HDMI Android TV box

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
A je kje kaksen res dober tutorial za RPI kot media player? Oz preverjen...
smile-1.gif
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.843
602
113
Ja saj sem ga pravkar prilepil v prejšni post?


Jaz se prej še nikoli nisem ukvarjal z RPI, pa sem ga včeraj postavil v nekaj minutah. Sem samo sledil navodilom v YT videu in to je to.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.843
602
113
O teh dveh linkih govori tip v videu:
http://download.cnet.com/MiniTool-Partition-Wizard-Home-Edition/3000-2094_4-10962200.html
http://www.putlocker.com/file/AEF7C60001DA715B

Rabiš:
- RPI: http://www.ic-elect.si/b2c/raspberry/raspberry-pi-model-b-512mb-ram.html
- HDMI kabel
- mrežni kabel
- microUSB kabel
- 1.2A napajalnik za USB (eni poročajo da jim deluje tudi preko USBja v TVju)
- SD kartico (jaz sem dal 4GB Transcend class 10)
- USB ključ (jaz sem dal Verbatim 3.0 16GB)
- USB tipkovnico

Potem pa slediš navodilom v videu, da pripraviš SD kartico in USB ključek, nato pa samo še sestaviš vse skupaj in nazadnje vključiš napajanje.

To je to.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.097
739
113
USB ključa načeloma niti ne potrebuješ (razen če ne misliš preveč navijati RPi), saj lahko sistem v celoti naložiš na SD kartico. priporočljivo je, da je SD kartica class 10. če tvoj TV podpira CEC protokol preko HDMI, potem USB tipkovnice ravno tako ne potrebuješ.
jaz sem sprobal Raspbmc in OPENELEC in se mi zdi OPENELEC nekoliko odzivnejši, zato sem obdržal slednjega. dobra stran kombinacije XBMC in komunikacije CEC je tudi v tem, da lahko preko nastavitev v XBMC tipkam na daljincu dodelim poljubne funkcije.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.843
602
113
Najbrž res ne rabiš tipkovnice samo je pa priročno za kak text vnašat (npr youtube search).
 

frenky666

Pripravnik
23. nov 2009
181
0
16
Novo mesto
Obstaja in če ja, lahko priporočate kakršen koli predvajalnik, ki bi tekoče predvajal 1080p preko mreže (preko kabla LAN, ne rabim brezžično sploh) in bi bilo nanj morda možno dati xbmc? Rad bi imel xbmc predvsem zato, ker avtomatsko downloada podnapise, pa še knjižnjica je res lepo urejena na njem.
Nujno bi se rad znebil htpc, ker ga res čisto za nič drugega ne uporabljam kot za gledanje filmov in serij, pa mi je šel disk, pa nasploh mi je škoda elektrike in tuljenja ventilatorjev.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.843
602
113
Citat:
Uporabnik DognerDJ pravi:
Pa še nekaj sem po pomoti odkril - iz mojega "pametnega" telefona Sony Xperia T lahko brezžično predvajam slike direkt na TV ( ki ni Sony )
smile-1.gif
Če že napišeš tako provokacijo, napiši še kako ti je to uspelo.
pozdrav.gif
 

DognerDJ

Fizikalc
10. sep 2009
1.329
0
36
Maribor
Obišči stran
Vem da ob ogledu slik na telefonu pritisnem funkcijo "Throw", na XBMC-ju pa v zavihku SISTEM -> Storitve vklopiš eno od storitev ( nimam pojma katero, zato imam vklopljene vse: UPnP, Spletni strežnik, Oddaljeno upravljanje, Zeroconf in AirPlay - nekaj od tega omogoča to ) !

Aja, pa obe napravi sta v istem omrežju ( pri meni je Pi s kablom povezan na router, telefon pa na isti router preko WiFi-ja )
 
Nazadnje urejeno:

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
če ti na PI skos laufa samo xbmc, potem ne rabiš usb tipkovnice za iskanje po YT.
Na telefonu v YT aplikaciji poiščeš film, in ga šeraš na xbmc;) simpl k pasulj pa super dela. Ok, kdaj kak filmček mogoče kej noče, al pa šele v tretje. Sam so res redki.

za na telefon pa priporočam yatse app (plačljiv) omogoča mal več šeranja kot original xbmc.

S kazanjem slik preko telefona pa jst nisem zadovoljen, ker je preveč zamika oz gre prepočas. Si rajši preko recimo X-plore File Manager prenesem slike na htpc in jih potem xbmc itak takoj zazna. Upravljam pa potem spet preko telefona.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
govoril sem za več slik.
Če bi rad nekomu pokazal slike z dopusta, izleta... mi je hitrej, da jih prenesem na htpc. Če pa samo eno ali dve, pa preko telefona.
Vrjetno ni kriv telefon, ampak nek ta proces, da telefon sliko pošlje, xbmc jo sprejme in prikaže.
Če teb dela realtime, pol pa povej skrivnost;)
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.843
602
113
Sem si dal na telefon Yatse in zdaj pa res ne rabim več tipkovnice.
In pošiljanje videov iz YT aplikacije na TV je res ql.

Tnx.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
da izkoristim smer debate:)

sedaj imam htpc in gor vlc za iptv, utorent ter xbmc. torente štimam z druzga pc-ja preko teamviewerja.
Bi lahko vse to delal na PI?