Thomy majoneza - poslabšala

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Na forumu je nekdo, ki se z majonezami poklicno ukvarja in ta prisega na zvijezda majonezo. Seveda je pa najboljša tista, ki jo sam narediš, seveda če znaš.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Je majonezo doma težko naredit? Ja, če ne znaš. Moja mama jo je redno delala in malo se še spomnim kako gre.

Definitivno je pa ravno Zvijezda majoneza daleč najboljša (v bistvu edina) od vseh kar imamo na trgovskih policah. Če jo pa doma delaš, rabiš pa samo mikser, 5 jajčnih rumenjakov, sončnično olje in malce kisa od kislih kumaric. Pa pravi postopek :fredi: .
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Je majonezo doma težko naredit? Ja, če ne znaš. Moja mama jo je redno delala in malo se še spomnim kako gre.

Definitivno je pa ravno Zvijezda majoneza daleč najboljša (v bistvu edina) od vseh kar imamo na trgovskih policah. Če jo pa doma delaš, rabiš pa samo mikser, 5 jajčnih rumenjakov, sončnično olje in malce kisa od kislih kumaric. Pa pravi postopek :fredi: .
Pri nas damo še pikico gorčice...pa zelooo počasi dodajaš olje si pozabil :)
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ja tako je. Nisem pozabil, le da nisem govoril o detajlih. Olje dodajaš v kot las tankem curku. V tem je vsa finta.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Zvijezda....še iz YU cajtov!

Ja. Tudi turistična pašteta je še iz yu cajtov. Pa knorr juha, pa vegeta, pa Benko ki si ga zagotovo natepaval nekoč, ... pa lekadol pa praktično večina zadev ki ležijo na trgovskih policah. Zelo malo je modernejših slovenskih izdelkov, npr. krompir, kadar piše na etiketi da je Slo porekla :evil: .
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Smokije ste pozabil. Pa čips.
Ampak koliko 'naših' prozvodov pa se dela po 'originalni YU' recepturi?
Ime se je ločemo prodajal od proizvodnje!
Kupijete majonezo v tubi ali kozarcu? (kozarec, kdo je zadnji?)
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
V informacijo: Hofer majonezo Le Gusto sedaj proizvaja Zvijezda.
?
SmartSelect_20211213-111632_Gallery.jpg
 
  • Wow
Reactions: Kamele0N

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.607
6.352
113
Sam sem jo dobil iz Francije, tako da dvomim, da je na voljo v SLO. Vsekakor pa jo imaš na Amazon.de, ker sem jo videl.
Ne bi bil pa presenečen, da jo res ima Leclerc, saj je francoski. Poglej in poročaj.
Sem razmišljal, da ko mi jo zmanjka, bom poizkusil Thomy zmešati z Dijonsko gorčico. Okus definitivno sezuje. Paše pa povsod.
 
Sezona majoneze se približuje. Katera je dobra ?


če imaš eurospin v bližini kupi tisto v plastični tubi. Meni je super. Isti proizvajalec jo dela tudi za S Budget, sicer polnjeno v kozarcu in pa s spremennjeno recepturo, samo ni tko zlo okej

v italijanskih eurospinih pa jo dobiš to zgoraj omenjeno v plastilni tubi in pa v steklenih kozarcih
 
Je majonezo doma težko naredit? Ja, če ne znaš. Moja mama jo je redno delala in malo se še spomnim kako gre.

Definitivno je pa ravno Zvijezda majoneza daleč najboljša (v bistvu edina) od vseh kar imamo na trgovskih policah. Če jo pa doma delaš, rabiš pa samo mikser, 5 jajčnih rumenjakov, sončnično olje in malce kisa od kislih kumaric. Pa pravi postopek :fredi: .

domačih, ker drugače je obup....kupljena jajca so bolj bog pomagaj ko delaš kaj takega