Thomy majoneza - poslabšala

lagunec

Pripravnik
29. jan 2008
419
4
18
Ljubljana
Dolgo časa sem bil zmerni uporabnik Thomy majoneze z olivnim oljem. Že kar nekaj časa pa opažam, da je na tržišču ni več. Pisal sem na Nestle Adriatic pa so mi odgovorili, da je ne bo več na SI tržišču. V tujini jo je še moč dobiti. Mogoče ve kdo kakšen je razlog za prenehanje prodaj na SI trgu ?
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.373
155
63
Kupili zadnjič Hellmans tatarsko in majonezo v tubi.

Tatarska je bila žarka,ogabno je smrdela in je letela direktno v smeti, majoneza pa sicer še je, ampak je nagravžna in pravzaprav ne vem, zakaj je še ni doletela ista usoda. Ko jo hočes stisnit iz tube, najprej priteče ven neka tekočina, šele nato nekaj podobnega majonezi.

V glavnem Hellmas nikdar več.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Hellmans ima neko želatinasto strukturo, sploh se ne da mazati. Jaz sem nazadnje kupil Tuš majoneza, piše da je proizvedena v Makedoniji. Ni slaba.
 

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Jaz sem nazadnje kupil Tuš majoneza, piše da je proizvedena v Makedoniji. Ni slaba.

to tudi mi konzumiramo zadnje čase....
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.283
23
38
Murska republika
Jo je kateri poizkusil narediti doma?? Nam je enkrat za poizkusit prinesla soseda in res je okus na mestu, je pa razlika v strukturi ker je naravnega izvora.Meni dober!
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Citat:
Uporabnik olfa pravi:
Kupili zadnjič Hellmans tatarsko in majonezo v tubi.

Tatarska je bila žarka,ogabno je smrdela in je letela direktno v smeti, majoneza pa sicer še je, ampak je nagravžna in pravzaprav ne vem, zakaj je še ni doletela ista usoda. Ko jo hočes stisnit iz tube, najprej priteče ven neka tekočina, šele nato nekaj podobnega majonezi.


V glavnem Hellmas nikdar več.
Kdo pa še je take reči? ni čudno, da je večina folka predebelega.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Citat:
Uporabnik olfa pravi:
Kupili zadnjič Hellmans tatarsko in majonezo v tubi.

Tatarska je bila žarka,ogabno je smrdela in je letela direktno v smeti, majoneza pa sicer še je, ampak je nagravžna in pravzaprav ne vem, zakaj je še ni doletela ista usoda. Ko jo hočes stisnit iz tube, najprej priteče ven neka tekočina, šele nato nekaj podobnega majonezi.


V glavnem Hellmas nikdar več.
Kdo pa še je take reči? ni čudno, da je večina folka predebelega.
Večina folk to je, zato pa je tudi večina folka predebelega. Saj si sam odgovoril. Meni se smiliš, ker boš zdrav umrl.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Zakaj bi se ti smilil? Tudi prav, ker se bom pred temu dogodkom verjetno izognil boleznim, ki pestijo pretežko populacijo.
cool-1.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.324
658
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Nekaj dejstev iz prve roke (delam v stroki in poznam razmere na trgu):

1. Thomy pri nas ni več ista, ker so za vzhodno evropo preselili proizvodnjo v Srbijo. Tudi key acount za SLO priznava, da to zaznavajo tudi kupci. Tekstura ni več ista, nikakor. Se trudijo ampak...

2. Zvijezda zelo hitro pridobiva na tržnem deležu, ker očitno zelo ustreza ljubiteljem majoneze, velik delež potrošnikov je v zadnjih letih prešlo iz Hellmann's majoneze na Zvijezdo. Ogromno vlagajo tudi v marketing ter v cenovno politiko..Sedaj se še izboljšali recepturo, da je bolj "kremasta" (v 2015 in do prvega kvartala 2016 je bila malenkost pretekoča in se je dejansko "razlila" ob vsaki bolj vroči prilogi). V teh zadnjih serijah je zares odlična. So prvi na trgu, ki so si umislili pikant verzijo. Drzno in prodaja je presenetila tudi njih.

3. Hellmann's - iz leta v leto slabši delež prodaje. Razlog je v spremembi recepture, ki so jo spremenili v letu 2014. Od takrat konstantno pada njihov tržni delež prodaje v Sloveniji. Enostavno so pokvarili okus in tudi tekstura je drugačna. Preveč radikalno očitno.

Citat:
Uporabnik lagunec pravi:
Dolgo časa sem bil zmerni uporabnik Thomy majoneze z olivnim oljem. Že kar nekaj časa pa opažam, da je na tržišču ni več. Pisal sem na Nestle Adriatic pa so mi odgovorili, da je ne bo več na SI tržišču. V tujini jo je še moč dobiti. Mogoče ve kdo kakšen je razlog za prenehanje prodaj na SI trgu ?

Preslaba prodaja, količine za Slovenijo so bile enostavno premajhne, zato so jo umaknili. Multinacionalke kot je Nestle se s specifičnimi artikli ne prilagajajo tako majhnem trgu kot je SLO.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

Crna_Ninja

Fizikalc
25. dec 2007
509
79
28
Ko je Thomy proizvodnjo preselil v Srbijo, je bila majoneza grozna. Potem so nekaj pravili, da so "popravili proizvodni proces" in je razlika ogromna (vsaj zadnja dva kozarca sta bila takšna). Sam bi rekel da se sedaj lahko primerja s Thomy majonezo iz tube (iz Švice).
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.373
155
63
Ker si me ravno citiral.
Na leto ponucamo cc tri majoneze v tubi.

Vcasih pac pase na kruh dat malo tega. Zato pa padem na limanice, ker imam v spominu, da je bla vcasih OK.

Drgac pa zdrava je samo voda. Pa se ta ne vedno.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
No dobro, to ni veliko potem-mam v spominu, da je žajfa aka alpine vsak dan požrl kozarec tega sranja, vsaj tako je pisal..no, zgledal je pa podobno kot njegovi prijatelji v štali, oddelek svinjak.
evil.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Vsaka čast če mu želodec to prenese. Meni sede na topli sendvič. Za kakšno pohanje ali hrenovko pa jo zmešam s kečapom.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.079
799
113
Huda, majoneza expert
aplauz.gif


Sicer smo pa na prvi strani teme pred enim letom ugotovili, da je itak najboljša Remia aus Holland, pri nas tuba v Spar oblekci stane dober €. Kakšne zviiijezdice razne.