Android TV in zunanji HD

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.640
6.490
113
Imam Sony Bravia android TV na katerega priključim zunanji HD 500GB. Omenjeni HD je bil predhodno v prenosniku, katerega sem zamenjal z SSD diskom.
Skratka, na tem HD imam naloženih precej stvari (slike, filmi, glasba itd...), vendar mi TV ne zazna. Res je, da sem ga danes priključil preko USB porta, pa vedar se mi zdi da bi zadeva morala delovati.
Pred časom sem ta HD priključil drektno v TV in je zadeva delovala, vendar se je precej dolgo nalagalo vse skupaj. Predvidevam da se je to zgodilo zaradi kabla in da je posledično to vzrok počasnega delovanja in nalaganja.
Zanima me, če bi recimo ta HD priključil preko kakšnega medijskega predvajalnika na TV, ali bi potem delovalo hitreje? Včasih sem imal stari model WD playerja, zato sem pomislil na kaj podobnega. Kaj je najboljša rešitev za hitro, oziroma normalno delovanje?

Lep pozdrav
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.409
9.158
113
vprašanje, prvi problem je lahko napetost in mora imet disk zunanjo napajanje. Torej bi mogoč epotreboval prvo USB hub z zunanjim napajanjem.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.640
6.490
113
Zunanji disk lahko priključim posebej v vtičnico, saj ima vhod za napajanje in tudi kabel.
USB HUB pa mislim da tega nima.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.409
9.158
113
maš usb hube tudi..jaz sem imel primer za 2,5diske, da si moral imeti hub na napetost priključen.Na RPi2.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.640
6.490
113
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
maš usb hube tudi..jaz sem imel primer za 2,5diske, da si moral imeti hub na napetost priključen.Na RPi2.

Kaj je RPi2?
Sedaj sem sploh videl, da pri tem zunanjem disku nimam kabla za napajanje. Samo USB kabel.
 
Nazadnje urejeno:

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
Preveri kakšno moč potrebuješ za poganjanje USB diska in kakšno moč ima USB priklop na TVju. Z USB ključki ni problema, za diske poganjat preko USBja, pa včasih je. WD BOOKi itd, običajno imajo zuanjo napanje, podatki letijo samo preko USB kabla. Taki 2,5 diski v ohišjih pa se napajajo preko USB kabla... in mora biti priklop "dost močn"
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.640
6.490
113
Citat:
Uporabnik Diablo pravi:
Preveri kakšno moč potrebuješ za poganjanje USB diska in kakšno moč ima USB priklop na TVju. Z USB ključki ni problema, za diske poganjat preko USBja, pa včasih je. WD BOOKi itd, običajno imajo zuanjo napanje, podatki letijo samo preko USB kabla. Taki 2,5 diski v ohišjih pa se napajajo preko USB kabla... in mora biti priklop "dost močn"

Na okrogli mini vtičnici piše DSV5.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.409
9.158
113
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
maš usb hube tudi..jaz sem imel primer za 2,5diske, da si moral imeti hub na napetost priključen.Na RPi2.

Kaj je RPi2?
Sedaj sem sploh videl, da pri tem zunanjem disku nimam kabla za napajanje. Samo USB kabel.

Na raspberriju, USB port ni bilzmožen poganjat 2.5zunanjega diska. Zato sem nabavil vmes nekaj takega :https://www.mimovrste.com/usb-hubi/manhattan-usb-hub-4x-usb-30-napajalnik