SUV do cca 30k,bencinar,avtomatik

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Na slabšem bodo tisti, ki so z porabami najbolj zavajali. Še najbolj bodo na udaru mali turbo motorčki, ki so na papiriju vsi pili 5-6 litrov, realno pa vsaj 7-8.

ynos lani sem šel čez podoben proces. Začel z idejo o ceni do 30k, edini pravi pogoj avtomatski menjalnik (znamka niti ne, so pa seveda preference). Potem pa greš po salonih in vidiš, da je recimo srednja oprema bolj žalostna, in a začneš plezati s ceno gor. In potem si na 35, 38 itd... Jaz sem se potem vseeno potegnil nazaj in če ne bi naredil še enega mulca, bi verjetno vzel spedenanega Leona.

Sem za štos nabildal v konfiguratorju Leona st na opremo Superba L&k, kar je bilo, ker npr hlajenja zicov ni, pa se česa. Sem prišel iz 27k na 35,7k :D Sej ne bi nikoli tega vzel, samo me je zanimala primerjava.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.111
438
83
Konfigurator je tudi bolj tako tako, js sem odpeljal avto za 7k manj kot po konfiguratorju (vw), pa ni bil avto iz zaloge temveč custom naročen. Če bi ob tem vzel še njihovo financiranje bi spustili ceno še za 500€. Tako da primerjati je treba ponudbe od trgovcev ne pa cene konfiguratorjev, da dobiš bolj realno sliko in primerjavo. Je pa ta praksa seveda bedarija.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
Sem za štos nabildal v konfiguratorju Leona st na opremo Superba L&k, kar je bilo, ker npr hlajenja zicov ni, pa se česa. Sem prišel iz 27k na 35,7k :D Sej ne bi nikoli tega vzel, samo me je zanimala primerjava.
Jaz sem imel podobno izkušnjo z Golfom GTD. Ko sem ga naložil z vsem kar bi imel, sem pristal na Passatu R-line, ki ima celo par konjev in nekaj kosov opreme več.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Konfigurator je tudi bolj tako tako, js sem odpeljal avto za 7k manj kot po konfiguratorju (vw), pa ni bil avto iz zaloge temveč custom naročen. Če bi ob tem vzel še njihovo financiranje bi spustili ceno še za 500€. Tako da primerjati je treba ponudbe od trgovcev ne pa cene konfiguratorjev, da dobiš bolj realno sliko in primerjavo. Je pa ta praksa seveda bedarija.

Možno. Sem se pa v soboto pri Seatu dilal za ponudbo Atece FR, češ da ima Karoq DSG brezplačno akcijo, če ima tudi Ateca, pa sem najdlje prišel do tega, da bi dobil brezplačne zimske gume. Torej 10% off na lizing, ki ga poplačaš na obresti na nabavno ceno po konfiguratorju. In brezplačne gume zraven. Razen če so v Ljubljani bolj trd oreh za pogajanja...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Kaj se vam da.
Namesto, da bi najprej si izbrali optimalno vozilo zase in se potem pogovarjali o ceni, zabijate čas z iskanjem popustov in bi kupili še največje sranje, samo da bi bil popust visok. Eh... Kapo dol res. Izgleda sem jaz čuden, ker čas raje drugače izkoristim.
Na koncu bomo iz SUVja preko limuzine verjetno prišli na kombi. Majo full placa, pa poceni so. Lahko pa kar na avtobus preskoćite :).
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Kaj se vam da.
Namesto, da bi najprej si izbrali optimalno vozilo zase in se potem pogovarjali o ceni, zabijate čas z iskanjem popustov in bi kupili še največje sranje, samo da bi bil popust visok. Eh... Kapo dol res. Izgleda sem jaz čuden, ker čas raje drugače izkoristim.
Na koncu bomo iz SUVja preko limuzine verjetno prišli na kombi. Majo full placa, pa poceni so. Lahko pa kar na avtobus preskoćite :).

Kaj se ti pa zdi sranje iz debate?
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.020
567
113
Sem za štos nabildal v konfiguratorju Leona st na opremo Superba L&k, kar je bilo, ker npr hlajenja zicov ni, pa se česa. Sem prišel iz 27k na 35,7k :D Sej ne bi nikoli tega vzel, samo me je zanimala primerjava.

Jaz sem se zagrel za Superba sportline 2.0tdi z ročnim menjalnikom, malo dodatne opreme skupna cena 35.753€. Cena za odplačilo po 6ih letih ista 35.753€.
Potem sem šel gledat kratkega Leona FR 2.0tdi roč. menjalnik z dodatno opremo, po ceniku 27.600€, takoj dobil ponudbo za 24.512€ + bon za 250€. Brez hendlanja. Zankrat. Cena za odplačilo po 5ih letih 27.100€. Iščem izključno ročni menjalnik, ker ne mislim plačeval vsake 1,5let dodatnih 400€ za servis menjalnika( v 7ih letih je to dodatno 1600€), zato tudi odpade nova octacia RS, ker pri dizli je samo DSG.

Ne vem kolk se mi splača še gledat Superba. Je velik, mogoče prevelik za mene, "stara tehnologija" se pravi isto kot mam zdej v Touranu, razen dodatno so matrični LED, sedeži alkantara,pa še par drugih. Leon je nov, notri mi je bolj všeč, digitalni kokpit je boljši, tablico se bom navadil. Grempa vozit testnega Leona v oktobru. Da vidim a je al ni.
Delam med 35.000km - 40.000km od tega 75% AC. 10%mestne vožnje, 15%regionalk. Vozim se v 90% sam naokol. Za familijo imamo doma še Tourana R-line TSI.

Sem že skor bil prepričan, da vzamem Superba vendar v 90% bom šel po Leona.
Sem si napisal + in - za oba modela, pa nekako mi prevladuje Leon.
Pa še delam v aviaciji, kjer je prihodnost malo siva, tk, da gledam tudi malo iz finančnega vidika. Razumskega.

Žena je rekla, naj vzamem kar mi paše, sam a barvo se morem posvetovat z njo :). do sedaj je še zmeraj dobro izbrala :cool:
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Iščem izključno ročni menjalnik, ker ne mislim plačeval vsake 1,5let dodatnih 400€ za servis menjalnika( v 7ih letih je to dodatno 1600€), zato tudi odpade nova octacia RS, ker pri dizli je samo DSG.

Novejši 7-stopenjski DSG menjalniki imajo menjavo olja na 120.000km, kar praktično razpolovi tvoj predviden strošek (s tem da je tudi menjava olja bližje 300 kot pa 400 eur.), da se ne pogovarjamo o tem koliko lažje bo avto (dobro) prodati čez 7 let, glede na trenuten trend, ki dvomim da se bo še kdarkoli obrnil nazaj v prid ročnim menjalnikom. Pa samo udobje v vožnji v primerjavi ročni vs. avtomatski menjalnik, sploh v navezi z vsemi novodobnimi asistencami ki jih bo tvoj avto tako ali tako imel... nevem no, zame no-brainer.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Jah lej. Se ti opravičujem, ker ne kupujem popolnoma optimalnega avta za svoje potrebe, tako kot to delajo vsi drugi Slovenci.
Ne rabiš se mi opravičevati, si pa iz BENCINAR SUVja prišel na DIZEL LIMUZINO. Če med tem izbiraš je jasno, da pojma nimaš o SVOJIH osnovnih potrebah. Pa fajn kupi.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.111
438
83
Jah lej. Se ti opravičujem, ker ne kupujem popolnoma optimalnega avta za svoje potrebe, tako kot to delajo vsi drugi Slovenci.
Ne se sekirat, js sem iz 1.3 bencinar hatchbacka z rocnim menjalnikom prisel do 2.0 coupe dizla, ki je pol metra daljsi in ima avtomatski menjalnik. Po letu in pol mi sploh ni zal, da sem razkiral vec in izbral neoptimalno zase (par brez otrok (zaenkrat), s prevozenimi 10k km na leto). Zal mi je samo, da se nisem stegnil do 240/280km verzije.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Ne rabiš se mi opravičevati, si pa iz BENCINAR SUVja prišel na DIZEL LIMUZINO. Če med tem izbiraš je jasno, da pojma nimaš o SVOJIH osnovnih potrebah. Pa fajn kupi.

Dizla ziher nisem omenjal,da ga kupujem ali rabim. Mogoče, da so ga imeli ma testni vožnji.

Zacel sem z suv, videl da je kar drag spas za to kar dobiš. Zato sem razširil na karavane in 5 vratne limuzine. Benz pa dsg ostaja. Hibrid cenovno ne gre čez, pa doma nimam bajte,da bi polnil.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Dizla ziher nisem omenjal,da ga kupujem ali rabim. Mogoče, da so ga imeli ma testni vožnji.

Zacel sem z suv, videl da je kar drag spas za to kar dobiš. Zato sem razširil na karavane in 5 vratne limuzine. Benz pa dsg ostaja. Hibrid cenovno ne gre čez, pa doma nimam bajte,da bi polnil.
Hibrida še noben ni uspel doma filat :). Če ti pa uspe, se pa javi za Nobelovo nagrado.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.020
567
113
Novejši 7-stopenjski DSG menjalniki imajo menjavo olja na 120.000km, kar praktično razpolovi tvoj predviden strošek (s tem da je tudi menjava olja bližje 300 kot pa 400 eur.), da se ne pogovarjamo o tem koliko lažje bo avto (dobro) prodati čez 7 let, glede na trenuten trend, ki dvomim da se bo še kdarkoli obrnil nazaj v prid ročnim menjalnikom. Pa samo udobje v vožnji v primerjavi ročni vs. avtomatski menjalnik, sploh v navezi z vsemi novodobnimi asistencami ki jih bo tvoj avto tako ali tako imel... nevem no, zame no-brainer.

Vprašal sem na servisu škoda in seat (ko sem gledal avto v salonu imata oz. imajo vsi zraven servis) in vsi so rekli servis na 60.000k med 350 in 400€. Sj tudi lahko delaš servis olja na 30.000km ampak vsi priporočajo in tudi sam delam na 15.000km servis.

Čez 7 let bo avto imel nekje 270.000km, verjemi, da se vsi "zgražajo" kako veliko km ima. da bi mel pa še avtomatski menjalnik pa tolko km, bi vsi stran gledali. že zdej me "skrbi" kako bom sedanjega prodal z 260.000km (narejenimi samo z mojo nogo).

Udobje je relativna stvar. Mene ročni ne moti. Moti me recimo start-stop sistem. V šentrupertu dam na AC v 6to in je to to do šihta mal pred MB. Pred AC mam pa 16km regionalke, kjer je tudi 90% časa v 6i prestavi. Recimo bremz pakne sem prvič menjal pri 220.000km( na starem Touranu Cross pa na 230.000km).
Mogoče mi je malo žal da v Touranu nisem vzel DSGja. Ker ga furamo 50%relacije, 40%mesto, 10% AC. Tu bi mi recimo prišel prav in ja če bi še enkrat kupoval Tourana bi bil noter sigurno DSG.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ne priporocam imeti 2 avta pri bajti z razlicnim menjalnikom. Al oba rocna al oba avtomatic.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Primus

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Če boš naslednjih 7 let vesel ker si prihranil 400 na 2 leti pol ga ne rabiš. Če ti bo pa ves čas mal grenko ker ga nisi potem ga pač kupi ne glede na servis. Mal preveč imate vse izračunano. Mimogrede, tourana z 270k na števcu sem letos avgusta prodal v enem tednu.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.111
438
83
Za normalno ceno se vse proda. :) 20 let staro VW Boro sem lani prodal za 1500€ v manj kot 1 tednu.