Synology NAS - uporaba

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.768
626
113
Prvo še probaj zakodirati *.srt datoteko v UTF8-BOM. Uporabi Notepad++ ali kaj podobnega.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.862
5.461
113
Notepad++ imam...

UTF-8-BOM?

BOM=.....?

Tnx
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.768
626
113
1601979172464.png


BOM = byte order mark.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.768
626
113
Pa po konvertanju seveda v Notepad++ preveri ali so šumniki OK. Ker če so že tam popačeni, potem na TV-ju ne more biti drugačna slika :)
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.862
5.461
113
Pri meni so že sedaj bp.... V *.srt datoteki... Vse bp

Na TVju pa neki 3jega...

Piše na Synology strani da do tega lahko prihaja če imaš sistemski jezik drug (angleški) kot je jezik podnapisov...

....sam synology sploh nima slovenščine....niti hrvascine...al pa, srbscine... Da bi mel kao čžš...

Tko da zgleda moraš čarat...
 

pipo

Majstr
19. mar 2008
866
328
63
Če maš možnost instalirat Kodi in pol preko NFS dostopat do Synology ne boš imel problemov z šumniki.

Meni se ni dalo več hecat s šumniki preko DLNA...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.862
5.461
113
Nekaj sem že probaval.....sam mi je tak "workaround".... Maš server...ki naj bi delal....potem pa miljon "patchov" da je to kao to...

Hvalabogu sem ga sestavil iz stare kište....da bi pa za to dal 300-500e pa da bi tkole se rabil..... :poreden:

Probam še z UTF-8-BOM prej...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.862
5.461
113
Ok....sedaj podnapisi brez problema delajo z ČŽŠ po prekonvertiranju iz ISO-lalala na ta UTF-8 BOM :zmaga:

Mam pa še eno vprašanje......vsak film ki ga potegnem mi v procesu....
1) ali že potegne *.srt v tem ISO-xyz formatu
2) ali pa to nekako uspe nehote prekonvertirat transmission program za torrente....

Ker kolegu na Mac-u naj ne bi to delalo avtomatsko brez da bi imel težave z ČŽŠ ....zato je podal predlog naj to nekako preverim v programu za torrente??? Se to da? Kje?
UTF-8.png
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.862
5.461
113
Našel rešitev tudi za zgornji problem v postu nad tem :) Prepisal tole skripto....


shellscript.png

In upošteval to pravilo iz te teme!

Like all the others told you there is now restriction from the system on how to name shell-skripts or where to put them ...
but there are two things which are worth to think about it:

1. name the script with the same extension like the shell is .. eg:
#!/bin/sh .... skript.sh
#!/bin/csh ... skript.csh
#!/bin/ksh ... skript.ksh

I saw in the last years that its easier to do it like this ...

2. skripts which points to an application could be stored in the application tree or in the home-dir of the application-user
skripts for the system-administration /usr/local/sbin
skripts for users or any other purpose in /usr/local/bin

thats the way we were happy with in the last years ...

Seveda govorimo o Linux operacijskem sistemu!!!!!


Sedaj shranjuje avtomatsko kot mora :cheer: V vednost philips & Co.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.768
626
113
Ta skripta seveda ne bo delovala sama od sebe - jo boš moral pognati za vsake podnapise posebej. Če bi rad "avtomatsko" varianto bo treba nekaj drugega naštudirati, magari kak cron job.
 

Krop

Pripravnik
15. avg 2019
95
22
8
Kodi si zrihtaj. pa nebo treba nč čarat. Jz mam zrihtano za moje filme kodi, za otroke pa spmc. Oboje deluje odlično brez čarovnij
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.842
602
113
Jaz bi pa rabil pomoč pri eni stvari... Namreč na novem TVju nimam androida ampak "Saphi" posledično ne morem dat Kodi-ja gor.
(RPI res nebi rad tlačil zadaj...)
TV ima seveda možnost predvajanja video-v preko DLNA zato sem na Synology omogočil Media server in dodal želeni folder v indexiranje.
No ta folder ima veliko podfolderjev, ki vsebujejo cca 800 videov (99% risanke).

Problem pa je, da če na TVju zdaj odprem ta "share" mi pokaže noter vse videe zložene po abecedi.
Torej če hočem nekaj svojega gledat moram najprej prescrolat čez 200 pujs pep, 100 delov pikanogavičke itd...
Rad bi nekak zrihtal, da se mi obstoječa folderska struktura pokaže tudi na TVju. To najbrž ni tako nemogoča želja?

Hvala za pomoč.
 
Nazadnje urejeno:

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.768
626
113
Jaz bi pa rabil pomoč pri eni stvari... Namreč na novem TVju nimam androida ampak "Saphi" posledično ne morem dat Kodi-ja gor.
(RPI res nebi rad tlačil zadaj...)
TV ima seveda možnost predvajanja video-v preko DLNA zato sem na Synology omogočil Media server in dodal želeni folder v indexiranje.
No ta folder ima veliko podfolderjev, ki vsebujejo cca 800 videov (99% risanke).

Problem pa je, da če na TVju zdaj odprem ta "share" mi pokaže noter vse videe zložene po abecedi.
Torej če hočem nekaj svojega gledat moram najprej prescrolat čez 200 pujs pep, 100 delov pikanogavičke itd...
Rad bi nekak zrihtal, da se mi obstoječa folderska struktura pokaže tudi na TVju. To najbrž ni tako nemogoča želja?

Hvala za pomoč.

DLNA ima flat strukturo, saj poindeksira vse fajle in jih povem servira kot nek library.

Sam tudi uporabljam DLNA ker TV ne podpira drugih zadev, ampak meni po defaultu prikaže search screen brez rezultatov, nato pa lahko vpišem ime filma (večinoma zgolj eno besedo) zato da zožam nabor. Funkcionira zelo lepo, tudi risank je že kar nekaj, čeprav še vedno ne toliko kot pri tebi :)

EDIT: pri serijah recimo vpisujem šifro epizode, recimo S02E13. Ni najbolj user friendly, dela pa.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.842
602
113
Aha... Najbrž je potem edina rešitev, da dam risanke stran iz tega indexiranega folderja, ker jih na tem TVju itak ne rabim...
Se bo takoj zmanjšalo št videov na cca 20, ker se da tudi poscrolati...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.862
5.461
113
Eno vprašanje za tiste z Synology....

A ko delaš mape....se da nastimat tko da TV vidi kjerokoli mapo....al si omejen na prednastavljene v media server default?

\video
\music
\photo