Slovenska svojat v kampih

I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik kalbo pravi:

Ja zadel je klasičnega Slovenskega paušalista. Katastrofa. Sem imel pavšal, bognedaj v Istri nekaj let, ker nama je pasalo pač, da nas je čakala postavljena prikolica. Po parih letih sem imel zadeve polhen kufer, pa ne kampa, ampak Slovenske vasi v kampu in zdaj sem človek, ki ga ti ljudje nikakor ne razumejo, prikolico celo zapnem za avto.
stupid-1.gif
Itak me nikol prej niso štekal, ker je vsako jesen šla prikola z mano domov. To je za klasičnega SLO pavšalista nemogoč dogodek. Jih poznam še nekaj, ki podobno pavšalirajo, prikola, baldahin in to je to.
V bistvu je to psihološki fenomen. Ko sem prvič prišel v tisti kamp, sem se prvega maja počil na odkazano parcelo, pa pride dalmatinac, treba uradit još ovo, i ovo in jest mu odvrnem, onda uradi. Pol pa sedim pred prikolo in gledam SLO radno snago, kako ureja dalmatincu kamp. Za posrat.
Zdaj zapnem prikolo za avto in gremo, sosedi so vsakič drugačni, eni so normalni, drugi usekani, pa to z nacionalnostjo nima kake posebne veze.
PS: Avtorju teme pa toplo odsvetujem kamp, taki presrani ljudje so za v hotel.

kam si hodil v Istro?

jaz sem videl ta fenomen, koji k... dopust s familijo, če si pa doli v veliki familiji...tud če si prikolico fulil zvečer
evil.gif
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.604
8.930
113
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:

Ja zadel je klasičnega Slovenskega paušalista. Katastrofa. Sem imel pavšal, bognedaj v Istri nekaj let, ker nama je pasalo pač, da nas je čakala postavljena prikolica. Po parih letih sem imel zadeve polhen kufer, pa ne kampa, ampak Slovenske vasi v kampu in zdaj sem človek, ki ga ti ljudje nikakor ne razumejo, prikolico celo zapnem za avto.
stupid-1.gif
Itak me nikol prej niso štekal, ker je vsako jesen šla prikola z mano domov. To je za klasičnega SLO pavšalista nemogoč dogodek. Jih poznam še nekaj, ki podobno pavšalirajo, prikola, baldahin in to je to.
V bistvu je to psihološki fenomen. Ko sem prvič prišel v tisti kamp, sem se prvega maja počil na odkazano parcelo, pa pride dalmatinac, treba uradit još ovo, i ovo in jest mu odvrnem, onda uradi. Pol pa sedim pred prikolo in gledam SLO radno snago, kako ureja dalmatincu kamp. Za posrat.
Zdaj zapnem prikolo za avto in gremo, sosedi so vsakič drugačni, eni so normalni, drugi usekani, pa to z nacionalnostjo nima kake posebne veze.
PS: Avtorju teme pa toplo odsvetujem kamp, taki presrani ljudje so za v hotel.

kam si hodil v Istro?

jaz sem videl ta fenomen, koji k... dopust s familijo, če si pa doli v veliki familiji...tud če si prikolico fulil zvečer
evil.gif

Ne hodil sem v Dalmacijo, natančneje na Murter.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.194
2.429
113
v lokalni ostariji
nekje sem razbral, da morajo sedaj pavšalisti pospravljat prikolice na depoje (ali pa jih zvlečt domov) je to res? ker če tole tukaj preberam potem imajo dela en kup s postavljanjem in ptoem rušenjem...

hmm,,,
 
I

Izbrisan uporabnik 474

MI smo ponavadi prikolico postavili aprila in jo podrli septembra. Če je bilo kaj za uredit, smo jo odvlekli domov, drugače pa h kakšnemu kmetu v okolici, ki jeponujal hranjenje prikolic. Nikoli je nismo puščali v kampu.

Drugače pa smo imeli prikolico v istri, Premantura (Stupice), pa ne pomnim kakšnih izgredov ali bilokakšnih izpadov Slovencev. Še najbolj nemogoči so bili nemci in čehi (mladina) in italjani (družine). Ampak v kampu pač to vzameš v zakup...
Na morju pa z naskokom največje svinje italjani, naslednji prasci pa so slovenci iz primorske in Ljubljane. Nemci in Jodlari ponavadi itak iz meni nezannega straha ne plujejo, ampak bivakirajo po marinah, kjer imajo že fiksna stojala za SAT...
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
nekje sem razbral, da morajo sedaj pavšalisti pospravljat prikolice na depoje (ali pa jih zvlečt domov) je to res? ker če tole tukaj preberam potem imajo dela en kup s postavljanjem in ptoem rušenjem...

hmm,,,

odvisno od kampa
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.753
2.358
113
Pomurje
Včeraj na Krku veselo vlečejo harmoniko in "pojejo" narodne od 10-13 ure.
Dvomin da je to pasalo 10% folka, ki je bil tam na plaži.

Drugače pa je v kampu mir po 23 uri, drugače hitro fašeš rdečega in se lahko spelješ. Edino pravilno.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
nekje sem razbral, da morajo sedaj pavšalisti pospravljat prikolice na depoje (ali pa jih zvlečt domov) je to res? ker če tole tukaj preberam potem imajo dela en kup s postavljanjem in ptoem rušenjem...

hmm,,,

Zelo odvisno od kampa. Zadnjih 10 let tangirajo k tem, zadnjih 5 pa aktivno izvajajo rušenje in deportacijo (na tvoje stroške) vseh nepremičnin. Sploh so se "spravili" na tiste, ki so si pozidali male vikendice in naredili 3m ograje kao da je zemlja njihova. Razlagajo, da je cilj da bi kam izgledal enotno-urejeno, ter da so "ob morju" parcele toliko dražje, da spravijo pavšaliste par vrst nazaj, da lahko računajo večkrat in več. Tudi "prosto kampiranje" izginja, vsi parcelirajo prostor za to, da lahko dvignejo cene.

Mi smo dolga leta hodili na Krk v kamp Njivice, pa smo nehali. Ker je parcela preprosto predraga za to kar mi rabimo.
crazy1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Precej je zadel ..
wink-1.gif

Tega bi lahko na alter povabli, je naš
evil.gif

Ta prav se oglaša in soli pamet. Koliko ur dela da dobi bajno plačo?

Je bil priden in se učil in sedaj dela zasluženo
priden.gif


Ti se pa nisi, zato pa sedaj travme, poleg tega da nisi na pravi strani.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.194
2.429
113
v lokalni ostariji
8888 je že na pravi strani. dela za južnake če je treba...

drugače pa šalehar je s.p. kolikor vem. leta 2015 je imel BAJNIH 32.000€ prometa. res bajno a ne robi? sploh za "podjetnika".
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Meni je Mihi kar faca, se hočeš nočeš nasmejem marsikateri njegovi. Tudi če v kakšnem opisu Mojce ali Boštjana prepoznam samega sebe hehe.
Eni tega ne zmorejo. Imajo glavo pregloboko v lastni riti.
cheer.gif
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.362
1.742
113
To je to. Hrvati imajo zdaj dresirane Vole za eliminacijo "Janezov". Kdaj boste uvideli zaroto.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.970
5.052
113
Sem relativno strpen, boli me organ če se baba na deda dere, če froci vpijejo, samo za koji [cenzura] mora pa trobente cela plaža poslušat.?? :: Klik na svojat :: Pa kreteni, pevske vaje imejte doma v garaži in ne na plaži, jebo vas.

Koliko je meni znano, ljudem na morju pašejo klape ne pa harmonika in trobente..
 
Nazadnje urejeno:

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.970
5.052
113
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
Daco, enim bolj ustreza domaca muzka kot "balkanske" klape. Tako da kar posplosevat ne;)

Balkan je širši pojem. Klape pa so omejene na Dalmacijo, ki je le nek procent Balkana. Tudi nikjer še nisem slišal, da bi klape lomastile in tulile po plažah, kot tile bedaki. Včasih naredijo kak koncert ob večerih, ti pa prideš, ali pa ne če ti ne paše. Si dojel bistvo?