Thomy majoneza - poslabšala

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.087
800
113
Citat:
Uporabnik Slick pravi:Sparova majoneza, ki jo za Spar izdeluje Remia (tudi tuba in dizajn sta podobna).
remia-mayonaise-bereid-met-zonnebloemolie-185ml.jpg

To je to
zmaga.gif
nam daleč najboljša, pa še poceni je. Remia v Spar oblekci, narejena na Nizozemskem.
 

elrado

Pripravnik
21. apr 2008
350
0
16

Sicer daleč od tega da sem kuharski mojster a majonezo v 5 minutah lahko narediš sam. Že tako ali tako sem alergičen na isto znamko a več izvorov/okusov (Milka, majoneza, praški), to kar ste mi povedali o majonezi pa mi je to alergijo
wink-1.gif
.
/filozofiranje
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.391
6.553
113
Žal ne, nisem tudi ne tak ljubitelj majoneze, da ne bi mogel brez, tako da je nisem šel pocat skup
smile-1.gif


Za kranjske mi je pa dovolj dijonska gorčica, ki jo kar kupim.

PS, če se bo kdo spravil delat majonezo in iz kakršnegakoli razloga ne upa uporabljati svežih jajc, jih naj prej pasterizira, 3min v 60 stopinj vode bi naj bilo dovolj da se uniči bakterije in da jajca vseeno ostane v tekočem stanju.
 

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
take, kot jo je Kolinska znala narest ni na žalost nikjer več....
je pa zanimivo, da je to eden redkih, če ne edini izdelek, ki se od uvedbe € ni drastično podražil in to verjetno na škodo kvalitete...
Tomy/Helmans si takrat dobil v akciji za dobrih 500 SIT, sedaj je pa glaž tudi tam mal čez 2€ če se ne motim...
 

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
Če delaš z rastlinskim oljem za 1.5 evra ni nič boljš kot kupljena. Olivno olje + jajca + mal limone + mal popra + mal gorčice....
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.649
6.508
113
Kaj je sedaj res in kaj ni? Je home made majoneza z olivnim oljem zdrava ali ne?
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.302
-8.460
113
Sej vidiš, kako je pocasta, to zihr maši žile
evil.gif


Nobena stvar ni zdrava, če z njo pretiravaš. V zmernih količinah pa ne bi smelo biti težav.
 

Kolimero

Pripravnik
22. apr 2013
185
0
16
Sam sem pisal na Nestle Slovenija. Zatrjujejo, da ni sprememb v recepturi. Pa sem jim napisal, na poskusijo majonezo narejeno v Švici, in majonezo narejeno v Srbiji, pa bo vse takoj jasno. A še vedno zatrjujejo, da razlik ni. Jim pa je prodaja krepko padla in še pada...... Kljub znižanju cene, prodaja ne gre............. Me pa čudi, da se iz tega nič ne naučijo............
A je morda kdo gledal v Avstriji kje je narejena Thomy majoneza za Avstrijski trg?
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
V teglcu ali tubi? V tubi bi naj bila se vedno ista in drazja. V teglcu poceni in slaba.

@kolimero

Poslji jim link do te teme. Kako pa ves, da jim prodaja pada?
 
Nazadnje urejeno:

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.352
3.441
113
Citat:
Uporabnik Kolimero pravi:
Sam sem pisal na Nestle Slovenija. Zatrjujejo, da ni sprememb v recepturi. Pa sem jim napisal, na poskusijo majonezo narejeno v Švici, in majonezo narejeno v Srbiji, pa bo vse takoj jasno. A še vedno zatrjujejo, da razlik ni. Jim pa je prodaja krepko padla in še pada...... Kljub znižanju cene, prodaja ne gre............. Me pa čudi, da se iz tega nič ne naučijo............
A je morda kdo gledal v Avstriji kje je narejena Thomy majoneza za Avstrijski trg?

Pa kaj ti res misliš da ti bo kdo napisal da je njihov izdelek en veliki šrot
stupid-1.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.326
664
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Citat:
Uporabnik Kolimero pravi:
Sam sem pisal na Nestle Slovenija. Zatrjujejo, da ni sprememb v recepturi. Pa sem jim napisal, na poskusijo majonezo narejeno v Švici, in majonezo narejeno v Srbiji, pa bo vse takoj jasno. A še vedno zatrjujejo, da razlik ni. Jim pa je prodaja krepko padla in še pada...... Kljub znižanju cene, prodaja ne gre............. Me pa čudi, da se iz tega nič ne naučijo............
A je morda kdo gledal v Avstriji kje je narejena Thomy majoneza za Avstrijski trg?

Lahko oni zatrjujejo da ni razlike v recepturi, kar je morda na papirju res a dejstvo je, da so za nas balkance proizvodnjo selili in razlika se občuti in vidi že na oko. Že drugačna linija/stroji lahko (kljub isti recepturi) spremenijo organoleptične lastnosti izdelka, pa če to priznavajo ali ne. Razlika je opazna in ljubitelji Thomy majoneze bodo to kmalu opazili. Tisti katerim je vsaka majoneza enaka pa seveda ne bodo čutili razlike.

Sicer pa glede prodaje - drastičnega upada v prodaji še ni in ga tudi ni pričakovati čez noč, saj imajo precej marketinških aktivnosti in njihova malha za marketing je očitno polna (kot je to praksa pri vseh multinacionalkah). Na dlgi rok je seveda vse odvisno kako bo te sprembe zaznal kupec..
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Tako je, razlika je in razlike bojo. Kdor živi ob meji z avstrijo ve za kakšne balkance nas imajo. Pri njih v šparu solato, ki segnije na policah ne mečejo stran ampak vozijo v slovenski špar! Velja za komplet sadje zelenjava ponudbo, prepričajte se sami. Da o ponudbi ostalih izdelkov ne izgubljam besed. Sicer pa to ugotavljate tudi sami.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
A dej ne nabijaj no, sem vsak teden v sparu, ko koristim -25% kupon za paleto pira ali cole, pa še nikoli nisem videl, da bi prodajali gnilo solato. Potem bi rabili kar iz kompostnikov prodajati, ne pa iz polic.