Touran ali nekaj podobnega...

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Zdravo,

V nekaj mesecih bomo verjetno nabavili novo kantico. Kappe mi je kar malo škoda, ampak potrebe so se spremenile in potrebujemo nekaj večjega. Pri kappi problem predstavlja predvsem prtljažnik, v katerega enostavno ni možno spravit kakšne večje škatle, ker je pač prenizek. Kravarana nočem, zato razmišljam o enoprostorcih. Okvirne zahteve so torej enoprostorec z avtomatsko klimo, po možnosti tudi z vlečno kljuko, ampak ni nujno, iščem pa bencinca, letnik nekje 2003-2004.
Kolikor sem gledal Tourane, je na voljo samo 1.4 litrski bencinski motor, ampak se mi zdi, da zna bit to malo premalo... rad bi nekaj okrog 2000 - 2500 kubikov. Zato iščem nekaj podobnega, torej dovolj prostora zadaj in zadovoljivo močen motor. Avto se bo uporabljal tako za krajše dričkanje (od stranke do stranke, recimo po 2 km) kot tudi za daljše relacije (500 km+), delam nekje med 2000 in 2500 km mesečno, raje več kot manj.
Kaj bi bilo torej primernega? Gledal sem chrysler grand voyagerja, sicer 3.3, ampak berem, da je križ z rezervnimi deli in podobno... rad pa bi, da se pač lahko peljem kolikor toliko brez skrbi. Recite mi drzen, ampak gledal sem celo Espace-a (2.2 oz. 3 litrski bencinar). Ima kdo izkušnje?

Hvala za odgovore in lp
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Sharan V6?

Ali pa 1.8T in po potrebi čipaš.
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

miha013

Fizikalc
20. jul 2007
5.204
0
36
41
lj
touran je 1,4 TSI (turbina in kompresor) kar znese 140 konjev kar je več kot dovolj za ta voz. (samo dvomim da je ta agregat že bil na voljo 03/04)
Potem imaš na voljo družino sharan/alhambra/galaxy (slednji ima 2,3 litrski bencinski agregat)

itd
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
@cizy: Sharan mi je malo čuden. Če so minivani sploh lahko normalni... v poštev pa bi prišel V6, ampak trenutno na a-netu ni nič pametnega.

@miha013: Konjičev je mogoče dovolj, bolj me skrbi kako se tak mlinček obnese, ko je avto kolikor toliko naložen. Zato pač iščem nekaj z večjo kubikažo. Traktor pa kot sem že omenjal odpade.

Ko sem ravno končal z renaulti... sem našel dva, sicer starejša kot bi si želel, ampak...
klik
klik
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Res ni med lepšimi, ampak vseeno pride v ožji izbor. Se mi dopade, ker se da precej povečat prtljažnik, obenem pa se vseeno lahko peljemo štirje. Pa tudi isofix ni od muh. Mogoče bo enkrat v bližnji prihodnosti prišel prav...
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Čeprav VAG mlinček nima kubature, je pa navora lih tok k pr enmu 2.5 NA z temi konji
smirk-1.gif
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Pusti Voyagerja, fotrovemu šefu je škripnil avtomatski menjalnik pri 70.000 prevoženih
bonk.gif
par mesecev prej ja tudi zaradi menjalnika bil na popravilu. avto je bil ravno izven garancije, je klical na servis pa so ga hoteli ubrisat za 8000 € kolikor stane nov menjalnik, v nemčiji je plačal nekaj manj kot 5000 € (v nemčiji je obstal), ostalo mu je kljub vsemu pokril Chrysler. Motor pa tudi mislim da 3,3
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Z renaultom je življenje brez turbine lepše. Ali bolj dolgočasno, kakor vzameš. 2.0T ni nobena izjema.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Ja saj to je razlog. Ker jih je malo ni nekega posebnega haloja glede tega. Poznam par ljudi z lagunami, kjer je šla turbina zelo kmalu, zato mu ne zaupam. Navaden 2.0 16v je nekaj čisto drugega, ampak ne vem če se dobi v espacu in če je sploh dovolj močan za želje.
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
ksz

Turbo motorja ne mislim kupovat. Voyagerja sem popolnoma odpisal, glede na to kakšni problemi so z njim. Bi pa vseeno rad videl, da se oglasi kdo z espaceom, po možnosti z 2.2 bencinskim motorjem. Me zanima, kako se obnese na cesti, ali se sedi dovolj komot tudi za daljše vožnje, kakšne posebnosti na katere bi bilo potrebno pazit pri nakupu in podobno...
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Espace z 2.2 bencinskim motorjem ne obstaja. Obstaja z 2.0, ampak je zelo redek. Skoraj vsi bencinarji so 2.0T.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Aja, pa seveda obstaja še verzija s 3.5 motorjem od nissana. S tistim pa najbrž nimaš kaj falit, samo pri nas ne vem če boš kakega našel.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Napisal si, da iščeš avto letnik 2003-2004. Takšni espaci z 2.2 bencinskim motorjem ne obstajajo. Ta v linku je starejši model in letnik 2000.
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Damn. Po iskanju bencinarja sem pristal pri dizlih.

Našel sem tole. So pri oplih kakšne posebnosti na katere bi bilo treba pazit pri ogledu?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Sem šel prejle si ogledat tisto "ciziyjevo" stream v KMAG (samo do zunaj!). Sicer so nekoliko odbijači podrajsani, pa levi prag pri vrati nekaj hoče cvetet, pa sesalec (mokra krpa) se je tudi bolj na hitro sprehodila po notranjosti. Auspuh je tudi bolj črn kot siv?!. Kaj več o tem avtu bi morali vedeti na videonadzor.si (nalepka na zadnjem odbijaču).

Nekako bi raje vzel streamko kot pa zafiro, čeprav sam vozim opla, s katerim zaenkrat nimam težav.
Streamka bo bolj živa kot zafira in podobni dizli s 100 konji, je pa res da bo tudi poraba najmanj 2 litra več kot pri dizlu. Sicer pa ta hondin motor baje ne slovi po požrešnosti. (pod 10 )