Telemach vs Telekom Slovenije

KejsiStoner

Pripravnik
15. nov 2007
180
6
18
Cabo Verde
Čao!

Imamo eno specifično vprašanje. Sem iz Grosuplja, zadnjih 25 let smo kar zadeva interneta in televizije obsojeni na Telemach, na hiši sem imel do pred kratkim bakreni parici od Telekoma (pa klasičnega telefona nimam že več kot 5 let). Furam nek Telemachov trojček (Gold Extra paket če se ne motim), z dodatnim set-top-boxom me pride cca 55 eur na mesec. Alternative nimam, ne A1, T2, ... nič... Nova naselja in bloke so optično zvezali, pri nas v "centru" ni bilo posluha.

Prejšnji teden pa dobil naslovljeno pošto od Telekoma, da ponujajo brezplačni priklop na optiko. Itak sem mislil, da je šala, ampak mi je gospa včeraj potrdila, da res opravijo brezplačni priklop do hiše, če si se pripravljen vezati. Zanima pa me, kakšen je nivo storitve? Gospa mi je predlagala paket Trio B z dodatnim boxom, cenovno je stvar bolj ugodna od Telemacha.

Kaj pa glede samega nivoja storitev? Zanesljivosti, hitrosti in podobno? Pri Telemachu večjih težav nisem imel, tudi če je karkoli skurilo (ob nevihtah) so mi stvari porihtali v enem dnevu, net je bil relativno hiter, TV pa če odmislim občasno zmrzovanje boxov tudi kokrtolk uredu. Zanima me ali je stvar na optiki kaj bolj stabilna, gre se mi predvsem zato, da bi imel do hiše potegnjeno inštalacijo in da bi imel več manevrskega prostora in možnosti izbire.

Vesel bom vsakega odgovora tistih, ki ste preizkusili že oba operaterja. Hvala!
 

KejsiStoner

Pripravnik
15. nov 2007
180
6
18
Cabo Verde
Ja, samo do hiše sploh nimam optike. Samo coax od Telemacha (prej LJ kabel) ene 20 let, in bakreni parici od Telekoma izpred 40 let, vezani direktno na špirovc in podstreho. Se pravi imam na voljo:
a) ostat še naprej na Telemachu
b) šaltati na Telekom in mi pripeljejo optiko v bajto

Tuhtam ali je kul, kakšni so kej boxi za uporabljat in podobno...
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
964
113
Obišči stran
Če imaš opcijo optike vzami. Veži se za dve leti, da ti potegnejo optiko do bajte (T-2, A1 ti je ne bo), pa boš v dveh letih videl kaj pa kako... Pri meni je v vseh letih optike še vse delovalo, če izvzamem en napajalnik, ki je odletel na modemu.

Edina sprememba ti bo dodaten STB, če imaš sedaj slučajno kartico v TV. Je pa fino, da dobiš zraven univerzalni dalinc, ki omogoča uporabo TV skupaj s STB.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tesfalar

KejsiStoner

Pripravnik
15. nov 2007
180
6
18
Cabo Verde
Fino, se nagibam k Telekomu.

Imam 2 televizorja, prej sem res imel conax kartice, pa sem zaradi zamika/ogleda nazaj vzel boxe. Taprvi so bili v kurcu, sedanji D3 so že malo boljši.

Kakšna pa je ta oprema pri Telekomu? Ima kdo oznako oziroma sliko kako izgledajo? So še vedno tisti mini daljinčki?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
278
113
kaj pa glede storitev, kdo je cenejsi? gledam te pa pakete in primerjam, pa se vedno ne vem kdo je nsjbolj ugodennn
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Če imaš parico, imaš tudi možnost T-2 VDSL. Če si blizu centrale, ti čisto spodobno laufa.
 

Alex

Fizikalc
21. jul 2007
938
91
28
Ljubljana
Ja, samo do hiše sploh nimam optike. Samo coax od Telemacha (prej LJ kabel) ene 20 let, in bakreni parici od Telekoma izpred 40 let, vezani direktno na špirovc in podstreho. Se pravi imam na voljo:
a) ostat še naprej na Telemachu
b) šaltati na Telekom in mi pripeljejo optiko v bajto

Tuhtam ali je kul, kakšni so kej boxi za uporabljat in podobno...

Kliči na T-2 in naj ti preverijo možnost priklopa na optiko. Če je vod v bližini ti, bo TS potegnil optiko, T-2 pa prinesel svoje naprave.
Ne verjemi TSu, da moraš vzeti optiko pri njih.
 

frikenej

Pripravnik
19. nov 2010
723
5
18
Ljubljana
KejsiStoner Po mojem mnenju ostaneš na Telemachu. Zakaj?

Če primerjaš Telekom TRIO B:

Hitrost je 50/20 Mbps. Programska shema Mini (samo 14 HD programov, 135 TV programov; v shemi recimo ni obeh History-jev, Travel, Fox movies, tv1000, Kitchen24 in še nekaj programov, odvisno kaj ti je všeč..). Cena 46 eur + 3,00 eur za dodatni STB = 49,00 EUR mesečno.

S Telemach EON FULL:

Hitrost je 150/10 Mbps, Osnovna shema (35 + HD programov, 157 TV programov, paket Cinestar TV Premiere vključen, kar stane 5 EUR, paket Pickbox vključen, kar stane 7 eur). 1 X EON box = 51,00 EUR + 3 EUR za dodatni STB = 54,00 EUR mesečno.

Torej Telekom je malenkostno ugodnejši v tem paketu. Razlika je sicer 5 eur mesečno, a pri Telemachu dobiš več, kar se običajnemu uporabniku pozna:
- Hitrost na Telekomu je bistveno manjša. Namesto 150 Mbps, samo 50 Mbps (se pozna).
- Upload je sicer na Telemachu nižji, ni pa toliko: 10 proti 20 Mbps - za običajne uporabnike dovolj
- Če hočeš boljši net na Telekomu, je doplačilo za 100/40 - 6,00 EUR na mesec, kar skupaj potem pride na 55,00 EUR.
- Manj je programov v shemi, pa ne le številčno, ampak vsebinsko. Če hočeš imet te programe, moraš dokupit shemo Mega HD, kar je za doplačilo 14,80 eur mesečno.
- ponudijo ti začetne ugodne pakete, ko pa jih nadgradiš, da dobiš, kar želiš, so pa dražji

Pri Telemachu maš zdej na voljo tudi program 4K in kar nekaj VOD (video on demand) vsebin brez doplačila. Hitrejši net, novi box, ki dela super, ogled nazaj, glasovno iskanje z daljincem po vsebinah - to pa itak že vse piše v temah kakšne so prednosti.

Tu gre bolj za percepcijo, da je optika boljša. Če si na področju, kjer je novejše zgrajeno omrežje in do sedaj ni bilo težav, mislim da ni razloga za menjavo..:)
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Že dve leti zadovoljen uporabnik Telekoma, prej ene 20 let Telemacha. Kvaliteta storitev je pri Telekomu x10. Kvaliteta slike na TV-ju je na Telekomo svetlobna leta pred Telemachom. Slika na HD kanalih je na Telekomu bistveno boljša kot pri Telemachu. Ko moram kaj uredit, uredim preko neta ali pa v enem od njihovih centrov, ki jih je v MB polno. Pri Telemachu sem moral skoz čakat pol ure in več če sem hotel kaj urediti. Plačujem manj za boljšo storitev, večjo hitrost in kvaliteto kot sem plačeval prej. Imam pa paket modri svet.

Aja in komentra na frikenej. Pri mojem paketu je mega HD shema zastonj oz. jo moram 1x na 2 meseca samo brezplačno potrditi preko neta ali preko BOX-a.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.972
113
EU
Prejšnji teden pa dobil naslovljeno pošto od Telekoma, da ponujajo brezplačni priklop na optiko
Optika je velika pridobitev proti bakrenem kablu, zato zaobljubi dve leti zvestobe preden se premislijo in naj optiko napeljejo.:evil:
Dve leti boš že zdržal. Po tem pa lahko menjaš providerje.:nazdravje:
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.586
496
83
Tudi jaz predlagam da greš na optiko, važno da jo dobiš.
Jaz sem pri telekomu (tudi zaradi optike) cca 2 leti, zaenkrat sem zelo zadovoljen, vse deluje kot je treba. Sem imel pa tudi kakšno leto linijo 100/100 namesto 100/20, verjetno so naredili kakšno napako :)
 

frikenej

Pripravnik
19. nov 2010
723
5
18
Ljubljana
ribicija imaš ti dražji paket TRIO C?

Če bi KejsiStoner želel pa hitrejši paket, je potem na Telekomu to paket:

TRIO C: Hitrost: 100/20 Mbps, Mega HD shema, 50 HD, 1 stb. To je 56,00 eur mesečno + 3 eur za dodatni STB: 59 EUR
Pri Telemachu je najboljši paket: EON PREMIUM: 300/15, Razširjena shema, več kot 70 HD programov, Cinestar TV premiere paket, Pickbox paket, HBO Premium, ki sicer stane 11,50 eur, 12.500 video vsebin v VODu brez doplačila, 1 EON box in 1 navaden box. Skupaj 61,00 eur.

Na Telemachu dobiš trikrat hitrejši internet in več tv vsebin ter dodatni box vključen. Če hočeš na Telekomu net 300/40 moraš pa doplačat še 6 eur.

Če dovolj gledaš TV, internet uporabljaš kot običajni uporabnik, stabilnost omrežja in dobra uporabniška izkušnja (kot jo omenjaš) s Telemachom, nimaš kaj menjat. Potem je tukaj še vprašanje kako imaš sedaj potegnjene kable po hiši (podometno ali nadometno) in ali se ti sploh splača menjati vse kable (če so v ceveh) itd.

+ za Telemach
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Nope, jaz imam paket Modri svet, poleg TV-ja in interneta imam gor še dva GSM-ja. Pa internet je 100/40
 

KTr1sk

Pripravnik
27. avg 2015
66
5
8
Optika je le optika, sčasoma bodo tudi večje hitrosti, jaz imam paket TrioC 100/40 in 4x tv za 60€ (res pa je da imam še elektriko pri njih)
(HD je v paketu, samo ga je treba nekje na mesec dni ročno vklopit preko spleta moj telekom)
za 200/40 je treba 4€ doplačat
za 300/40 pa 6€
izpadov nisem imel (se ne spomnim)
..ko pa ne boš več vezan pa lahko greš drugemu operaterju preko optike..
 

sardo

Zelenc'
2. sep 2008
20
1
3
Sicer je že en mesec stara tema, ampak vprašanje je tudi, koliko stane priklop optike, če ti je ne napeljejo brezplačno. Pri meni je bila ocena nekaj pod 60 EUR. Za ta denar mi kadarkoli potegnejo fibre do bajte. To ni taka cena, da bi sedaj na vrat na nos želel izkoristiti to brezplačno akcijo in sem ostal na Telemachovem kablu.