Synology NAS - uporaba

Likalnik

Pripravnik
10. nov 2007
544
11
18
39
Bled
ker je ravno debata od Synology, pa da si na hitro izposodim temo....aplikacija DS get....katera je za torente....sem jo imel na androidu in je bila super....trenutno pa za IOS ne obstaja več (bila pa je v preteklosti) ima mogoče kdo to aplikacijo na IOS, da bi jo sheral...oziroma kako jo dobiti na telefon?
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
ker je ravno debata od Synology, pa da si na hitro izposodim temo....aplikacija DS get....katera je za torente....sem jo imel na androidu in je bila super....trenutno pa za IOS ne obstaja več (bila pa je v preteklosti) ima mogoče kdo to aplikacijo na IOS, da bi jo sheral...oziroma kako jo dobiti na telefon?
tako, kot gre na androidu, ko v settingsih vklopis "3rd party apps" in potem naložiš APK preko google driva na iOS ne gre
 

Likalnik

Pripravnik
10. nov 2007
544
11
18
39
Bled
upal sem, da gre....ker drugače ne vem kje dobiti ta app...alternative so pa za en k**** vsaj kolikor sem jih do sedaj probal.
sem tudi preko neta našel file za ios in ga uspešno naložil na telefon...vendar se potem sama aplikacija ni zagnala ampak se je sesula:(
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.892
5.453
113
Lahko kak IT-jevc pokomentira.....?

Sicer poznam Tails Linux......in ja je namenjen anonimnosti.....zanima me bolj v smislu... Da ni to kak "izraelski" vpn wannabe :) kao dostopas prek tunela ki ga nekdo izkorišča za svoje potrebe?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Jaz bi raje gledal za WireGuard. To je trenutno "in", saj je zelo lightweight in ima noro dobre performance - kar ti bo prišlo zelo prav na podhranjenem NAS procesorju. V kolikor sploh tvoj NAS podpira WireGuard.

Pa seveda ne uporabljaj default porta, izberi nekega random med 50.000 in 60.000.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Maiden in Kamele0N

giovanotti

Fizikalc
20. dec 2012
171
99
28
Delam si cold spare na DS214 DSM 7.0.1

Kako naj backupiram kompleten NAS na zunanji USB disk iste kapacitete?
- USBCopy: lahko izbereš samo posamezen share direktorij
- HyperBackup: isto kot USBCopy

Hvala!
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.892
5.453
113
Jaz bi se tega lotil tko da kupiš zunanjo SATA enoto za 2diska (mimovrste naprimer)

Uzameš ven disk ki ga želiš.....daš v source režo......v destination režo pa (najbolje enako velik/identičen) drug disk...... In stisneš copy/mirror....

Dobiš identično kopijo za v hrambo...
 

cat

Fizikalc
3. sep 2007
901
52
28
Jaz bi raje gledal za WireGuard. To je trenutno "in", saj je zelo lightweight in ima noro dobre performance - kar ti bo prišlo zelo prav na podhranjenem NAS procesorju. V kolikor sploh tvoj NAS podpira WireGuard.

Pa seveda ne uporabljaj default porta, izberi nekega random med 50.000 in 60.000.
Ti to resno ? Da te random port reši ? Malo pogooglaj za besedo "nmap".
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Ti to resno ? Da te random port reši ? Malo pogooglaj za besedo "nmap".
Zelo dobro poznam nmap. Upam da veš, da je na svetu veliko več ljudi, ki skenirajo zgolj default porte in iščejo znane varnostne luknje, kot pa ljudi, ki vsak IP poskenirajo v celoti.

Security through obscurity deluje, ne sme pa to biti nikoli edini ukrep, saj ga je dokaj enostavno zaobiti.

Uporaba random visokih portov je toplo priporočana praksa za vse občutljive zadeve, ki morajo biti povsem public - torej kjer ne moreš izvajati IP whitelistinga. In VPN je šolski primer tega, saj je njegov primarni namen, da lahko dostopaš od koder koli.
 

kajote

Fizikalc
11. dec 2007
368
162
43
hej znalci... eno vprašanje..

hčerka gre študirat..

kako ji omogočiti dostop do Synology serverja na varen način - tako, da ima ta dostop kot nek disk v windows explorerju... torej, da samo klikne na disk in kopira med mapami... (in da je seveda kot neke vrste tunel, da drugi nimajo dostopa)

hvala
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
271
83
Domnevam, da imaš sicer statičen IP doma.
Najlažja opcija: nastavi Drive, pa ji syncaj njeno mapo, recimo Docs, v NAS. Vse kar bo shranila v Docs ali mape znotraj bo syncano.
Druga varianta (če imaš statiko): nastavi VPN in naj se VPN-ja, pa ko je enkrat znotraj je to to (seveda boš moral na routerju še porte odprete da bo vpn delal pravilno)
Opcij je še nekaj, ampak niso točno tako elegantne kot ti rabiš.