Travnik v zazidljivo parcelo

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Kakšen je postopek? Parcela leži v Polhovem Gradcu, vse parcele okoli nje so že zazidane, tako da urbanistični načrt ne bi smel bit problem... Koliko časa bo trajal postopek?
 

pikec85

Pripravnik
24. jul 2007
840
0
16
38
www.lajsta.si
Pojdi na občino, oddelek okolje in prostor tam povprašaj o postopku, čakalni dobi ...

Na nekaj let so te javne razgrnitve, na katerih lahko podaš predlog ... se boš pa pomojem malce načakal!

Je parcela tvoja?
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Bolj me zanimajo izkušnje s postopkom in če je potrebno bit na kaj pazljiv. Parcela je od staršev.
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
U Mejduš. Sem mislu da je to max. 2 leti...
crazy1.gif
 

zomirp

Fizikalc
20. maj 2008
2.993
0
36
Lj - Vič
Če je travnik, ne pomeni, da ni zazidljiva.
Dvigni lokacijsko informacijo za gradnjo in tam ti bo vse pisalo.
Če je vse okoli pozidano sem prepričan, da je zazidljiva tudi vaša.
Postopek, da dobiš gradbeno dovoljenje, pa ni daljši od nekaj mesecev. Odvisno od občine.
Glede na to, da je Polhov Gradec samostojna občina oz. mislim, da skupaj z Dobrovo (ne spada po Lj), bi moral imeti hitro gradbeno dovoljenje.

P.s. Parcela dobi starus "stavbišča" šele, ko je pozidana. - gradbeno dovoljenje.
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Ampak a ni potrebno najprej sprememit namembnost iz travnika v zazidljivo parcelo?
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Spremembe namembnosti že nekaj let ni več. Če je lokacija v občinskih prostorskih načrtih namenjena stanovanjski gradnji, dobiš gradbeno dovoljenje tudi, če piše travnik, njiva ali sadovnjak - samo da ni kmetijsko zemljišče 1. ali 2. kategorije.
 

zomirp

Fizikalc
20. maj 2008
2.993
0
36
Lj - Vič
Tu se boš našel. Na levi vpiši k.o. in parcelno številko, nato pa malo prakse, pa boš našel brez lokacijske informacije in 30 EUR takse.
zmaga.gif


http://www.geoprostor.net/piso/ewmap.asp?obcina=DOBROVA

Aja, prijavit se moraš. Če se ne moreš oz. ne boš znal delati s programom, mi lahko daš podatke o parceli na PM, pa ti pošljem, kaj lahko in česa ne. Samo šele v ponedeljek.

Lp
 
Nazadnje urejeno:

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
50
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
Citat:
Uporabnik zomirp pravi:
Če je travnik, ne pomeni, da ni zazidljiva.
Dvigni lokacijsko informacijo za gradnjo in tam ti bo vse pisalo.
Če je vse okoli pozidano sem prepričan, da je zazidljiva tudi vaša.
Postopek, da dobiš gradbeno dovoljenje, pa ni daljši od nekaj mesecev. Odvisno od občine.
Glede na to, da je Polhov Gradec samostojna občina oz. mislim, da skupaj z Dobrovo (ne spada po Lj), bi moral imeti hitro gradbeno dovoljenje.

P.s. Parcela dobi starus "stavbišča" šele, ko je pozidana. - gradbeno dovoljenje.

Kar misli si. Občina PG ti bo soglasje dala hitro, potem pa naprej ureja občina Lj Vič Rudnik. Tam se boš pogajal okol vod, geo sestave, čistilnih naprav in podobnih jajc. Tu pa je zelo odvisno, koliko imaš sreče:) Realno pa računaj na pol leta.
Drugače sam urejam gradbeno dovoljenje za parcelo v Horjulu.... Začel sem marca, pa ga še nimam, je pa res, da sem moral najprej opraviti s soglasji, enega sem rabil tudi od občine:) Pa ga tudi še nimam:)
 

zomirp

Fizikalc
20. maj 2008
2.993
0
36
Lj - Vič
Saj imajo roke.

Sem bil pa prijetno presenečen o odgovorom Zavoda za varstvo narave v Ljubljani, katerega so mi prejšnji teden poslali v šestih dneh
aplauz.gif
.

Sploh pa če dobi GD v pol leta je to vseeno kratek rok (glede na to, da je - očitno vmešana Ljubljana),
in glede na to, da je dobival odgovore, da rabi za spremembo namembnosti nekaj let.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik cbb pravi:
Citat:
Uporabnik zomirp pravi:
Če je travnik, ne pomeni, da ni zazidljiva.
Dvigni lokacijsko informacijo za gradnjo in tam ti bo vse pisalo.
Če je vse okoli pozidano sem prepričan, da je zazidljiva tudi vaša.
Postopek, da dobiš gradbeno dovoljenje, pa ni daljši od nekaj mesecev. Odvisno od občine.
Glede na to, da je Polhov Gradec samostojna občina oz. mislim, da skupaj z Dobrovo (ne spada po Lj), bi moral imeti hitro gradbeno dovoljenje.

P.s. Parcela dobi starus "stavbišča" šele, ko je pozidana. - gradbeno dovoljenje.

Kar misli si. Občina PG ti bo soglasje dala hitro, potem pa naprej ureja občina Lj Vič Rudnik. Tam se boš pogajal okol vod, geo sestave, čistilnih naprav in podobnih jajc. Tu pa je zelo odvisno, koliko imaš sreče:) Realno pa računaj na pol leta.
Drugače sam urejam gradbeno dovoljenje za parcelo v Horjulu.... Začel sem marca, pa ga še nimam, je pa res, da sem moral najprej opraviti s soglasji, enega sem rabil tudi od občine:) Pa ga tudi še nimam:)

Ne ločiš občine od upravne enote:
1. Občine Lj-Vič-Rudnik ni več
2. zadeve lahko zaplete občina PG - kakšne posebne zahteve ipd.
3. pred izdajo gradbenega dovoljenja moraš občini plačati komunalni prispevek - pozanimaj se, kako se v občini računa
3. gradbeno dovoljenje izda lokalna izpostava Upravne enote - v tvojem primeru verjetno Vič-Rudnik
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Hvala za info.
zmaga.gif
Parcelo bi se prodalo in so se že zanimali sosedje, tako da ne bi sam nič urejal naprej. Vem samo, da je parcela več vredna, če je zazidljiva. Ampak, če namembnosti ni več in je odvisno samo od prostorskega akta potem je tako vseeno. Ker je parcela v naselju je verjetno to zazidljivo območje.
 

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
50
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
Ja, to je vse lepo res in prav. Hotel sem povedat, da je problematična upravna enota Lj-Vič, če naletiš na zoprno babo, ki ga že en cajt ni fasala... Kar se komunalnega prispevka tiče, vem kako stojijo zadeve, v žlahti se zida na sosednji parceli:) Od tod vem, kakšna je kalvarija.