Slovenska svojat v kampih

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.684
6.248
113
Je posebnost. Ce pa pomislim na italijane z abnormalno hudim kemperjem pa pomislim na kaj hudega novega kar je hitro 100k
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik cbb pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Kampirajo ponavadi tisti, ki si drugega ne morejo privoščiti. To je dostikrat tudi povezano z mentaliteto osebkov..
(ne vedno, da se ne bo kdo zdej repenčil)

Tako je bilo včasih. Kampiranje danes ni nič cenejše, kot npr. apartma. Če recimo govorimo o štiričlanski družini. Če pa si v dobrem kampu, pa na lepi parceli pa je lahko tudi precej dražje.
Spet ne vem od kod vlečete cene in primerjave le-teh. Mislim, a res ne zna noben pri vseh informacijah ki jih ima na spletu, pogledat ene faking "avtokampi.si" strani in si pogledat? Pa spet: Straško, Poljana, Kovačine, Zaton, Solaris in podobni kao kampi višjega ranga (karkoli že to pomeni) so res zlahka na 60, 70 tudi 80€. Na dan. Tudi prav. Ne obstajajo samo Krk, Rab, Pag in Šibenik. Pri 1500 km obale ali kok jo že imajo sosedi pa res ni problema najt nečesa zase. Oz. je, če iščeš samo na Krku, Rab in Pagu.
Pa primerjajte jabke z jabki in dajte v primerjavo apartmaje kao višjega ranga. Zlahka ga najdeš za 100, 200, 300€.
Skupno povprečje 16-ih nočitev, vključno z dvema nočitvama v najeti hiški (50€ na noč) nas je štiričlansko družino prišlo povprečno 30€ na dan. Seveda to ni apartma, niti ni primerljivo (eni radi kampiramo), cene pa tudi niso za primerjat. Na Pelješcu (v drugem kampu) smo bili nekih 20-30 metrov od morja, z elektriko in vodo na parceli. Skreti vedno spucani v nulo, plaža u nulo, voda čista, đabe privezi za čolne (če ga imaš), na razpolgao "žur plac" z roštiljem, mir, ni gužve. V istem kraju je še en kamp, bi bilo cca. 36€/dan, apartmaji v istem kraju so od 60€ naprej.
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Sem namreč to soboto zvečer poslušal lokalni radio, ko so poslušalcem izpolnjevali glasbene želje. Čeprav so vsi, kateri so klicali v oddajo govorili narečno Slovensko (torej bili po rodu Slovenci) je 95% želja bila Hrvaška oz. dalmatinska glasba, ostalo pa Angleška. Ni pa bilo niti ene želje po Slovenski glasbi.

To je tko, kot če poslušaš radio Aktuuuuuaaaaal
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Citat:
Uporabnik Romzi pravi:
...Razen kretenov s CE registrskimi. Trop (cca. 10-15) od oka 60-letnikov, en z ultra pičkohvatnim kemperjem, ostali z ultra zanikrnimi šotori. Čez dan kolikortoliko mir, za čas večerje pa repertoar ene širih ali petih zimzelenih: Po dekle, Čebelice, Na Golici, Na Roblek ....
Zanimivo! Ali imaš ti takšno "srečo" ali pa si zapomniš le izjeme, ko v tujini kdo kaj pove v Slovenščini? Sem namreč to soboto zvečer poslušal lokalni radio, ko so poslušalcem izpolnjevali glasbene želje. Čeprav so vsi, kateri so klicali v oddajo govorili narečno Slovensko (torej bili po rodu Slovenci) je 95% želja bila Hrvaška oz. dalmatinska glasba, ostalo pa Angleška. Ni pa bilo niti ene želje po Slovenski glasbi.
Lej, saj smo imeli tudi v Dalmaciji sosede iz BiH, pa so zvečer malo žurali pa malo muzika pa malo galama, samo je bilo normalno, pa par metrov stran pa ni bilo neke panike. Gotovo tudi ni to, da bi imel selektiven spomin.
V Savudriji smo imeli za sosede tudi ene mulce z Nizozemske, so "nabijali" neko svojo techno/house muziko, pa je bilo samo to in nič drugega. Si jih slišal, samo ni bilo nekaj kar bi bilo glasno in moteče in kruleče.
Tile umetniki, ki sem jih omenil zgoraj, sploh niso bili naši sosedi, ampak vsaj nekih 60-70 metrov stran. Pa nisem slišal lastnega tranzistorja, pol metra stran od ušes. Švabi, Italijani in ostali sečneži s prikolami ali kemperji so se pa zapirali v svoje hiške, ker jim je šlo nekam....
Omenjene komade sem omenil, ker bi utegnili (ali pač ne?) pričati o mentalnim stanju veseljakov. ni bilo nekega širokega repertoarja. Eno in isto ves čas.
Od vsega je bila (brez heca) najhujša harmonika, to doni in se sliši u 3 pm daleč, kitara in "petje" bi še nekako šlo .....
Sem omenil, da so po vsakem končanem komadu vpili: "BRAVO MI!"?
bonk.gif

Da so na jasnem: krulili so v času ko to lahko počnejo (so dobro vedeli kdaj "lahko"), samo to ne pomeni da ni moteče.

Verjetno se spomniš, da sem že spraševal kam konec junija "na morje" z desetimi družinami? Pa še kakšen pride zraven, ponavadi nas je cca. 40-50 ljudi.
shocked-1.gif
To delamo že vsaj 5 let, do zdaj vedno v Balah, letos v Labinu (Tunarica) - nikoli težav, lahko si misliš da nismo samo posedali in se molče gledali, vedno ampak res vedno so tudi feštice. Samo ne na tak način kot omenjeni....
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
hmmm... no sej te ni niti velik stvari motilo. Sam harmonka, pa ker so sami svoje petje pohvalili. Je bila potreba po takšni debati?
Bodo drugo leto sigurno znali kak komad več, tako da ne bo zmeraj isto.
Ampak, če vas 40-50 ne more preglasit 10-15 šestdesetletnikov, ste pa tud en q... družba
evil.gif

btv... kakšno musko ste pa vi imel??
 
Nazadnje urejeno:

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.154
2.335
113
v lokalni ostariji
tebe so zmotili slovenski napevi nekoga drugega otroci tretjega pes četrtega bosanski napevi petega pa italiansko govorjenje...

če so to počeli takrat ko so lahko potem so dovolj kulturni. če bi delali ponovi. itd bi bil razlog za pritožbo.

ni pa prijetno, sej mogoče vaše "feštice" so bile moteče za koga drugega. pa tega niste opazili...
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
ni pa prijetno, sej mogoče vaše "feštice" so bile moteče za koga drugega. pa tega niste opazili...
Pomoje ne. Smo bili bolj kot ne na "ti" s sosedi in tudi povprašali če smo moteči.
Jebiga, takle mamo.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.154
2.335
113
v lokalni ostariji
hja, sej uni tudi najbrž niso vseh motili. pa enim so se zdeli celo zabavni morda so nekateri se jim pridružili. vi ste pa kakšne motili... vsem vse nikoli ne bo ustrezalo
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
pa sm se spomnu. Prej sm napisu, da me skoraj nič ne moti v kampu, če ni nekaj extremno. Zdej bom pa popravu. Moti me, če me kdo vpraša, če me motijo !! (so moteči) Če so ali bodo jim bom že povedu. Tak da, Romzi, če boma kdaj soseda v kampu, me ne sprašuj teh stvari. Vse drugo pa lahko... (boš kafe, travarico, pivo, kakšn nasvet o kelnerci....) Jaz bom pa zmeraj reku "Bom". Že zaradi dobrososedskih odnosov.
evil.gif
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.130
937
113
Emona / Carnium
Jst predlagam dve izboljšavi:
- detektor frajtonarc na vhodu v kamp
- detektor grdih bab (tujke!) na vhodu v kamp (ker te grde babe znajo bit fejst glasne k jih kšn slovenc žlajfa v šotoru)

Kar dopišite, sem prepričan, da dobrih idej ne manjka!
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.683
3.567
113
Pri nas (torbole, garda) trenutno galami večinoma nemška mularija med polnočjo in drugo uro zjutraj. Višek je bil prejšnjo noč ko so mi zlamali surf dilo in potrgali z nje vse kar se da potrgat in odlomit. Če nebi bila 2x zaklenjena bi verjetno letela iz kampa ven. Sicer pa drugih razen nemcev je itak komaj za vzorec.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.683
3.567
113
Turških nemcev je na gardi toliko kot na bledu eskimov.

Še sralcu številka dve: Po forumu sikam samo sralcem in farškim pyzdam. Tko da, če se odfookaš nazaj kaplanu pod kiklo hvala prosim.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
KSZ
Jaz nekih težav nisem imel v kampih, edino enkrat v apartmaju z nekimi Čehi ali Sloveki, ampak jih je lastnica zjutraj odslovila
grims-1.gif
.
Drugače bi se pa jaz malo zamislil nad sabo. Kako že pravijo: isti ptiči (svojati) skupaj letajo.
grin1.gif