Telekom optika

22. jul 2007
12.689
1.257
113
123
Zdaj pa vajo ponovi še na 1.tv-ju
wink-1.gif
 

jinetera

Pripravnik
7. sep 2007
544
8
18
Citat:
Uporabnik chancey pravi:
da ne odpiram nove teme:

Imam Telekomovo optiko in kabelsko.

Vprašanje je glede kabelske TV:

Mi zna kdo razložiti zakaj na 1 napravi vidim nekatere programe, ki jih na drugi ne? Gre se za določene programe (npr. ID Xtra). Sicer programa več ni v shemi (objavljeni na TS strani), vendar mi na 1. TV dela, na 2. TV pa ga ne najde. Razlika med njima je samo v tem, da sem na 2. TV ponovno poiskal programe, kjer sem našel tudi HD programe Pop TV in Kanal A.

Vsak program je postavljen na določeno frekvenco in ko jo "ugasnejo/zamenjajo" bi načeloma ta program moral nehati delati ali pa se zamenjati, vsaj tako predvidevam.

Kje je težava?
Na TV zamenjaj državo, na Nemčijo ali Finsko. Na veliko TV sprejemnikov se v tem primeru čudežno pojavijo dodatne možnosti v meniju in se najde več kanalov...
 

B81

22. jul 2007
34.259
8.812
113
Torej danes so nam kabel potegnili v hiso.
Pogledam in zgleda debel kot kabel polnilca za telefon. Wtf?
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
tako debel je v kanalih po ulci in do omarce na bajti:)
pa kabla sploh ni, so samo optična vlakna
tongue-1.gif
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.628
446
83
Tolmin
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Torej danes so nam kabel potegnili v hiso.
Pogledam in zgleda debel kot kabel polnilca za telefon. Wtf?

Po tako tankemu kablu internet ne more delati hitro - prej smo imeli debel bakreni kabel pa je še tisti delal počasi
jezen.gif
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Glej majstra pod prste, ko bo varil zaključno dozo... boš videl kak slači ta kabel, ko kurbo sredi sibirije
grin1.gif
xx-slojev izolacije, da pride na koncu lasek debeline 125mikronov. Dobro, pač morajo ga zaščitit, da ne poči anede...
 

B81

22. jul 2007
34.259
8.812
113
Telekom ima majhne težave, pri nekaterih ni signala v kablu, to bodo popravili, potem pa pridejo z modemom itd... Do televizij bomo spravili z vmesniki po elektriki, tako da bomo pred tem 4 ali 5 sob dali na eno fazo v hiši. So lahko pri tem kakšne težave?
 

tehnik666

Pripravnik
23. avg 2014
41
0
6
Načeloma ne. Jaz sem do sedaj zmontiral največ 3 take vmesnike hkrati in dela BP. Za več pa ne vem, če je oddajni del sposoben toliko oddat naenkrat...
 

tehnik666

Pripravnik
23. avg 2014
41
0
6
UTP je zakon. Jaz sem ga porabil 800m v dvostanovanjski hiši. Nekje sem moral dati nadomet v kanal NIK. Žena je sicer jamrala ampak se je že navadila, he he
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.599
1.061
113
(2021)
v našem kraju bodo začeli z gradnjo optike (Telekom - GVO), kar pa se pogojuje s podpisom služnostne pogodbe.
Eno je "dovoljenje za izkop", kjer ekipa izkoplje jarek, napelje kabel, zasuje, poseje travo in gre. Drugo pa je "služnost", kjer daš tujo pravico na svoji parceli, kjer se odpoveš prostemu razpolaganju z lastno parcelo. To bi moralo biti dosti natančneje določeno, npr. "pol metra od mejne črte med parcelama 12/3 in 45/6", ne pa da se pogodbi doda neka skica, ki je sama sebi namen - v konkretnem primeru je na skici narisan potek kanalizacije in električnega kabla.

Po do sedaj zbranih informacijah imam torej na voljo dve slabi možnosti:

1. odpovedati se optiki;
2. Telekomu dati služnost v nejasnem obsegu.

Zaenkrat kaže da bom izbral možnost 1. Če pa bo kdo prišel iskat "dovoljenje za izkop", pa ga bo dobil, po predhodnem dogovoru kje bo
potekala trasa.
Kako ste to reševali ostali ? Z "brezglavim" podpisom služnosti, s podpisom služnosti po točno določeni trasi, ali s podpisom (ali ustnim soglasjem) dovoljenja za izkop ?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
S podpisom služnosti in na koncu dogovorom s konkretnim izvajalcem, kje je najbolje, da se koplje.

Sicer pa ne vem, kaj točno te moti. Če gre preko parcele neka infrastruktura, jo bo slej ko prej potrebno popravljati in morajo imeti dostop. Če bi vsak lastnik kompliciral, da lahko rijejo samo s strojem, ki je širok 1 meter, da gre prav po trasi, potem to podraži oziroma onemogoči zadevo. Ko na njivi pade telegrafnica, pridejo z avtodvigalom tudi, ko je koruza največja in pač stvar trenutne situacije je, da se zmeniš kot človek s človekom, da oni stvar uredijo, na površini pa je najmanj škode. Povsem enako je pri zelenici pri hiši. Tam običajno dokaj solidno uredijo, da se površina po naravnem "okrevanju" sama vrne v prvotno stanje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: erikson

javr

Guru
6. dec 2011
1.599
1.061
113
nisem načeloma proti služnosti - podpisal sem že 3 služnostne pogodbe za vožnjo preko mojih parcel, a tam je bilo točno definirana trasa ceste, kje poteka, v kakšni širini in v kakšni dolžini. Tukaj pa je zadeva precej na široko zastavljena - daš služnost za parcelo na kateri stoji hiša. Ali imam jaz potem pravico rečti da naj kopljejo tik ob meji, in da naj npr. morebitno razdelilno omarico postavijo tik ob meji, ali pa njihova služnost na moji parceli povozi vse to in delajo kar hočejo, kopljejo kjer se jim zdi, postavijo omarico sredi parcele ker pač imajo služnost ? Na dogovor "človek s človekom" se jaz tu ne bi zanašal, ker poznam situacijo ko ti ob morebitnih pripombah oziroma poskusih sporazumnega dogovora pomolijo služnostno pogodbo pod nos - evo, tole si podpisal, zdaj se pa j*.
Še nekaj dvomov je na linku .
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Ta link je dolg in nisem vsega bral. Očitno je telekom prvi, ki hoče narediti kot bi morali ostali prej ali šele sedaj. Če ostali ponudniki storitev nimajo služnosti, potem se seveda lahko zgodi, da ne bodo mogli svoje infrastrukture vzdrževati, ker bo lastnik to preprečil. Navadno tak, ki tam ne živi in se mu j.be, če pol ulice ostane brez kanalizacije. In nastane veliko sranje. Poskušaj doseči nek vnaprejšnji dogovor, kje točno bo potek trase. Pri nas pri optiki so sicer služnost pobrali na podoben način in je bil končni rezultat vseeno primeren.
Ostali primerljivi ponudniki storitev namreč nimajo služnostne pravice (JKP, Elektro ipd.), pa tudi dostopajo na privatno zemljišče in vzdržujejo omrežja.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Čisto vse je odvisno od situacije. Najbolje da sem sam probaš zmenit kje naj bo omarica in se vnaprej določi dostop do nje