Velik enoprostorec ?

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
jz bi vzel kaj od francozev. doma imamo novega picassoja in je odlicen avto, pred njim pa smo imeli prejsen model, 270kkm brez vecjih okvar. glede na to, da vas je 5 bi bil odlicna izbira grand picasso, a je drazji od tvojega proracuna. pa tudi navadnega picassoja za ta denar zal ne dobis (kot je nekdo omenil).
jaz bi vzel par let starega c8, imajo vso opremo ter ogromno prostora. ce pa vam zadostuje 5 sedezev pa novega starega picassoja!
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Pri nas (7,7,4 let) zdržimo z Mondeom karavan, res pa je da se jih težko pripenja,... prtljažnik pa pogoltne boga in pol,...
Če bi bil Nalimova mazda ob pravem času naprodaj bi jo z veseljem kupil,...

l.p. b
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.943
1.098
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Swifthead pravi:
Mislim da bi avtorju še najbolj prav prišel Mercedes-Benz R320 CDI

brez pomiselkov je to najboljši izdelek na trgu!
Mislim, da bi avtorju tega posta še najbolj prav prišla lobotomija ...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Če že Espace potem 2.0T motor. Ravno prava stvarca za to kantico. Dizel vsekakor zgolj 1.9 dCi.
Sicer pa je tudi MPV dobra izbira (če zamižiš malce pri obliki
grin1.gif
). Sosed ima dizlarco, kupil pri nekje 130k km dve leti nazaj, do sedaj BP.
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Kar zadeva prostor in prilagodljivost je tu v prednosti pionir v tem razredu, Espace.

Sem se pa nasmejal
stupid-1.gif
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik Swifthead pravi:
Mislim da bi avtorju še najbolj prav prišel Mercedes-Benz R320 CDI

brez pomiselkov je to najboljši izdelek na trgu!
Mislim, da bi avtorju tega posta še najbolj prav prišla lobotomija ...

Mogoče pa niti ne. Si predstavljaš da si kupiš Mercedes-Benz R320 CDI za 10.000€+-2000€. Mogoče je Swifthead post poslal iz prihodnosti ko se rabljeni Mercedes-Benz R320 CDI prodajajo za tak denar.

Moj predlog za nakup enoprostorca je nekaj v smislu Citroena C8, Peugeota 806, VW sharana, ford Galaxy,...
S tem da imata francoza eno veliko prednost - drsna bočna vrata kar pride zelo prav pred raznimi trgovinskimi park placi.
 

jjernej

Pripravnik
26. mar 2008
131
0
16
Nasa druzina je malce skromnejsa in se brez tezav prevaza s Fiat Doblo potnisko razlicico. Trije otroski sedezi gredo z lahkoto na zadnjo klop, v prtljazniku pa ob tem se zmeraj ostane 750l do sedezev oz. 1200l do vrha vozila prostora. Nabavna cena je bila nizka, poraba je nizka, vzdrzevanje nizko
zmaga.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Moja familija (8, 6, 1) se prevaža sedaj v Grand kozolcu (vsak v svojem sedežu). Če se že odločim, da natovorim še koga od odraslih, potem gresta otroka na zadnje sedeže (6 in 7 sedež). Itak da to smatrata kot nagrado in se skoraj stepeta kdo bo sedel zadaj, če aktiviram samo en sedež...
Ob vseh 7 sedežeh še zmeraj postavim 2 zabojčka v prtljažnik (ona zložljiva) oz. voziček (boogy varianta od BBW). Če pa imam samo 5 sedežev postavljenih pa prtljažnika več kot dovolj...
 

pipo

Majstr
19. mar 2008
866
328
63
lepo videt, da vas je kar nekaj z velikimi družinami
smile-1.gif


kolikor opažam, gre največ glasov za citroena in ljudstvo se ponavadi ne moti
grin1.gif


kar se tiče vozil berlingo/kangu, imam neko mešano mnenje... no sicer sem vozil kesonarja, možno da je potniška različica kaj drugačna, uporabna stvar, pač po udobju in varnosti ni primerljiva z C8 & co.

sam proračun je flexibilen, pač izhaja iz postavk, da nimam fetiša na nov avto, niti me ne moti, če je pred menoj kakšna druga rit sedela v njem, kaj več kot 1/2 leta ne bi delal za pleh, avto bo parkiran pred blokom in sedanje izkušnje kažejo, da bo po kakšnem letu izgledal kot da so ga pretepli
rolleyes-1.gif

pa zdi se mi, da za ta denar bi moral dobit dober kompromis med ohranjenostjo/varnostjo/udobjem.

zato pa pač po načelu več glav več ve in vprašat ni greh, zbiram mnenja za best buy v tem razredu
smile-1.gif


Nobene pohvale za galaxy / sharan ?

V sharanu sem bil sopotnik, bil je dizel, ne vem kateri, ampak po 4 urah avtoceste sem izstopil z močnim glavobolom od samega hrupa.
Ali je bilo z vozilom kaj narobe ali ne, ali je to normalno, nimam pojma. Bil je pa praktično nov, lastnik se ni sekiral, jaz tudi ne, vzel sem lepo aspirin in se veselil vožnje nazaj
tongue-1.gif


Hvala vsem za mnenja
cheer.gif


pipo
 

Lorus

Pripravnik
3. sep 2007
410
0
16
ljubljana
Jaz vozim Citroene že vse svoje šofersko življenje (21 let od vozniškega) ...

Okvare so bile bolj ne kot pa kaj veliko ...

Včasih je bil problem pleh, ker je bil tenek in nepocinkan, zdej majo pa že dolgo močnejši pleh in pocinkanga.

Motorji so vzdržlivi, oče vozi 14-15 let starega ZX 1.9TD s tam. 270k km in edina večja stvar k je crknla na tem avtu je bil hladilnik letos.

Jaz vozim 2004 Picassoja 2.0HDi ki ima sedaj 115k km ... BP! Prej imel 2002 Picassoja isti motor in imel na njemu 60k km ko sem ga prodal zaradi karambola. Najhujša okvara na teh dveh avtih: pri prvem prenehal delovati zadnji brisalc, dva vpoklica (kablček števca, menjava niskotlačne pumpe), pa snel se je ventilator hladnilnika/klime, vse v garanciji, pri drugem ... ... zaradi neuporabe crknla ključavnica na voznikovih vratih in desna ročka ob volanu zaradi prevelike uporabe, menjano v garanciji.

Jaz sem se s Picassojem peljal v Švico - Ženevo ... V osmih urah sem se dvakrat ustavil za 5 min, da sem vprašal kam moram it ker sem se okrog Milana zgubu. In pa odtočit je blo treba. V Ženevi sem izstopil še vedno lepo spočit ...

Mogoče sem ti malo osvetlil ozadnej Citrončkov na daljši rok ...

Če se odločiš za C8 ali pa novega Xsara Picasso-ja ne boš zgrešil ...

Najbolje pa bi bilo, da se s sedanjim avtom zapelješ do Citron salona in postaviš vse tri stolčke not in boš hitro videl kako in kaj bo v C8 ali v Picassoju v praksi ...

Kot je nekdo že omenil ima C8 v toliko prednost, ker ima drsna vrata in je zato vstopanje in izstopanje lažje, predvsem pa pripenjanje otrok v sedeže.

V vsakem primeru pa, karkoli boš vzel: Veliko zadovoljnih, varnih in brezproblemskih km!
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
Citat:
Uporabnik pipo pravi:
če je le možno, bi se izognil dizlu ( večinoma kratke ture )

večinoma kratke ture konec leta pa vsaj 20.000 prevoženih (tako je običjanopri 3 otrocih).

Hud velik (vsaj na pogled) je novi Fordov (S.max?), samo cenovno dvomim da se ga da dobiti blizu tvojega proračuna.


Drugače pa Alhambra oz. Fordov dvojček (trojček s Sharanom) istega avta..samo se i zdi da bencinca v tem segmentu že težko najdeš.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik vincent pravi:Drugače pa Alhambra oz. Fordov dvojček (trojček s Sharanom) istega avta..samo se i zdi da bencinca v tem segmentu že težko najdeš.
Recimo VW Sharan in derivati z 1.8T motorjem bi bili zelo dobra izbira (to sem prej pozabil). Pa baje tudi Galaxy z 2.3 bencincem ni švoh.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Citat:
Pa baje tudi Galaxy z 2.3 bencincem ni švoh.
Če si naftni šejk...
Nov Galaxy z benz motorjem je disaster, ima Renault boljšega (2.0 16V atmosferski).
Dizli pa so vsaj 2k EUR nad benzom (=veliko opreme).
Lastnik prejšnjega in sedajšnjega Galaxy-ja ne more prehvaliti novega glede udobja, glede motroja pa ne, čeprav mu je na prejšnjem 1.9 TDI PD 30kkm po velikem servisu v trojanski luknji jermen vtrgalo... NA Fordu so rekli da nič garancije, ker jo kao dajo 6mesecev/10kkm. JE človek zmetal vsaj 3kEUR in nebroj živcev da ga je kolikortoliko usposobil in prodal...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Citat:
Pa baje tudi Galaxy z 2.3 bencincem ni švoh.
Če si naftni šejk...
Nov Galaxy z benz motorjem je disaster, ima Renault boljšega (2.0 16V atmosferski).
Sam sem mislil na starega z 2.3 bencincem. Takšno sem dobil mnenje, kateremu relativno verjamem. Seveda pa to ne pomeni, da se voziš s sedmimi litri.
grin1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.375
5.890
113
pri taščici
Nekje nekoč sem bral o nekih težavah trojčka C8, 807, ulyse. Sicer pa sem prepričan da imajo današnji avtomobili vsi neke težave. Nekateri več nekateri manj.
Kako je pri prvih treh z bencinom ne vem, moj operater ima sharana 1.8T in ga ima že dolgo. Če bi imel kake sitnosti ga bi najbrž menjal.
Mislim, da ti bo ta motor najbolj hvaležen med bencinci, če pa ti bo švoh, ima pa RSR in zgornji baner dobre rešitve za to
wink-1.gif

Aja razni kozolci (veliki izvzet) in pakasoji zame niso veliki enoprostorci. So normalni. Pri francosko it. trojčku ni bencinskega motrja? (vsaj med rabljenimi na avtonetu
Sicer pa
Sharan 1.8 T
Honda Stream
 
Nazadnje urejeno: