Synology NAS - uporaba

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Zdravo,

Je tukaj kakšen uporabnik Synology NAS-a? Potrebujem nekaj nasvetov.
Zanima me, kako naj si najlažje uredim dostop do datotek, da mi ne bo vedno treba dostopat do datotek preko internetnega brskalnika? Je mozno direktno iz raziskovalca?
Kako/kje nastavim samodejni backup?

Vnaprej hvala za info.
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
Zivjo,
Je mozno. Lahko kot oblak... Instaliras ds cloud, lahko pa preko omrezja. \\192.xxx.x.x ali kolikor pac imas ip synologya... V raziskovalcu to vpises zgoraj... Imas se druge, sam te so najlazje...

Na mobitelu pa imas ds file aplikacijo njihovo. Drugace pa vsaka aplikacija za datoteke katera podpira smb...

Lp
 

Navid

Majstr
3. dec 2007
252
262
63
Čisto preprosto; shar-aš folder, do katerega želiš dostopati, določiš protokol in to je to. Folder potem vidiš "v mreži".
Za backup (predvidevam da iz računalnika na Synology) inštaliraš na Synology Cloud Station server, na računalnik(e) pa cliente.
 

Navid

Majstr
3. dec 2007
252
262
63

igi

Guru
13. okt 2007
5.339
975
113
Celje
Obišči stran
Meni se obnese. Uporabljam ga za incremental backup (real time) štirih clientov, že leta, brez problemov.
Link: https://www.synology.com/en-global/dsm/feature/personal_backup

Za sinhronizacijo, ki jo ti omenjaš pa se uporablja Cloud Sync.
Mislim, da si malo pobrkljal vse skupaj...

Ma v bistvu sva oba napisala naspol. Na synology gre cloud station server (no zdaj je menda nov Synology Drive Server).
Na računalnike pa potem imas dva razlicna klienta za različne namene. Cloud Station Drive utility in Cloud Station Backup utility.

In jaz sem iz prebranega posta prehitro sklepal, da za “arhiv” priporocas sinhronizacijo.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.814
631
113
Bom tukaj vprašal. Sem v procesu nakupa pa me zanima kaj je smoterno kupit za domačo rabo.
Shranjeval bi slike (iz trenutnih shramb in pa recimo na poti direktno iz računalnika ali telefona), podatke iz oddaljenih računalnikov za backup, filme, itd.
Nas bi imel zraven tv in bi imel povezana za predvajanje filmov prek dlna. Možnost uporabe torrent klienta. Vzel bi nekaj verjetno za 4 diske, ker bi prvo uporabil dva pa imel potem še možnost razširitve. Opcije sem gledal je qnap ali synology. Kaj v tem rangu je uporabno in ne preveč drago. Sam sem gledal recimo ali qnap ts-431p ali pa synology DS218j (ta je samo za 2 diska ker ostalo kar sem gledal je 300€+). Sta ta dva smotern nakup za tako domačo rabo ali je bolje nekaj dodati in imaš dosti več potem od tega kar dobiš pri teh dveh napravah?
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
V glavnem imam v podjetju Synologija 4 diski že ene 4 leta nastaviš in pozabiš, je pa dobro nastaviti malo bolj natančno prvič, v smislu, kdo ima dostop, in tako naprej z omrežnimi gesli, pa bakap pa ima toliko opcij, da se izgubiš.

Sem imel od prej 2 dikastega Netgeara , ki z softvarom ne seže niti do kolen Synologiju, pri backupu pa je dobro tudi malo za varnost nastaviti.....

V glavnem za nas tudi v bodoče samo Synology .......
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.843
602
113
 
  • Všeč mi je
Reactions: Chimay

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
To imam.
Ampak jaz bi rad iz mojega raziskovalca dostopal "kot na FTP", na katerega lahko nalagam datoteke.
 
Nazadnje urejeno:

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
T2jev modem imam kot router, T2 mi je odprl port, preko katerega naj bi dostopal do NASa.
Preko browserja mi ga od zunaj normalno odpre, rad pa bi še iz raziskovalca prišel na NAS, da lahko "drag and drop" kopiram stvari gor/dol.
 

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
V raziskovalca vpiši potem...

ftp://xx.xxx.xx.xxx/Mapa

In vnesi username in geslo ko te Raziskovalec vpraša
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Če že misliš furat to čez public internet, nastavi vsaj WebDAV čez SSL in neko močno geslo. WebDAV kolikor vem, dela nativno tudi na windowsih nativno iz raziskovalca. Cleartext FTP (ali pa SMB) čez public internet pa ni ravno najboljša ideja. Dela pa vrjetno ne, ker imaš najbrž odprte porte za Web ne pa tudi FTP (če je FTP sploh vklopljen na Synologyju).

Če bi rad dostopal preko SMBja, tako kot v lokalni mreži, si pa raje nastavi VPN (najboljše na routerju, drugače se da tudi na Synologyju).
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.937
1.253
113
Če imaš možnost izbire potem kupi Qnap-a. Synology ne doseže kolena Qnapu.
Sem upravljal preko 100Qnapov in nekaj Synologijev.
Žal pa je zadeva malo dražja :)