SUV do cca 30k,bencinar,avtomatik

sad

Guru
24. avg 2007
20.462
9.154
113
Se strinjam. Ne rabimo pa šlosarjev, kateri so v gostilni boljši od vlogarja. In obratno seveda.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.062
113
www.adriamedia.si
In jih večinoma tudi imamo. Ampak ker se influenserje najbolje vidi, je čez njih najlažje pljuvat. In hkrati izpade, da bi to vsi bili. Pa recimo v krogu moje hčerke, ki ni ravno majhen, ni nikogar, ki bi se to šel ali želel iti. Ker je mularije že malo dojela koliko truda je to in koliko ti serjejo po glavi.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Šel probat superba, naredil enih 200km. Dizel tsg, style. Presenetilo me je, da nimaš feeling, da je glomazen auto (limuzina), imaš pa feeling da ful prostoren. Vozi se lepo, materiali kul, pri 150 na avtocesti sem Mel feeling da ste stevc laže za 40,ker je bila smooth voznja. Dsg se mi je zdel na momente počasen pri odzivu. Pohodil, pa z zamikom reagira. Kar pa mi bilo všeč so serijski sedeži. Sicer dovolj udobni, ampak za ta nivo opreme, bi pričakoval kaj več od blaga, pa malo chep feeling pa mehki so bili, kot da so iz osnovne opreme.

Vzmetenje kul, malo sem Mel feeling da po jadra na avtocesti, kar sicer lahko uravnavas če do kupiš tisto za podvozje.


Takoj za tem sem probal octavio karavan. Pa sem ga po 15 minut vrnil, ker po Superbu to ni blo to. :D Pa pri octavio sem Mel veliko večji feeling, da peljem ogromen avto v negativnem smislu. Sicer pa octavia itak nima v ponudbi Tsi DSG, tako da...

V Velenju nisem dobil nobenega boljšega deala kot v Ljubljani identicno. Trenutno so mokre sanje vzeti Superb L&k, če bi dobil kakšen konkreten popust.


Če ni popusta, si pa takoj v višjem rangu cen in je spet morje druge izbire. Začaran krog. :valjamse:
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
ynos cena za takega superba kot bi ga imel? Se pravi ponudba, ki jo imaš v rokah vs. konfigurator? Koliko je razlike?
Pa še povej, če je to avto iz zaloge, to kar imaš na ponudbi.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
Kakšna pa je predvidena čakalna doba?
Lizing se pa precej preplača... no, kot vsak kredit...
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.188
5.732
113
Cena po konfigurstorju je 38k. Ponudba na lizing je 34,3k eur, z obrestmi na 38k. Identična cena kot konfigurator.

Specjalno "lizing" ceno ti dajo tudi na keš, če te slučajno to matra. Samo zajamrat moraš, da se ti lizing ne splača in da ne veš, če boš avto vzel.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Kar pa mi bilo všeč so serijski sedeži. Sicer dovolj udobni, ampak za ta nivo opreme, bi pričakoval kaj več od blaga, pa malo chep feeling pa mehki so bili, kot da so iz osnovne opreme.

Če te motijo samo sedeži, lahko dodaš tudi na Style take sedeže, kot jih ima L&K. Usnjeni, ventilirani in masažni sedeži pridejo okoli 2 jurja. Druga opcija je alkantara, za okoli 1200 eur.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Ce res konkretno zelis L&K potem bos stisnil se ta drobiz zraven. Na koncu se avto verjetno ne kupuje za 2 leti ampak na dolgi rok, in se udobje iz zacetne investicije se kako obresture pri uporabi.
Ampak kot sem ze napisal, glede na 37 strani cviljenja je tvoj realen doseg max 30k eur in niti centa vec, pa se tu se bodo steli cekini na knap.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Verjetno bom na koncu res stisnil,glede na to kaj dobim v Ateci/tiguanu in kok ta stane polno naložena. Problem je, da sem nakup začel kao racionalno, zdaj pa Mal dvomim v to. :D Čeprav je morda bolj racionalno vzet dražjega Superba, kot pa cca 3k cenejši srednje velik naložen SUV, po udobju, vožnji in prostoru pa en rang nižje.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Kaj je sedaj s tem dmv-jem. Nic se ne omenja vec...se bo ukinil ali ne? Morda bi bilo smotrno pocakati?
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Na slabšem bodo tisti, ki so z porabami najbolj zavajali. Še najbolj bodo na udaru mali turbo motorčki, ki so na papiriju vsi pili 5-6 litrov, realno pa vsaj 7-8.

ynos lani sem šel čez podoben proces. Začel z idejo o ceni do 30k, edini pravi pogoj avtomatski menjalnik (znamka niti ne, so pa seveda preference). Potem pa greš po salonih in vidiš, da je recimo srednja oprema bolj žalostna, in a začneš plezati s ceno gor. In potem si na 35, 38 itd... Jaz sem se potem vseeno potegnil nazaj in če ne bi naredil še enega mulca, bi verjetno vzel spedenanega Leona.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.188
5.732
113
Jaz sem lani gledal razne mečke c in pugije 508 limuzine, celo toyoto camry... potem smo šli pa s familijo kampirat in sta tamala jamrala "oči a bomo imeli tako velik avto, da ne bova zadaj čisto stlačena ko gremo na morje?". Pa smo imeli karavana... Zdaj ni več težav s placom pa še tistih 1x tedensko pridem po cesti neprevozni za navadne avte. Še vedno se mi pa občasno zakolca po čem nižjem, tako, da v vsakem primeru so kompromisi.

Sem pa preden sem se odločil, da hočem tudi praktičen avto (karavan je tako in tako ostal doma, tako, da to ni bilo samoumevno), res gledal vse od opimpanih focusov do hyundai tucsonov. Pač da pride v cenovni rang 30-35. Pogoj edino osnovne asistence ala radar pa avtomatik.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.632
771
113
Počakaj da se žena navadi na to prostornost, pa boš spet zlagal kot lego kocke da bo šlo vse not. Avto ni nikoli dovolj velik za kampiranje :p :D

Ko imaš avtodom potem je šele placa za vso šaro s sabo vozit, ampak tam ni več problem prostor ampak masa, ker si takoj čez 3,5T.