enoprostorec

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
ko sme se že odločil za a6 avant, 2.5 tdi se je zgodil preobrat in v igri je spet enoprostorec.
ker nimam časa, ne volje preizkusiti vse me zanimajo vaše izkušnje s sledečimi avtobusi.

smax diesel, obe verziji motrja, 7 sedežev. a se v drugi vrsti prkelopi skrajni sedež do konca ali ne. večinoma bo v uporabi 2+2+1
galaxy...podobna vprašanja. v gri je samo nova verzija.
kako je z vgradnjo tempemata v ta dva modela.

zgornja modela sta cenovno cca 24k.

kako se z njima kosa grand espace 2.2 in 3.0 dci. za 2.2. vem za težave, ampak imam tudi info, da se motorji menjajo brez težav. za 3.0 vem za problem pregrevanja. zanima me predvsem prostornost, udobje na zadnjih sedežih, prtljažnik!!! in pa razporeditev 2+2+1, ki verjetno azhteva odstranitev sedežev iz avta. pol si pa brez, k jih rabiš.kako je s porabo v primerjavi s fordoma.

kaj pa 807 in C8.

veze imam na vseh treh servisih in imam odličnega popoldanca.

avto mora imeti tempomat, ostalo so igrače, predvsem BT, xenoni, usnje, gretje sedežev... granda brez panorame ne vzamem.

ali se splača dati danes razliko med grandom 04 in galaxyem..cca 10k€..v kredi, akr naanese v nekaj letih 13k in več, zaradi verjetno manjše porabe in cenejše registracije.

04 avte bi zvozil do konca, forda bi mogoče celo prodal po 6+ letih.drugače pa računam, da bi vozil 6-10 let.
 

miha013

Fizikalc
20. jul 2007
5.204
0
36
41
lj
Mazda5
veliko odtehtajo predvsem drsna bočna vrata
ma tempomat že v osnovni opremi (se mi zdi)
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Espace 2.2 Dci, sploh z avt. menjalnikom, ima obupno porabo. Okoli 11-12 L/100km. Vem za 3 lastnike in vsi jamrajo glede tega.
Pa nasplošno je Espace velika loterija kaj dobiš, tudi če kupiš novega.
Jaz bi se na tvojem mestu odločil za novega S-maxa, sploh glede na dejstvo, da imaš namen imeti avto dalj časa. Vozil ga sicer še nisem, ampak nekih hudih kritik ni slišat čez ta avto. Pa cena je hudo ugodna. Sestra je pred par meseci kupila (že drugega) novega Espace-a 2.0 Dci (110 kw), pa je bil več kot 10k€ dražji od tvoje ponudbe za S-maxa.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
rad bi imel 7 sedežev in kljub vsem sedežem, da spravim v prtljašnik dva vozička...enga navadnga in eno amrelo. navadn voziček danes zasede pol kufra v mondeo karavanu..in s tem vozom bi šel tudi na morje..kdaj..k bo dnar.

porabo res ne bi imel asatronomsko, kljub lepi nabavni ceni nafte

s max mi je hud..mal am mejhn prtlažnik, ampak mi je the best off..galaxy ma še prtljažnika neki..sam ne vem, kako se cenovno to izdide v primerjavi z espacom.

je pa tudi res, da imam na ford servisu najboljšo vezo.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.744
2.352
113
Pomurje
Najboljši enoprostorec je še vedno Espace. Udobje in prostornost.
Kolega ima grand 173KM in porabo 8-9l.
Drugi ima kratkega 150KM in ima porabo 7,5-8l.

Samo na enem testu, ki sem ga zasledil ga je premagala Toyota Previa.

Smax je prav nesramno pretrd, razen če ti to pač ugaja. Motorji pa so bolj za nedeljske voznike. Oba dizel in bencin sta prešvoh za polno naložen avto. 2.5 je pa druga zgodba, tudi kar se porabe tiče.

Mazda5,touran,Cverso itd. niso enoprostorci, so le zasilni prevoz za 7 ljudi brez prtljage.

Lp
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
mazdo 5 sem sedaj preveril in ni v igri.

ima granda 3.0 in 8-9l porabe. kaka vožnja.

smax in galaxy sem vozil oba..cca 300km. vožnja super. tudi nagibanja ni veliko, pri smax sploh nič. udobje svetovno, spreminjanje naklona zadaj ena a. motorji zame dost močni, saj za divjanje ne uporabljam avto. je motor, pa še t agre od hiše, ker za take sorte ni več prostora. rabima vto, ki bo cruzal 140 brez težav ob zmerni porabi.

kako je kaj z vzrževanjem 3.0. mogoče kak info.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.744
2.352
113
Pomurje
Reno grandespace ima 173KM 2.0 dizel. Ima tudi DPF.

Če se ti vožnja Forda dopade, potem nimaš kaj razmišljat.

Lp
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.710
142
63
Imaš še Mitsubishi Grandis in pa Volvo XC90. Grandisa ima uporabnik shift pa ti bo lahko kaj povedal.



lp
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.054
390
83
44
dolenska
A boš redno vozil sedem ljudi not? Nevem no, ali pa te ne razumem najbolje
redface-1.gif
. Deca bova pa že nekam stisenla par pirov in nekaj cvička (gremo za 14 dni).
Če ne pa trugo gor daj. Je ceneje kot enoprostorc.
Razen, če boš skoz ljudi vozu. pol pa SMAX
zmaga.gif
.
Sestra ima enoprostorca picasoja, sosedi megana, gor eni espaceja. Zame je čisto prevelik avto, pa če imam 3 otroke. Oz prevelik okol. V karavana se spravi več, kot v te grande razne in picasoje. Razen, če zice podreš.
Moje mnenje je da je karavan tanartabolš za družine.
cheer.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
imam karavan mkII. v kufer gre boga in pol. tut z dva mulca je palca. tri pa verjetno več ne spraviš na sedeže.

kje je pomislek? kaj če želim, da se žena pelje zadaj z mulci. da ko začnejo koncertirat jim porine flaško in imam mir. zato postavitev 2+1 zadaj.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.676
1.600
113
ma sploh nimaš kaj študirat. francoska jajca itak takoj odpišeš, ker si verjetno ne želiš tesnih prijateljskih vez z mehaniki, zato bo s-max prava odločitev. Avto je itak bomba, kar si že sam ugotovil, cenovno je tudi sprejemljiv, poraba za tako kravo pa ne moreš pričakovat da bo 6 litrov, je pa vseeno solidna. Pa malo si preračunaj če se ti dizl splača, ker bencinski so precej cenejši. Tempomat pa če se pav spomnim ne gre naknadno montirat, nisem pa 100%
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
grand je mali.

smax je opcija ker ima vse kar rabim za 24k. moramše preveriti kako je z zlaganjem sedežev. galaxy je boljša izbira, a ji manjka tempomat.
dizel se splač ker je na voljo poceni gorivo.

problem je sam ali dati 10k več kot za francoza.
danes grem testirat granda
 

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
Citat:
Uporabnik softi pravi:
rad bi imel 7 sedežev in kljub vsem sedežem, da spravim v prtljašnik dva vozička...enga navadnga in eno amrelo.

Potem pride v poštev pravzaprav samo Grand Espace + truga na streho za ostalo prtljago. Pa še to bo pri vozičku šlo na tesno. Sicer ne vem kakšen je tvoj "navaden" voziček ampak v tej konfiguraciji ti v Galaxyu za zadnjimi sedeži skoraj zagotovo ne ostane dovolj prostora za voziček. Alternativa so kvečjemu še variante a la Renault Traffic Passenger, VW Multivan ipd.
 

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
Citat:
Uporabnik softi pravi:
moramše preveriti kako je z zlaganjem sedežev.

Dno ni povsem ravno - je kar konkretna stopnička pri drugi vrsti sedežev.
 
Nazadnje urejeno:

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
multivan nima prtljažnika.

ideja je, da sta v drugi vrsti dva sedeža, v tretji en, potem gredo vozički naravnost notri, pa še prtljaga okoli in za zadnji sedež.

moram preveriti kako je v grandu s prostorom, ko so vsi sedeži. v primerjavi s 807, c8 in galaxy. s max je skromen.

gledma cene
ceneje dobim galaxy 2.0 brez tempomata kot smax 18 s tempomatom.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.369
270
83
34
Sorry, narobe sem prebral: ali dati 10k več za francoza. Neprespane noči so za mano.
smile-1.gif