Slovenska svojat v kampih

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Update. Za zaključek dopusta smo se za par dni ustavili še na morju v Istri. V Savudriji. Kamp več kot ok, senca, spucano, plaža za Istro zadovoljiva, voda čista, mir.....
Razen kretenov s CE registrskimi. Trop (cca. 10-15) od oka 60-letnikov, en z ultra pičkohvatnim kemperjem, ostali z ultra zanikrnimi šotori. Čez dan kolikortoliko mir, za čas večerje pa repertoar ene širih ali petih zimzelenih: Po dekle, Čebelice, Na Golici, Na Roblek ....
Prizadetki. Ne štekam folka, da to privleče s sabo, kaj sploh hodiš od doma, če je isto kod bi doma za bajto krulil? Eni resno mislijo, da so vsi tisti Nemci, Nizozemci, Italijani, Bosanci in Slovenci prišli v kamp zato, da bodo poslušali njihovo kruljenje?
Jaz (in verjetno še marsikdo) gremo ravno zato od doma (na dopust), da si odpočijemo TUDI od takih primerkov. Nič nima načloma proti "goveji" muziki, samo določene stvari spadajo v določene okvire (tako časovno kot glede prostora).
Top je zgledalo kot kolonija otrok s posebnimi potrebami resno. Se jim ni splačalo niti omenit da naj nehajo jbg.....
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.130
937
113
Emona / Carnium
Važno, da si (par dni) užival
evil.gif
 
Citat:
Uporabnik Romzi pravi:
Update. Za zaključek dopusta smo se za par dni ustavili še na morju v Istri. V Savudriji. Kamp več kot ok, senca, spucano, plaža za Istro zadovoljiva, voda čista, mir.....
Razen kretenov s CE registrskimi. Trop (cca. 10-15) od oka 60-letnikov, en z ultra pičkohvatnim kemperjem, ostali z ultra zanikrnimi šotori. Čez dan kolikortoliko mir, za čas večerje pa repertoar ene širih ali petih zimzelenih: Po dekle, Čebelice, Na Golici, Na Roblek ....

a Rdeči cvet od Beneških fantov ste tud zašpilal?
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.130
937
113
Emona / Carnium
Citat:
Uporabnik Romzi pravi:
Recimo da 14/16. Bo kar v redu.

Sej, to je nabiranje izkušenj. A je učinkovito al ne, pa ne vem. Jaz pri izbiri destniacij(e) poskušam upoštevati nekaj osnovnih kriterijev, ki zadnja leta dokaj uspešno izločijo "slovensko svojat"
smile-1.gif
 
Citat:
Uporabnik Romzi pravi:
A ti še vedno ne znaš citirat?
bonk.gif

Mi itak nismo. Oni pa tudi ne. Pogrešal sem edino še "Hej brigade" ali pa "Šivala je deklica zvezdo"
evil.gif

se učim a še vedno delam napake. Počas bom tud to zahtevno operacijo osvojil
cool-1.gif

za hej brigade pa rabš že skor orkester. On s šivanjem zvezde pa ne poznam, sm premlad. Glede na to da ste meli ITA v kampu bi znala bit Bella ciao bolj primeren izbor
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Hja, obstajajo tudi destinacije, ki naj bi bile prijazne obiskovalcem, vsaj bile so včasih. Recimo malo pred Punatom je en "surf" plac, ki je bil včasih "na divje", sedaj pa so ga malo porihtali in kasirajo parkirnino. Glede na slo cene in kampe simbolično pa imaš mir, vsaj naj bi ga imel; ampak potem v petek popoldan "pripiči" SLO kemper direkt pred tebe, ker si se na praznem placu pač parkiral 5m od vode, pa potem še dva za njim in naenkrat si v drugi vrsti. Itak pravilno, ker oni hodijo sem vsak (drugi) vikend in je to že kao njihov plac,.....

A sem samo jaz čuden, al kaj?
 
Nazadnje urejeno:

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Samo eno bom rekel: preklete človekove pravice. In hudič naj vzame tistega, ki jih je implementiral v naša življenja.

Srčno upam, da tudi tu dočakam spremembo, da take "pevce" enkrat nekdo po tintari.S pestjo. Da bodo vedeli za naslednjič.
Da se ob polnoči poje lahko le doma. Pri petslojnih, ampak zaprtih oknih.

Drugače pa "po pič.ki", po zobeh...
 
Nazadnje urejeno:

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.276
38
48
Nimam sreče. Tokrat z Italijani. Dva kamperja (izredno draga, eden se je kar razširil ma parceli) prideta. Zvečer ura devet. Kitara in pojejo na polno. Dejansko vpijejo kar se da. Pa najglasnejša baba res nima posluha. Do enih, dveh...

Meni to ni jasno. Cel kamp je tiho, res tiho. Mir. Teli kurci pa krulijo kar gre, pa še prav fino se jim zdi. Upravi se jebe. Dvomim, da imajo več rezervnih gum za tiste 200k kamperje
smirk-1.gif
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.156
113
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
No se je že prefočkal eden, ki ni uspel prebrati do konca.

pametnjakovič. Živiš 20 in več let nazaj. Kamp pride cca min 15 do 25 € na enga. zdaj pa si izračunaj, če gredo 4, ..pa ko mal vidiš kaj prihaja dandanes v kamp (normalni kamp) ne zdaj neke vukojebine brez elektrike in vode). Si 90% alterjevcev ne more privoščiti niti prikolice kaj šele avta ki to vleče. Tako da. V tem primeru bi bilo bolje se vzdržat tipkanja.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik Romzi pravi:
...Razen kretenov s CE registrskimi. Trop (cca. 10-15) od oka 60-letnikov, en z ultra pičkohvatnim kemperjem, ostali z ultra zanikrnimi šotori. Čez dan kolikortoliko mir, za čas večerje pa repertoar ene širih ali petih zimzelenih: Po dekle, Čebelice, Na Golici, Na Roblek ....
Zanimivo! Ali imaš ti takšno "srečo" ali pa si zapomniš le izjeme, ko v tujini kdo kaj pove v Slovenščini? Sem namreč to soboto zvečer poslušal lokalni radio, ko so poslušalcem izpolnjevali glasbene želje. Čeprav so vsi, kateri so klicali v oddajo govorili narečno Slovensko (torej bili po rodu Slovenci) je 95% želja bila Hrvaška oz. dalmatinska glasba, ostalo pa Angleška. Ni pa bilo niti ene želje po Slovenski glasbi.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
ne vem v kakšne kampe to hodite. Ko sem bil pred leti v enem, ki ni bil nič posebnega, pač osnovni kamp...kup Slovencev, je moral biti ob 10 al 11 mir. Nič petja, ropotanja, norenja. Celo redar je čez dan hodil po kampu in miril mularijo, ki so se lovili z vodnimi pištolcami po kampu.
Sem dobil občutek, da je ta "Slovenska svojat v kampih" tista, ki jim vse smeta. Če bo nekdo prepeval "po dekle" , al pa rock, al pa če bo samo poslušal neko "tuc tuc" muska, ki se menda ne da poslušati po tiho, mi je čisto vseeno. Osebno me ni motilo nič kaj takšnega, da ne bi moral vzeti v zakup. Celo zabavam se pri trpljenju, ko nekdo poje in je brez posluha. No, mogoče pa še nisem naletel na kamp, kjer 60 letniki s harmoniko in z močnimi glasovi preglasijo vse in jih je mogoče označiti kot huligane iz nogometnih tekem.
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.744
586
113
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Citat:
Uporabnik Romzi pravi:
...Razen kretenov s CE registrskimi. Trop (cca. 10-15) od oka 60-letnikov, en z ultra pičkohvatnim kemperjem, ostali z ultra zanikrnimi šotori. Čez dan kolikortoliko mir, za čas večerje pa repertoar ene širih ali petih zimzelenih: Po dekle, Čebelice, Na Golici, Na Roblek ....
Zanimivo! Ali imaš ti takšno "srečo" ali pa si zapomniš le izjeme, ko v tujini kdo kaj pove v Slovenščini? Sem namreč to soboto zvečer poslušal lokalni radio, ko so poslušalcem izpolnjevali glasbene želje. Čeprav so vsi, kateri so klicali v oddajo govorili narečno Slovensko (torej bili po rodu Slovenci) je 95% želja bila Hrvaška oz. dalmatinska glasba, ostalo pa Angleška. Ni pa bilo niti ene želje po Slovenski glasbi.

Ne glede na siceršnji glasbeni okus, Slovenci po litru vina ali 4 pirih pojemo samo še slovenske
nahrung002.gif
 

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
50
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Kampirajo ponavadi tisti, ki si drugega ne morejo privoščiti. To je dostikrat tudi povezano z mentaliteto osebkov..
(ne vedno, da se ne bo kdo zdej repenčil)

Tako je bilo včasih. Kampiranje danes ni nič cenejše, kot npr. apartma. Če recimo govorimo o štiričlanski družini. Če pa si v dobrem kampu, pa na lepi parceli pa je lahko tudi precej dražje.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik bertoncl pravi:
Ne glede na siceršnji glasbeni okus, Slovenci po litru vina ali 4 pirih pojemo samo še slovenske
nahrung002.gif

Glede na smeh, opazke in hrup iz ozadja, kateri se je slišal med telefonskimi razgovori je marsikatera družba kvoto litra vina ali 4. piv že močno presegla
evil.gif