali pa imaš že nov motor?)

Ne vem jaz kaj takega nebi kupil pa tudi če je pod ceno eurotaxa. Mislim da boš moral najti kupca ki ne gleda TV tednik in pa ne bere Alterja.

Zelo slaba poteza, da v tej temi razglašaš, da prodajaš ravno tak model vozila, ki naj bi imel veliko težav zaradi Renaultove površnosti.
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik danik pravi:
Imam Espace 1.9 2004 kupil sem rabljenega iz tujine avtek je zgledal super ampak kaj ko mi je po rednem servisu zaribal motor ista tezava kot pri motorjih 2.2! Pa tudi v kriziščih je vgasal a na servisu niso vedeli nič dokler nisem jaz povedal naj probajo nalozit nov software in od takrat je avto deloval brezhibno. Sedaj dela dobro nimam težav samo vedno se peljem z majhnim strahom kdaj bo spet kaj zaropotal! Nevem zakaj renault ne prizna napake ker je napaka v materjalu! V tem caso ko sem imel tezavo in se bolj pozanimam o tem opazam da je malo tistih ki niso imeli tezav z motorjem!
Vprasanje za Gorana 82 kako spravis 2 kolesa v pritljaznik ce das ven samo 1 sedez, kako jih pritrdis! hvala za odgovor pa ce bos kdaj vozo nared kako slikco ker me res zanima!

Haha, mašina ribne, pol pa SW menjajo pa je vse ok
hysterical-1.gif


Kot da bi jaz bluescreene na računalnikih reševal z macolo
hysterical-1.gif
 

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
41
Nja, v končni fazi sem se vseeno odločil, da je mogoče malo prevelik avto, da bi se 80% časa sam vozil v službo in nazaj
frown-1.gif


Po vsem tem, kar ste napisali, me je pa itak minilo. Tako da Surfer, veliko sreče s prodajo - kaj, kupuješ še kaj večjega?
smile-1.gif


PS: odlični reporti - toti.press
wink-1.gif


Sedaj imam pa drugo skrajnost v planu... Peugeot 307 SW (2003-05), pogojno Break
smile-1.gif