Telekom optika

jinetera

Pripravnik
7. sep 2007
544
8
18
Trasa je v naprej zarisana in dogovorjena z lastniki parcele in je skica priloga služnostne pogodbe, tako da se to pripravi vkupaj z lastniki parcele. Ni kar tako, nekaj povprek.
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
Trasa je v naprej zarisana in dogovorjena z lastniki parcele in je skica priloga služnostne pogodbe, tako da se to pripravi vkupaj z lastniki parcele. Ni kar tako, nekaj povprek.
kakšen konkreten primer, mislim kraj-občina ? Lahko tudi na ZS. Ker pri nas se dela točno "kar tako, nekaj povprek"
 
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
kakšen konkreten primer, mislim kraj-občina ? Lahko tudi na ZS. Ker pri nas se dela točno "kar tako, nekaj povprek"
Imaš vse možnosti, da se ne bi delalo "kar tako, nekaj povprek". Lahko se tudi odrečeš optiki in ne dovoliš posegov v tvojo lastnino. Optika ni nekaj takega, da bi te zaradi tega poskušali razlastniniti. Se mi pa zdi, da malce preveč kompliciraš. Ko so vsa dela končana in vzpostavljeno prejšnje stanje, pravzaprav ni velike verjetnosti, da bi prišlo do takšnih okvar, da bi morali kaj razkopavati. Vse se rešuje v omaricah oziroma v namenskih jaških za dostop.
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
gre za služnost. Za kakšen namen in v kakšnem obsegu se da služnost. Ne pa da ti brez kakršnegakoli predhodnega dogovora pošljejo nekaj izvodov služnostne pogodbe s priloženo skico trase za katero takoj veš da kabla tam ne more biti, in navodilom da en izvod nesi overit notarju in ga pošlji na Telekom, potem se bomo pa že dogovorili.
 

forgot1

Fizikalc
7. feb 2010
1.596
67
48
Paziti je potrebno, da daš soglasje in služnost za izvedbo po mejah parcel.

V kolikor daš služnost preko parcele na trasi, kjer boš morda kdaj kaj gradil, boš moral prestavitev trase sam plačati, ali pa ti ne bodo dovolili izvajati dela na tvoji parceli na trasi, kjer imajo služnost.

Enako je za vso infrastrukturo.

lp
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
koliko je pa najožji pas kjer lahko kopljejo ? Najbolj bi mi ustrezala trasa med mejno ograjo in drevoredom hrušk, kjer pa je za vrtno kosilnico prostora, torej kakšnega pol metra. To je najbrž premalo ?
 
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
koliko je pa najožji pas kjer lahko kopljejo ? Najbolj bi mi ustrezala trasa med mejno ograjo in drevoredom hrušk, kjer pa je za vrtno kosilnico prostora, torej kakšnega pol metra. To je najbrž premalo ?
Za optiko se običajno koplje jarek širine 10 do 15 centimetrov. Če ni prostora za strojni izkop, se pač izkoplje ročno. To imaš pravico zahtevati. Globina izkopa se giblje okrog 80 centimetrov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: javr

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
kako dobro je pa kabel zaščiten, če sploh kaj ? Položen v kakšno zaščitno cev, npr. ? Predvsem mislim na korenine hrušk, da bi ga lahko ogrožale. Enkrat smo pretrgali kabel za kabelsko TV, položen sredi travnika, brez kakšne zaščitne cevi, opozorilni rumen trak pa položen na kabel tako da ga ne vidiš dokler ga ne pretrgaš s kablom vred.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
724
113
www.jernej.org
Gumijasta cev.

cev-tk-slika-6347844.jpg
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
ok, bom poskusil takole: pokazal jim bom traso med drevoredom in ograjo; če bodo rekli da tukaj se pa ne da kopati, da to pa ni izvedljivo, bom zahteval da mi to dajo pisno. Ne bi namreč rad izpadel budalo ko bom po končanih delih šel na ogled po celotni trasi in pri kakšnem pomembnem krajanu videl da so kopali še po ožji trasi, pri meni se pa to kao ni dalo.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.087
2.437
113
Na našem območju (ormoška občina, gorišniška občina) so se polagale izključno bele plastične cevi premera okrog 15 milimetrov. Debelejše se mogoče polagajo za kakšne glavne vode. Stekleno vlakno ima skupaj z zaščitno izolacijo premer okrog 2,5 milimetra.
Tudi pri so velike alkatenke (vzhodno od Ormoža), polagal Teleing. Eno, ki je ostala sem kar pokoristil za vodovod.
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
nikjer v služnostni pogodbi ni omenjeno da gre za napeljavo optičnega kabla, ampak za "elektronsko komunikacijsko omrežje s pripadajočo infrastrukturo", kar pa je širok pojem. Le v naslovu priloženega dopisa k pogodbi piše: "Zadeva: GPON".
Kaj piše v pogodbah tistih, ki ste to že speljali ? Napeljava optičnega kabla, ali elektronsko komunikacijsko omrežje s pripadajočo infrastrukturo ?
 
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
nikjer v služnostni pogodbi ni omenjeno da gre za napeljavo optičnega kabla, ampak za "elektronsko komunikacijsko omrežje s pripadajočo infrastrukturo", kar pa je širok pojem. Le v naslovu priloženega dopisa k pogodbi piše: "Zadeva: GPON".
Kaj piše v pogodbah tistih, ki ste to že speljali ? Napeljava optičnega kabla, ali elektronsko komunikacijsko omrežje s pripadajočo infrastrukturo ?
Moja pogodba o ustanovitvi služnostne pravice vsebuje:
- terenske oglede investitorja in izvajalca in zakoličbo trase
- izkop jarka v max. širini do 50 cm
- položitev TK kabla od primarnega voda do objekta in zasutje
- zgraditev kabelskega jaška
- izvedba vpisa infrastrukture v kataster komunalnih naprav
- izvajanje nadzora nad gradnjo omrežja

Kot lastnik moram pozneje zagotoviti neoviran dostop za opravljanje vzdrževalnih del, popravil in nadzora.
V praksi pa od leta 2010 ni bilo nobenega posega na zemljišču in menim, da ga tudi naslednjih 10 let ne bo.
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
za izkop jarka imam jaz napisano v dolžini 45 m; ostalo je približno enako
 

map

Guru
6. jul 2008
7.781
1.924
113
najrajš na babi
Kaj hurca kompliciraš. Hočeš optiko ali nočeš? Morda na papirju grdo zgleda, v praksi pa tako kot je reku predhodnik. 10-20 let ni nobenih posegov
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
gre za problem služnosti, ne optike. Vsak pravnik z nekaj prakse ti lahko pove da se s podpisovanjem služnosti kar tako, na slepo, lahko grdo zakolješ. Zato previdnost ni odveč.
 
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
gre za problem služnosti, ne optike. Vsak pravnik z nekaj prakse ti lahko pove da se s podpisovanjem služnosti kar tako, na slepo, lahko grdo zakolješ. Zato previdnost ni odveč.
Javr, saj te nihče ne sili, da imaš optiko oziroma da dovoliš služnost! Cel cirkus delaš okoli tega. Tudi zdrava pamet nekaj velja, ne "le pravnik z nekaj prakse". Delati celo znanost okrog par členov pogodbe o služnosti je brez veze. Najenostavneje se je pogovoriti s sosedi, kajti služnosti ne daješ le ti, ampak vsi lastniki na neki trasi. In vsi dajo služnost tudi za to, da boš TI IMEL OPTIKO!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Car in Pepe