Monaža TV nosilca na steno

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
a se samo meni zdi malo čudna ta gradnja?
7.5cm ometa? A ne bi bilo lažje, boljše... uporabit kak drug izolacijski material (stiropor, kamena volna...)?
in potem na omet še nalepljene gips plošče in kako so nalepljene, če se zvijajo? torej je za njimi še kar nekaj lufta?

če si pravilno predstavljam, da je na tem vijaku na linku (zavihek montaža) sidrna dolžina do črne črte na navoju, on pa potrebuje samo 3.5cm daljši vijak?? Kaj pa tistih 7.5cm ometa + knauf? saj tak vijak v ometu ne bo nič držal
http://www.epro-adria.si/products/show/B7PD88TVXYPLPCFF#prettyPhoto


če samo na armaturo naletiš je še dobro, bolj je jeba, če na elektriko ali vodo naletiš
wink-1.gif

še to malo preveri, kaj gre po tisti steni tudi z druge strani.

dokler ne boš vsaj 1 luknje zavrtal za test, ne bomo vedli kako ti svetovat.
zavrtaj luknjo, dokler gre zelo lahko, je neuporaben material. ko pa se začne mašina matrat, v tisto pa bo zagrablo. in v tisto zvrtaj potem cca 10cm oz odvisno kake vijake boš kupil. daljši bodo, bolj mirno boš spal
wink-1.gif
 

Srandi

Pripravnik
16. feb 2011
338
0
16
Citat:
Če se je gips plošča zvijala pri montaži L profila za mizo, bi se jaz ornk zamislil! Obvezna montaža v betonsko steno in distančnik vmes!

Za armaturo pa kot je že napisano - Murphy je vseprisoten.
Lahko kakšno sliko oz. link distančnika, katerega si imel v mislih? In kako ta distančnik spraviti skozi ozko luknjo?


Citat:
on pa potrebuje samo 3.5cm daljši vijak?? Kaj pa tistih 7.5cm ometa + knauf? saj tak vijak v ometu ne bo nič držal
To je tudi meni dalo misliti. Ni logike...
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.378
1.003
113
Celje
Obišči stran
Če boš na vmesnem izolacijskem delu dal distančnik, potem moraš pač prvi del luknje imeti toliko večji. Za distančnik pa uporabiš recimo ALU cev. Ali pa na navojno palico eno "kontra" matico na katero se bo naslonil spodnji del nosilca.

Ampak kot so ti že rekli najprej naredi eno manjšo luknjo, da poveš kaj sploh imaš za en material. Ker od tega je odvisno kakšne vijake, čepe, lepilo... boš uporabil
 

picolo

Pripravnik
23. maj 2009
287
1
18
loče
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Lahko pa montiraš nosilec na strop, pa boš miren. Samo problem je, če te bo to motilo. Pa če si že kupil nosilec za stransko steno, potem odpade varianta za na strop.

eh,res?
stupid-1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Še enkrat matematika o dolžini: 3 cm za pritrditev nosilca + 1 cm gips plošče + 7,5 cm izolacije + 10 cm v beton = 21,5 cm dolg sidrni vijak. Distančnik pa kot so ti svetovali točno tolko dolga cev kot je izolacija + gips plošča in velika podložka na koncu.
 

Srandi

Pripravnik
16. feb 2011
338
0
16
Sem danes spraševal še malo po trgovinah in predlogi so naslednji:

1. Prvi prodajalec predlagal, da uporabim takšne "TURBO" vijake M6x200 mm dolge - brez kakšnih plastičnih vložkov in distančnikov (po njegovem ni potrebe)
8eacdb63ecd1d20ce6d5f15724d0c3682483ffe2_turbo-vijaki-nepremagljive-cene.jpg


2. Drugi prodajalec je predlagal vijak 7,5x 200 mm z enako dolgim lastičnim vložkom - tak kot je na tej sliki

5546301-zidni-vlozek-tup-10x80-vlozek-vijak-a2f.jpg



Je katera od teh dveh variant boljša oz. kaj vi mislite. Sam mislim, da je druga varianta malce boljša, saj plastični vložek služi tudi kot distančnik. Ali se motim?

PS: Stanovanje je v drugem kraju, zato točnih materialov s poskusnim vrtanjem ne morem ugotoviti takoj. Zato bi se želel kar najbolje pripraviti, ko bom jutri pred dejstvom (vrtanjem
hysterical-1.gif
), da se ne bom preveč lovil. Zelo cenim vaša mnenja in se vam lepo zahvaljujem za vsak prispevek k temi.
 
Nazadnje urejeno:

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.984
113
EU
Druga varianta je dosti boljša, ker ti plastični vložek opravi funkcijo distančne puše. Tako se bo nosilec TV-ja naslonil na plastični vložek in ne bo upogibal gips plošče. Mi imamo tako montirano in je OK.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.925
1.091
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik picolo pravi:
takega nosilca sploh montiral nebi,ker sem že videl kako jih je zvilo čez nekaj časa.direkt na steno al pa nič.

Mogoče, če je ka čip šit. Jaz ima TVje na steni na takih nosilcih že odkar se spomnim, pa ni še nikoli nobenega zvilo
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Prva varianta ti zna zglodat luknjo na nosilcu, ko boš vijačil. Vsaj meni je požrlo nosilec vrat.
uf-1.gif
 

Srandi

Pripravnik
16. feb 2011
338
0
16
Tako, zadeva je montirana. Sestava stene je bila kot sem predvideval - najprej gips plošča 15 mm, potem izolacijski omet 6 cm, potem pa betonska stena. Uporabil sem 6 komadov 8x160 mm vijakov z enako dolgim plastičnim vložkom. V betonsko steno se je zasidralo 8 cm. Nosilec z nameščenim TV-jem stoji trdno, stena se nič ne zvija. Edino kar sem opazil, da je v višini nosilca med spojem mavčnih plošč nastala za las široka razpoka cca 30 cm dolga. Razpoka je očem skrita za TV-jem in se vidi le z razdalje pol metra. Bi me moralo kaj skrbeti ali so tovrstne razpoke pač posledica uporabe gips plošč?
 
Nazadnje urejeno:

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.984
113
EU
Nič hudega ni. Stena se je rahlo napela. Naslednjič pred barvanjem stene zalepiš prek razpoke mrežico in jo zakitaš s knauf gipsom.
Prebrusiš in bo kot nova.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.193
1.809
113
To nima veze. Verjetno zdaj, ko si privijačil nosilec, si do konca zategnil (kolikor pač si) in je rahlo deformiralo ploščo, odrazilo se je z lasasto razpoko. Knauf imaš itak za okras, niti ga nisi koristil za vijačenje bremena gor, torej ne igra tu novene vloge, razen eststke.