Telekom optika

B81

22. jul 2007
34.489
8.958
113
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:
In koliko imaš uploada na Telemachu pri teh 200 Mbit/s? Mogoče 1 ali 2 Mbit/s? Tukaj je glavna razlika.

Za UL mi je vseeno. 200/6 je net v premium paketu.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
nisem nikjer zasledil, če moraš postat njihov naročnik ali ne?
Ker če ne, jst ne vidim težav, da ne bi imel še ene "žarnice" zraven. Ka pa veš kaj bo "jutri"...
Če te res nič ne stane, naj delajo...
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:
In koliko imaš uploada na Telemachu pri teh 200 Mbit/s? Mogoče 1 ali 2 Mbit/s? Tukaj je glavna razlika.

Za UL mi je vseeno. 200/6 je net v premium paketu.
Pa v kakšnih enotah to navajaš hitrost, ker za baker 200/6 nekako ne gre skupaj. B pomeni 8*b in bi 200 Mb/ lahko pomenilo 25 MB. Na optiki je hitrost 100/20 MB ali 800/160 Mb.

PS- če žarnici katera sveti slabo dodaš še eno to pomeni, da ti potem dve svetita slabo
evil.gif
 

janezpesec

Pripravnik
6. jan 2008
487
0
16
Ce zelis klasicno kabelsko TV na Telekomovi optiki se prepricaj, ce bo to sploh mogoce. Po novem Telekom napeljuje GPON in v tej kombinaciji kabelska TV ni mozna.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:
In koliko imaš uploada na Telemachu pri teh 200 Mbit/s? Mogoče 1 ali 2 Mbit/s? Tukaj je glavna razlika.

Za UL mi je vseeno. 200/6 je net v premium paketu.
Pa v kakšnih enotah to navajaš hitrost, ker za baker 200/6 nekako ne gre skupaj. B pomeni 8*b in bi 200 Mb/ lahko pomenilo 25 MB. Na optiki je hitrost 100/20 MB ali 800/160 Mb.

PS- če žarnici katera sveti slabo dodaš še eno to pomeni, da ti potem dve svetita slabo
evil.gif

1B je res 8bitov in na optiki načeloma tudi ne bi bil problem 800/160 Mb/s, ampak paket o keterem je govora 100/20 je kar lepo 100/20 Mb/s in ne MB/s, saj so hitrosti navedene (tako kot običajno v komunikacijah) v b oziroma Mb na sekundo in ne B oz MB na sekundo.

In na coaxu tistih 200/6 Mb/s ni noben problem, tudi več gre, edino hitrosti niso simetrične (UL je bistveno manjši kot DL).
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Torej gradili bodo optiko po mojem kraju in imamo ponudbo, da se priklopimo brezplačno, drugače bo 400 eur za priklop.

Odkar je nastala Triera, smo pri zdaj Telemachu, to je menda od leta 95, kjer sem postopoma zviševal hitrost interneta in pač tv itd...
smile-1.gif

Trenutno sem na 200 mbit povezavi in nočem manj.

Kako je s tem pri telekomu? Bo vseeno 200+ programov in dober net? Ker v službi smo velikokrat brez telefonov (IP tel) in nočem, da sem doma velikokrat npr. brez interneta.

Hvala za nasvete.

V Pekrah prekopavajo in dajejo ponudbe

Niti v sanjah ne daj naredit priklopa

Bodočnost je vse po zraku....

Itak pa maš tam že kabl
 

B81

22. jul 2007
34.489
8.958
113
Kak misliš tam? Bemti udbo
hysterical-1.gif


Ma ne vem, ne bi rad nobenih škatel poleg tvjev in vlekel novega kabla po hiši.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:
In koliko imaš uploada na Telemachu pri teh 200 Mbit/s? Mogoče 1 ali 2 Mbit/s? Tukaj je glavna razlika.

Za UL mi je vseeno. 200/6 je net v premium paketu.
Pa v kakšnih enotah to navajaš hitrost, ker za baker 200/6 nekako ne gre skupaj. B pomeni 8*b in bi 200 Mb/ lahko pomenilo 25 MB. Na optiki je hitrost 100/20 MB ali 800/160 Mb.

PS- če žarnici katera sveti slabo dodaš še eno to pomeni, da ti potem dve svetita slabo
evil.gif

1B je res 8bitov in na optiki načeloma tudi ne bi bil problem 800/160 Mb/s, ampak paket o keterem je govora 100/20 je kar lepo 100/20 Mb/s in ne MB/s, saj so hitrosti navedene (tako kot običajno v komunikacijah) v b oziroma Mb na sekundo in ne B oz MB na sekundo.

In na coaxu tistih 200/6 Mb/s ni noben problem, tudi več gre, edino hitrosti niso simetrične (UL je bistveno manjši kot DL).
Imaš (skoraj) povsem prav in hvala za popravek.

PS-bitom oz elektronom je povsem vseeno ali po žici gredo k meni ali od mene. Problem je le, da po eni žici lahko gre omejeno število elektronov. Da ni simetrije v povezaveah je vzrok le zaradi tega, da nam prodajajo isto stvar večkrat oz. večim uporabnikom
evil.gif
 

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Tudi po nasem kraju delajo ze glavne vode za telekomovo optiko do konca leta naj bi bilo koncano...zanima me ali je treba ta nov opticni kabel povleci po hisi prav do modema al je dovolj do omarice na hisi kjer je sedaj spoj med vodom in hiso ?
 

Audio

Pripravnik
6. avg 2007
241
0
16
Optični kabel mora priti do notranje omarice, kjer boš imel modem ali router. Ta zaključuje optiko, naprej pa UTP ali koax.
 

B81

22. jul 2007
34.489
8.958
113
Nič, smo se zmenili, da vzamemo najmanjši top solo paket s tremi boxi, ker je to pač pogoj, da nekaj vzameš za 24 mesecev.
To mi je malo čudno, ker sta rekla, ad je EU dala direktivo, da se mora vsakemu gospodinjstvu ponudit priklop.


http://www.telekom.si/zasebni-uporabniki/paketi/vsi-paketi/topsolo-tv
Eno leto je odprta polna TV shema.

Moj telemach paket obdržim, če bo vse klikalo ok, se prestavim še sam.

TV NE odžira linije, so mi povedali, sicer pa se lahko zakupi 1gbit za nekaj eur mesečno.
Linija pride do hiše, to opravi GVO, potem pa pride tehnik in dokonča. Poskusili bomo z električnimi adapterji, menda bo šlo iz sobe v sobo, za v zgornjo etažo pa bomo videli.
To je to.
 

chancey

Pripravnik
26. apr 2010
457
2
18
da ne odpiram nove teme:

Imam Telekomovo optiko in kabelsko.

Vprašanje je glede kabelske TV:

Mi zna kdo razložiti zakaj na 1 napravi vidim nekatere programe, ki jih na drugi ne? Gre se za določene programe (npr. ID Xtra). Sicer programa več ni v shemi (objavljeni na TS strani), vendar mi na 1. TV dela, na 2. TV pa ga ne najde. Razlika med njima je samo v tem, da sem na 2. TV ponovno poiskal programe, kjer sem našel tudi HD programe Pop TV in Kanal A.

Vsak program je postavljen na določeno frekvenco in ko jo "ugasnejo/zamenjajo" bi načeloma ta program moral nehati delati ali pa se zamenjati, vsaj tako predvidevam.

Kje je težava?