SUV do cca 30k,bencinar,avtomatik

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Razmišljam o nakupu novega avtomobila. Všeč mi je položaj sedenja v SUV, zadnjih par let vozil MPV.

Vožnja več kot 50% mestna, drugo regionalke in avtocesta. 15k letno, zato bi bencinarja raje. Pa če je le možno avtomatik.

Oprema - več je, boljše je... Nimam še izbrano, kaj je must, razen raznih varnostnih sistemov.

Gledal sem Tiguan, Ateca, 3008. Cena 30k +-. Sem se čisto v začetni fazi, se raziskujem, me pa zanimajo mnenja.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
Pri Tiguanu bos najbrz naletel na puscanje in posledicno vodo v kabini. To se posebej velja, ce imas panoramsko streho / sibedah.
Dodatno v teh dneh odpravljajo vpoklic, ker se spojler zadaj lahko odpne in odpade. Popravijo pa tako, da dobis 2 sraufa na suho v spojler. Tako, na kratko...
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.738
2.618
113
A-Cosmos ima celo floto službenih CX-5 (15+ vozil) v prodaji. Men ne grejo iz glave tako da bom šel mal pogledat ko se vrnem iz dopusta.

Primer:
 
  • Všeč mi je
Reactions: turbobitch

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Odvisno ali rabiš večji ali manjši avto, eksotiko (za ta denar dobiš Lexusa UX ali Jeep Compass) ali kaj bolj "domačega".

Jaz osebno bi vzel Ateco 1,5TSI DSG FR z precej opreme. Kodiaq, Karoq je itak podobna zadeva (tudi Tiguan, Tarraco). Nissana ne (xtrail deluje zastarel), Renault tudi ne (podvozje zanič), za 3008 pa tudi ne bi dal 30+. Peljat bi se šel šez Mazdo CX30, saj mi je avto všeč, nimam pa nobenih izkušenj s temi avti (razen da vem da je sodelavec precej drago plačeval vzdrževanje.

Navedena Honda pa ni za vsakega, ker gre za precej "ameriško" notranjost. Pa CVT mene osebno moti.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Pri hondi ima 2.0 hibrida s tistim vecnim enostopenjskim menjalnikom. Poleg tega je crv ze leta v vrhu po prodanih vozil v USA. Kar pomeni, da imas prav in samo potrjuje kakovost. Sem bil tudi sam skepticen ampak ogromno vozila za denar.
Druga rec pa je, da jaz kupim limuzino, pogresam suva, kupim suva, pogresam limuzino...vedno nekaj ponuja vec. Zdaj se mi je spet bedno voziti sam v 90% v 2t vozilu, ce bi za isti denar lahko prehitel jadota v dveh sekundah prej. Pozimi pa kontra.
 

zoom

Fizikalc
14. maj 2014
629
209
43
Ker rabis zanesljivost in za dolgo casa sploh ni za razmisljat o VW, skodah, pezojih in podobnimi polizdelki. Za 25-28 dobis novo Hondo CRV 1.5T 2 kolesni pogon in za par jurjev vec AWD pogon.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13600923&display=Honda CR-V AWD 1.5T Lifestyle CVT
To je to... za to ceno pa sploh. Motor je top/imam v Civicu. Malo razočara le barva. Mehka in občutljiva. Mazdina se mi zdi pa še bolj občutljiva/ izkušnje z M 2 v Sol barvi. Jeb. ekologijo in te nove barve.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
Razmišljam o nakupu novega avtomobila. Všeč mi je položaj sedenja v SUV, zadnjih par let vozil MPV.

Vožnja več kot 50% mestna, drugo regionalke in avtocesta. 15k letno, zato bi bencinarja raje. Pa če je le možno avtomatik.

Oprema - več je, boljše je... Nimam še izbrano, kaj je must, razen raznih varnostnih sistemov.

Gledal sem Tiguan, Ateca, 3008. Cena 30k +-. Sem se čisto v začetni fazi, se raziskujem, me pa zanimajo mnenja.

1. Kupis alfa romeo stelvio
2. Se z nasmeskom vozis mimo peasantov v hondah in holcwagnih :evil:
3. to je to
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Mazda cx30 je premajhna, cx5 pa predraga. Sicer imam rad Mazde.

Na Hondo se ne bi spomnil v X letih. Bom šel pogledati v živo, na slikah me ne gane ne zunanjost, ne notranjost. Avto mora met Mal duše. :)
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Ker rabis zanesljivost in za dolgo casa sploh ni za razmisljat o VW, skodah, pezojih in podobnimi polizdelki. Za 25-28 dobis novo Hondo CRV 1.5T 2 kolesni pogon in za par jurjev vec AWD pogon.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13600923&display=Honda CR-V AWD 1.5T Lifestyle CVT
Tip serje po drugih vozilih in mu meče naprej zanesljivost, potem pa omeni ta motor. Predlagam malo surfanja po netu: Honda 1.5T oil dilution problem. Pa največji problem naj bi nastal ravno v primeru uporabe jajcanja po mestu.

Pravi ste, Alter je čisto v k... Bi razumel, da en serje, ampak da ga 10 ostalega folka takoj ne popravi, to pa ne razumem.

Aja, pa baje je tale motor top po porabi in vsem. Dokler ne zariba.
 
Nazadnje urejeno:

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Zeni sva vzela novga karoqua sportline, 150km dsg, z prakticno vso opremo (panorama, sportni zici, navi, active dash, itd) cena je bla neki cez 30k. Za enkrat zlo zadovoljna. Pogledala tud ateco pa ji je bil karoq bl usec, plus tega ma skoda bolsi financiranje.