HDMI Android TV box

22. jul 2007
12.767
1.299
113
123
Imam openelec gor in dela bp
zmaga.gif
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
overclockan je na 850MHz in dvomim, da bo z dvigom na 900MHz začelo delat 3x hitreje, da ne bo štekalo

@titov: tistile youtube mi nič ne pomaga, ker se nikjer ne igra z vmesnikom medtem ko predvaja tv. meni hd tv špila popolnoma gladko, samo vmesnik šteka.

EDIT: pa še en problem je, kjer je isto kriv prepočasen hw na piju: preklaplanje med kanali traja blesavo dolgo, za hd kanale nuca tudi po pol minute. ok, delno je kriv mediaportal, večina je pa prepočasen pi.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.832
3.854
113
rpi ima problem ker ima močno podhranjen procesor napram GPUju. Torej načeloma zmore kar solidno predvajat kar je HW pospešenih videov, ko pa pride do konkretnega mletja s CPUjem ali bufferinga v RAM je pa katastrofa.

Sam sicer nisem uporabljal rpija za media centee, ampak za druge stvari. Samo je tako da kot naložiš osnovni grafični vmesnik (X-server) že začne pobirat RAM in trashat po swapu.

Ne vem kako zgledajo tile media center vmesniki ampak verjetno so osnovani na klasičnih linux desktopih ki poberejo precej rama za nič hkrati pa še niso HW pospešeni. Torej če obstaja kaj kar dela direktno na GPUju bi tudi vmesnik moral delovati boljše.

Sicer nisem kaj preveč testiral ampak se mi zdi da je ozko grlo potem tudi branje/pisanje po SD kartici (zanič kontroler). Za potrebe swapanja je tistih 5-10MB/sec absolutno premalo za normalno delo.

Android boxi imajo po drugi strani močnejše CPUje, več RAMa a pogosto tudi zanič GPU in zraven vsega še neoptimiziran android. Tako da če si kupujete te igračke je 100% nujno da dobite podporo od zunanjih razvijalcev (razen če ste linux eksperti pa imate čas kombinirat kernele, driverje in ostale gradnike sistema).
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Niso osnovani na klasičnem desktopu (X), ampak pacajo direktno po framebufferju, tako da je reč precej hitrejša in manj potratna glede rama

Ampak [cenzura] ga, še vedno guzne zaradi proca. 1080p video z dts zvokom ga pripelje do skrajnosti. Samo softversko dekodiranje dts-a ga zabije do konca.
 

DognerDJ

Fizikalc
10. sep 2009
1.329
0
36
Maribor
Obišči stran
Citat:
Uporabnik brgo pravi:
problem je hw itak, ker je prešvoh. pi je komaj sposoben normalno prikazovat menije v xbmcju, pa še za to morajo zmanjšat resolucijo. ko pa zraven še kaj dela je pa konec.

Ne razumem najbolj tvojega vpisa ( imam doma 2 Pi-ja ).
Brez problema predvaja 1080p / DTS filme, težko pa prikazuje menije !?

OK, te bo že tak.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
je jasno, da ne razumeš o čem govorim.

a si kdaj probal kako odzivna je zadeva MEDTEM ko gladko predvaja 1080p film z dtsom? sicer pri filmu je to vseeno, pri gledanju tv pa je katastrofa, ker včasih pa vmes med gledanjem programa pogledaš še kakšen spored ali pa daš kakšno oddajo snemat.
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Če imaš RPi priklopljen na kak reciver, ki zna dekodirati dts, potem tega ne opaziš, ker xbmc to ugotovi in preda naprej zakodiran avdio. Moja Yamaha dtd/ac3 zna dekodirat, TrueHD/DTS-HD pa ne. Zato je problem pri kakih , sicer redkih, blue rayih, ki štekajo. Najprej sem mislil, da je zaradi prepočasne mreže, samo je bilo isto, ko sem prenesel lokalno.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
724
113
www.jernej.org
Sem se v službi ukvarjal z XBMC/PVR kombinacijo. In lahko rečem, da je RPI relativno slaba izbira (prevec podhranjen cpu).

Trenutno XBMC še vedno dalec najbolj deluje na HTPC-jih. Potem pridejo dolocene Android naprave. Ampak tu je problem velike fragmentiranosti. Jaz bi recimo predlagaj Ouya, Odroid. Potem recimo Pivosa (druge amlogic naprave nimajo taksne podpore... Na nekaterih dela vse takoj, na drugih pa ne... sicer se na vseh da zrihtat HW dekodiranje, ce znaš sam kompajlat in popravljat source). Razni rockchipi in allwinnerji so bili kakno leto nazaj neuporabni. Sedaj je stanje verjetno malo drugacno (stagefright in mediacodec podpora v XBMC-ju). RPI ima sicer zelo veliko podporo iz strani XBMC teama, ki se res trudi zrihtat stvari... ampak ima svoje meje, ki jih je pocasi dosegel. Jaz ga doma za media center ne bi zelel uporabljati.

PS: Iz izkusenj povem, da je TV stream velikokrat bolj zahteven za te naprave kot pa 1080p high bitrate film. Pač so HW dekoderji primarno osnovani za lokalne filme. Ko pa pride do multicast streamanja, po moznosti se kaj deinterjaceanja pa vecina pocepne (ker more CPU prevec pomagat).
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Htpc zame ni nobena opcija več. So bila leta jajcanja dovolj in je rpi pravo olajšanje. Predvsem kuri tako malo štroma, da je lahko ves čas on, pa še nobenih gibljivih delov nima. Se pa strinjam, da je podhranjen in ga predvsem gledanje tv požene čez njegove meje.

Zato pa iščem nekaj spodobno močnega z androidom, s solidno podporo razvijalcev in pa hw dekodiranjem v xbmcju.
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Potem boš moral še malo počakati.
tongue-1.gif


Zgornja msij-jeva plata tudi pasivno hlajena.. Pa en ssd dodaš pa je boljše kot karkoli drugega.
smile-1.gif


Je pa ouya kar dobra stvar drugače.
 

DognerDJ

Fizikalc
10. sep 2009
1.329
0
36
Maribor
Obišči stran
Spet je vse odvisno, kaj sploh z mediacentrom misliš delat !
Jaz Pi uporabljam za streamanje filmov in glasbe iz lokalne mreže ter streamanje filmov iz spleta ( Mash Up, NaviX, ... ).

Za gledanje TV programov pa imam takaltak DVB-C kanalnik že vgrajen v TV-ju ( tudi snemalnik ).

Se pa strinjam z brgo-m, da mi je Pi pravo olajšanje ( napajanje iz TV-jevega USB-ja, daljinec od TV-ja, brez vseh ventilatorjev, .. )
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.843
602
113
Tnx.

Sem včeraj naložil gor OpenElec po teh navodilih: https://www.youtube.com/watch?v=vGFdQVwc8Q0

In zadeva je fenomenalna. Dejansko sem si v 10 minutah sestavil media player, ki prebavi vse formate in zna DTS dekodirat.
cheer.gif


Večji problem je bil najdit vse potrebne kable po predalih (hdmi, microusb, 1.2A usb adapter, utp kabel).
grin1.gif


Ampak zdaj zadeva špila in lahko ga upravljam z daljincem od TV kar je res zakon.
zmaga.gif