Touran ali nekaj podobnega...

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Če imaš veliko drkarije (2km do stranke) potem bi skoraj raje bencinarja.
kratke fure (mestne) ne delujejo ravno na blagodejno na dizla vsaj tako pravijo.....
Pa tud vožnje od semaforja do semaforja so bolj prijetne z bencinarjem, oziroma mogoče s kakim "sodobnim" dizlom ki nima tako občutne turbo luknje.

Glede na to da delaš 500km fure- tempomat?
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Dizli in kratke relacije... kaj pa vem. Z jtd-jem nisem imel kakih strašnih težav. Turbo luknja me ne moti, vozim bolj na easy in navadno menjam še preden ima turbina priložnost opravljat svoje delo, sploh na kratkih relacijah.
S tempomatom pa sem ugotovil da je tako, da ga glede na splošno kulturo vožnje razen na prazni avtocesti praktično ne moreš uporabljat več kot par minut naenkrat. Na prehitevalnem pasu je 130 km/h očitno premalo za tekočo vožnjo, ker se vedno najde kdo hitrejši, na voznem pa so itak skoraj ves čas tovornjaki. Se pravi tempomat na 85 km/h in gremo
wink-1.gif

Bolj kot tempomat bi mi prišla prav vlečna kljuka, kar ima zafira iz druge povezave. Če bo čas, se bom mogoče še ta teden zapeljal pogledat... Če pa ima kdo pot tam mimo, se priporočam. Kilometri izgledajo kar realni (5 let star avto, 130 kkm -> cca 26 kkm na leto), na slikah tudi ne izgleda slabo, čeprav so slike itak vedno zavajujoče in lahko dejansko stanje oceniš ko avto dejansko vidiš.
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Zelo zanimivo. Izgleda silno prostorna, sploh če bi vzel ven zadnje sedeže. Edino malo daleč mi je za se vozit na ogled, ker nimam it po kaj drugega v MB.
 

maurice

Pripravnik
30. apr 2008
866
2
18
samo nasvet ...

če boš kupit sedemsedežni avtomobilček, bosta zavarovanje in registracija malce dražja.

moja sestra ima zafiro 1.8 z 140 KM - poraba na potovalnem kaže 8,7l/100km.
 

maurice

Pripravnik
30. apr 2008
866
2
18
nasplošno pa OPEL ni slaba izbira, cenovno ugoden, ne dragi servisi, zanesljiv, ...
če pa trofiš slab avto, pa ni važna znamka, slab je lahko vsak.
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Citat:
Uporabnik maurice pravi:
nasplošno pa OPEL ni slaba izbira, cenovno ugoden, ne dragi servisi, zanesljiv, ...
če pa trofiš slab avto, pa ni važna znamka, slab je lahko vsak.

Res je, lahko se zaj.ebeš pri katerikoli znamki. Nekateri recimo enostavno nimajo sreče in imajo venomer kakšne težave... Ta teden se zapeljem pogledat pa da vidim kako in kaj...
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:
Citat:
Uporabnik naliM pravi:
Naj še pristavim moj lonček (dobesedno
smile-1.gif
):

http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=2110841

Ne odgovarja zahtevi glede letnika, je pa brez težav možno voziti z dobrimi 8litri bencina ali dobrimi 10litri plina.

LP,

Milan

off:Kaj to se še vedno prodaja
confused-1.gif


on: po slikah sodeč se ga splača it pogledat.

Lp

Vzrokov je (ko po navadi) več: eden je slaba lastnost redkih avtov - 98%ljudi ne ve, da MPV obstaja, drugi pa je dejstvo, da mi je avto, ki sem ga imel nagledanega ušel in sem MPVja manj intenzivno prodajal, saj brez družinskega avta enostavno ne gre.
No, pred kratkim sem nabavil 'zimski' avto (youngtimer potencial V8 4.2 Quattro
evil.gif
) ki bo v primeru prodaje Mazde in iskanju naslednika začasno dovolj dober, da vanj zbašem otroke.


@Trigga - če te bo kaj več zanimalo, me kontaktiraj, saj se občasno zgodi, da me pot zanese v bližino prestolnice.
smile-1.gif



LP,

Milan