Test zimskih gum za sezono 2017/2018

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
357
91
28
Meni osebno je test brezpomenski... Leta prisegam na priznane znamke (Goodyear, Dunlop, Michelin in Conti) pa ga za enkrat še nisem v kam'n, tko da tud če je kšna kitajska na prvem mestu pa zelo ugodna mojga avtomobila ne bo videla
smile-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
Priznane znamke so običajno tam tam. Pride pa test prav če bi rad nabavil cenovno ugodnejšo pnevmatiko, ki ni pretirano poznana. Takrat si s testom lahko pošteno pomagaš..ker če je bila že tam katastrofa..kako bo šele na cesti.

Ali če iščeš določeno lastnost, ki tebi največ pomeni..ne vem..imaš nek klanec pred hišo, ki ga moraš prevozit..torej ti bo prioriteta da je top v snegu...

Meni osebno testi pridejo prav v tehtanju med ceno in kvaliteto ker se zgodi da med priznanimi znamkami cena konkretno striže.
 

spenstar

Fizikalc
2. sep 2007
964
116
43
Citat:
Uporabnik mercedes pravi:
Tako informativno...In katera znamka bi naj bila pregovorno in v praksi nekako najbolj trpežna ? Se pravi najmanjša obraba ?
Gre za vožnjo poleti in pozimi.

Hvala.lp

Najboljse drzi continental po mojih izkusnjah. Ostale premium znamke imajo prvi 2 leti iste karakteristike potem pa padejo mocno, v smislu trdote, najbolj se pozna na mokrem.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Citat:
Uporabnik spenstar pravi:
Citat:
Uporabnik mercedes pravi:
Tako informativno...In katera znamka bi naj bila pregovorno in v praksi nekako najbolj trpežna ? Se pravi najmanjša obraba ?
Gre za vožnjo poleti in pozimi.

Hvala.lp

Najboljse drzi continental po mojih izkusnjah. Ostale premium znamke imajo prvi 2 leti iste karakteristike potem pa padejo mocno, v smislu trdote, najbolj se pozna na mokrem.

Se mi je zdelo da bo continental nekje v vrhu..

Drugače pa moram reči ,da ima tudi s savo hp2 zelo dobre izkušnje. So vožene 2 poletja in sedaj bo 3-ja zima pa je še profila vrh glave.

Res da v neke hribe ne hodim ,vozim pa nekje po omejitvah in z občutkom.

Osebno mnenje imam ,da se tudi okoli gum dela prevelika fama. Dvomim da so sploh katere res neuporabne.

Če pomislim 20-30 let nazaj kakšne gume smo vozili , me kar zmrazi. Pa je šlo. Pa je bilo več snega ,pa tudi sami avtomobili brez vsakih abs,asr,esp...

Če nimaš v glavi pošlihtano ,ti ne pomaga nobenea guma.

lp
 
Nazadnje urejeno:

B81

22. jul 2007
34.524
8.970
113
Meni je Sava eskimo sla bolje po snegu kot GY UG 8 pred leti...savo sem omel gor 4 leta do prodaje..
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Citat:
Uporabnik mercedes pravi:
Citat:
Uporabnik spenstar pravi:
Citat:
Uporabnik mercedes pravi:
Tako informativno...In katera znamka bi naj bila pregovorno in v praksi nekako najbolj trpežna ? Se pravi najmanjša obraba ?
Gre za vožnjo poleti in pozimi.

Hvala.lp

Najboljse drzi continental po mojih izkusnjah. Ostale premium znamke imajo prvi 2 leti iste karakteristike potem pa padejo mocno, v smislu trdote, najbolj se pozna na mokrem.

Se mi je zdelo da bo continental nekje v vrhu..

Drugače pa moram reči ,da ima tudi s savo hp2 zelo dobre izkušnje. So vožene 2 poletja in sedaj bo 3-ja zima pa je še profila vrh glave.

Res da v neke hribe ne hodim ,vozim pa nekje po omejitvah in z občutkom.

Osebno mnenje imam ,dase tudi okoli gum dela prevelika fama. Dvomim da so sploh katere res neuporabne.

Če pomislim 20-30 let kakšne gume smo vozili , me kar zmrazi. Pa je šlo. Pa je bilo več snega ,pa tudi sami avtomobili brez vsakih abs,asr,esp...

Če nimaš v glavi pošlihtano ,ti ne pomaga nobenea guma.

lp

Bolj je fora ta da smo pred 20 leti fural awte tipa fico,jugo in 101ka..vsi z krepko manj kot 1000kg...dans se furamo pa u gajbah z 1300-1500kg...zato so gume tok bolj pomembne...

Lp
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Citat:
Uporabnik alfist555 pravi:
Citat:
Uporabnik mercedes pravi:
Citat:
Uporabnik spenstar pravi:
Citat:
Uporabnik mercedes pravi:
Tako informativno...In katera znamka bi naj bila pregovorno in v praksi nekako najbolj trpežna ? Se pravi najmanjša obraba ?
Gre za vožnjo poleti in pozimi.

Hvala.lp

Najboljse drzi continental po mojih izkusnjah. Ostale premium znamke imajo prvi 2 leti iste karakteristike potem pa padejo mocno, v smislu trdote, najbolj se pozna na mokrem.

Se mi je zdelo da bo continental nekje v vrhu..

Drugače pa moram reči ,da ima tudi s savo hp2 zelo dobre izkušnje. So vožene 2 poletja in sedaj bo 3-ja zima pa je še profila vrh glave.

Res da v neke hribe ne hodim ,vozim pa nekje po omejitvah in z občutkom.

Osebno mnenje imam ,dase tudi okoli gum dela prevelika fama. Dvomim da so sploh katere res neuporabne.

Če pomislim 20-30 let kakšne gume smo vozili , me kar zmrazi. Pa je šlo. Pa je bilo več snega ,pa tudi sami avtomobili brez vsakih abs,asr,esp...

Če nimaš v glavi pošlihtano ,ti ne pomaga nobenea guma.

lp

Bolj je fora ta da smo pred 20 leti fural awte tipa fico,jugo in 101ka..vsi z krepko manj kot 1000kg...dans se furamo pa u gajbah z 1300-1500kg...zato so gume tok bolj pomembne...

Lp

Ni bilo mišljeno da niso pomembne..pač pa de se malo pretirava s poveličevanjem določenih in zaničevanjem drugih znamk..

Še vedno sem prepričan da za neko normalno potrebo in uporabo v teh časih ni res neuporabne gume. ??

Za neke res mejne in extremne razmere je pa že potreba pogledat za bolj preizkušenimi znamkami.

lp
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Razlike so in to je dejstvo, prvo zimo se večina obnese solidno, že naslednjo sezono pa se vidi razlika med odličnimi in povprečnimi zimskimi gumami. Tukaj je Continental absolutni zmagovalec.


Tako kot je bilo že napisano, pred več desetletji se je v glavnem vozilo lažje in "švohnejše" avte z ozkimi gumami, zato načeloma ni bilo nekih večjih problemov, danes pa so avti precej težji, z močnejšimi motorji in širšimi pnevmatikami.

Za normalno vsakodnevno uporabo pri lažjih avtomobilih je načeloma res, da so vsake nove zimske gume dobre, če pa si na cesti veliko in daš kaj na varnost, je pa jasno da ne boš natikal neke čunga lunga kitajčke.
wink-1.gif
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Razlike so in to je dejstvo, prvo zimo se večina obnese solidno, že naslednjo sezono pa se vidi razlika med odličnimi in povprečnimi zimskimi gumami. Tukaj je Continental absolutni zmagovalec.


Tako kot je bilo že napisano, pred več desetletji se je v glavnem vozilo lažje in "švohnejše" avte z ozkimi gumami, zato načeloma ni bilo nekih večjih problemov, danes pa so avti precej težji, z močnejšimi motorji in širšimi pnevmatikami.

Za normalno vsakodnevno uporabo pri lažjih avtomobilih je načeloma res, da so vsake nove zimske gume dobre, če pa si na cesti veliko in daš kaj na varnost, je pa jasno da ne boš natikal neke čunga lunga kitajčke.
wink-1.gif

Drži in ne drži...
Še vedno je tako kot sem že zapisal , Če nimaš v glavi pošlihtano ti nobena elektronika in čudežna guma ne bo pomagala.

In še nekaj. Ne zagovarjam po tvoje "čunga lunga " gum. A vseeno. Kaj misliš da kitajci delajo verjetno v milijone kosov gum , da jih potem nimajo kam prodati in da jih nihče ne uporablja ?? A dej nehaj no. In kje res sploh piše da so tiste gume zanič ? Verjetno imajo boljše in slabše proizvajalce isto kot pri evropskih proizvajalcih ..

Samo mnenje..

lp
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.346
3.439
113
Samo čunga lunga Kitajci so kupili Pirelli.
Piše v novem testu od AMZS. China chem ali kaj so že.
To se že pozna na kitajskih gumah ki so vedno boljše.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Citat:
Uporabnik mercedes pravi:
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Razlike so in to je dejstvo, prvo zimo se večina obnese solidno, že naslednjo sezono pa se vidi razlika med odličnimi in povprečnimi zimskimi gumami. Tukaj je Continental absolutni zmagovalec.


Tako kot je bilo že napisano, pred več desetletji se je v glavnem vozilo lažje in "švohnejše" avte z ozkimi gumami, zato načeloma ni bilo nekih večjih problemov, danes pa so avti precej težji, z močnejšimi motorji in širšimi pnevmatikami.

Za normalno vsakodnevno uporabo pri lažjih avtomobilih je načeloma res, da so vsake nove zimske gume dobre, če pa si na cesti veliko in daš kaj na varnost, je pa jasno da ne boš natikal neke čunga lunga kitajčke.
wink-1.gif

Drži in ne drži...
Še vedno je tako kot sem že zapisal , Če nimaš v glavi pošlihtano ti nobena elektronika in čudežna guma ne bo pomagala.

In še nekaj. Ne zagovarjam po tvoje "čunga lunga " gum. A vseeno. Kaj misliš da kitajci delajo verjetno v milijone kosov gum , da jih potem nimajo kam prodati in da jih nihče ne uporablja ?? A dej nehaj no. In kje res sploh piše da so tiste gume zanič ? Verjetno imajo boljše in slabše proizvajalce isto kot pri evropskih proizvajalcih ..

Samo mnenje..

lp

Nisem rekel da so vse kitajske gume zanič, približno se ve, kaj ni za kupit in se tistega pač izogneš.
tongue-1.gif


Sicer pa vsak ve zase, čeprav večkrat vidim hude in težke suve s takšnimi gumami, ki jih še na stoenko ne bi dal.
uf-1.gif
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
ksz
gledam test amzs-zimske 215/ 65-16 ..najboljše Dunlop Wintersport 5,potem BF Goodrich g-force, Goodyear ultragrip, Nokian wrd4, Michelin Alpin5, sava eskimo itd... do Hankook, Firestone, Nankang

Jaz imam na terencu Nexen snow g(tudi poleti), na osebnem pa Fulda kristal brez kakšne posebne panike..
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.930
113
najrajš na babi
Zadnjih nekaj let vozim zinske Kumho in Hankook, lahko rečem da sem zadovoljen. Nekih posebnih slabosti nisem zaznal na kakeršni koli cesti.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Saj pravim, da povprečen uporabnik ne bo zaznal kakšnih hudih slabosti pri povrečnih (tudi cenovno) pnevmatikah, tako, da je pri teh zadevah bolj stvar prestiža, kaj boš nataknil na platišča.

druga stvar je pa seveda pri alterjevcih, ki rabijo hude gume zaradi dirk na Ljubelj ipd..tam pa ni trte mrte..
grin1.gif
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Tako je. Če boš prišel gor boš z savskimi ali pa z dunlop, Če pa ne, pa ti ne pomagajo nobene super duper gume. Je pa marsikaj odvisno od avta (pa ne govorim o 4x4), šoferja, snega in še kaj drugega.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Torej kak je sklep strokovnjaki? Renomirano premium znamko (Conti.., Michel.., GY,..) kupi samo bedak ali pa bogataš ki mu gre za prestiž, srednji rang pa kupujejo pametni ljudje ki racionalno razmišljajo? Zadel približno?
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.351
379
83
Samo približno.
Ostanejo ti še ljubeljski fahrerji.
In kdo potem kupuje kungfu gume?
Kaj pa celoletne?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.880
5.158
113
Je pa še ena opcija. Sem poslušal pri Felnarju na Ptuju, ko je prodajalec eni stranki prodajal zgodbo kak so Atlas gume Belgijska firma in znanje proizvodnja na Kitajskem. In da je to zdaj praktično top nakupu. Sam vozi BMW (prodajalec) in ma gor Atlas. Ni še vozo bolše gume. Lani je pri njih kupo ded z porše kajenom Atlas gume. Ded je bil tak zadovoln z totimi gumami, Da jih je potem še za S klaso kupo.

Jaz pa zadaj komaj komaj zadrževal naval smeha.
Ampak jebeštrga prodal pa je set Atlas gum tistemu ki mu je to zgodbico prodajal.