Telemach vs Telekom Slovenije

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
Imaš že kanal in cev položeno, ali ti mora za bagrom kopati do hiše ?
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.185
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Sicer je že en mesec stara tema, ampak vprašanje je tudi, koliko stane priklop optike, če ti je ne napeljejo brezplačno. Pri meni je bila ocena nekaj pod 60 EUR. Za ta denar mi kadarkoli potegnejo fibre do bajte. To ni taka cena, da bi sedaj na vrat na nos želel izkoristiti to brezplačno akcijo in sem ostal na Telemachovem kablu.

A Telemach pa ti ne napelje optike brezplačno? Če že imaš njihov kabel, a ni to mogoče?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.518
266
113
Hm.. telefon gre po zraku pri vseh starejsih zadevah. Si zihr da imas cev v zemlji?
 

bostjank

Pripravnik
22. maj 2008
87
6
8
Pozdravljeni,

v preteklosti je bilo mogoče prebrati nemalo prispevkov na temo DVB-C proti IPTV, predvsem v povezavi s kompresijo na tehnologiji IPTV – tudi na optiki, kar posledično pomeni slabšo kakovost slike, in je na primer gledanje HD programa TV Slovenija 1 na dveh enakih aparatih pri operaterju Telemach (coax) in operaterju Telekom Slovenije (IPTV na optiki) povsem različna izkušnja.

Zanima nas torej, ali je tovrstna problematika še vedno prisotna oz. je DVB-C še vedno v prednosti – tudi na optiki.

Odločitev je povezana tudi z naslednjo dilemo: če bi se vendarle odločili za Telekom Slovenije, bi zaradi omenjenih razlogov raje naročili "Telekom kabelsko" oz. njihov DVB-C glede na to, da izpolnjujemo osnovni pogoj, tj. optiko na lokaciji. Naj še pojasnimo, da izbiramo le med Telemachom in Telekomom.

Vsaka informacija bo dobrodošla.
 
Nazadnje urejeno:

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
724
113
www.jernej.org
DVB-C nima privzeto boljše slike od IPTV. To je pač odvisno od tega, za kakšen bitrate se operater odloči. Kakšna je primerjava slike med Telekomom in Telemachom žal ne vem... sem pa precej prepričan, da je DVB-C pri Telekomu slabša izbira od IPTV.