Staranje gum?

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
Kar se bridegstona tiče moje zimske so bile 3jo sezono na dežju nevarne in sem jih menjal kljub dovolj profila
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.344
3.437
113
Načeloma po novih raziskavah, naj bi bila življenjska doba premium gum tam do 10 let.
Tak da počakaj na dež, ki zna biti zelo zanimiv glede na količino cvetnega prahu po cestah.
 

dask

Fizikalc
21. sep 2023
202
203
43
O bog nam pomagaj, v kakšnem stanju imate eni avte.... v čem je point varčevanja pri edini stvari, ki te drži na cesti? Bognedaj, da preden "sprobaš v dežju"", kakšne imaš, ti na cesto prileti otrok in boš moral zavirat silovito.... eni ste res popolnoma neodgovorni.
 
  • Haha
Reactions: shift

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.584
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
O bog nam pomagaj, v kakšnem stanju imate eni avte.... v čem je point varčevanja pri edini stvari, ki te drži na cesti? Bognedaj, da preden "sprobaš v dežju"", kakšne imaš, ti na cesto prileti otrok in boš moral zavirat silovito.... eni ste res popolnoma neodgovorni.
samo eni res ne znate brat, anede? preberi zgoraj, zakaj sem v dilemi. ker sem imel dve popolnoma razlicni izkusnji s starejsimi pnevmatikami - ene so na mokrem drzale ko pes jeza, druge so na suhem drsele … oboje starost 5 sezon … po drugi strani sem imel pnevmatike, ki so bile po dveh sezonah za stran, ker so se bocnice zvozile in so se podajale.

in te, ki jih imam zdaj, na suhem drzijo odlicno, zato sem pa v dilemi …
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.972
5.179
113
O bog nam pomagaj, v kakšnem stanju imate eni avte.... v čem je point varčevanja pri edini stvari, ki te drži na cesti?

Med tem naše ceste:

1713170609695.png
 
  • Ljubezen
Reactions: LarryClay
27. jan 2022
4.801
1.737
113
samo eni res ne znate brat, anede? preberi zgoraj, zakaj sem v dilemi. ker sem imel dve popolnoma razlicni izkusnji s starejsimi pnevmatikami - ene so na mokrem drzale ko pes jeza, druge so na suhem drsele … oboje starost 5 sezon … po drugi strani sem imel pnevmatike, ki so bile po dveh sezonah za stran, ker so se bocnice zvozile in so se podajale.

in te, ki jih imam zdaj, na suhem drzijo odlicno, zato sem pa v dilemi …
Ne vem no, moj pes ne tika ježa, kaj šele da bi ga držal. ;)
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.984
113
EU
O bog nam pomagaj, v kakšnem stanju imate eni avte.... v čem je point varčevanja pri edini stvari, ki te drži na cesti? Bognedaj, da preden "sprobaš v dežju"", kakšne imaš, ti na cesto prileti otrok in boš moral zavirat silovito.... eni ste res popolnoma neodgovorni.
Prehitro in neprevidno voziš, če moraš silovito zavirat, zaradi otroka na cesti.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.620
1.241
113
Glede na to, da 6 let stara nerabljena guma velja za novo...ocitno malo rabljena letnik 19 se ni za v smeti. Vulkanizerju zaupam, je dirkač, ne vem zakaj me nebi obral za poldrugega jurčka ko sem se mu nastavil.....
 

Piton

Guru
11. apr 2022
1.679
-205
113
:aplauz: Bravo, tale je pa za v anale največjih neumnosti ki sem jih prebral kle gor....
jest se bol čudim vsem, ki vam otroc dnevno skačejo na cesto

vozim že neki cajta, verjetn sem prefural že kašnih 600 al pa 700k km pa še nisem mel froca na cesti, usaj ne spomnimse, da bi kdaj "silovito zaviral"
ne rečem, da ni možno, sam je večja verjetnost da boš fasu raka zarad sekirancije, k si na alterju dobu dislajk
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Ja sej, ko se ti bo enkrat to zgodil se ne boš čudu, ampak so možni sam trije scenariji, al boš rešu, al boš otroka zbil brez večjih posledic, al bodo pa posledice hude. Če si pa tudi ti med tistimi nadasi, ki mislijo, da je zaviranje v sili namenjeno zgolj dirkačem, te pa sedaj po tvojih 700 kkm pozivam, da vrneš vozniško.

PS: otrok mi pa v mojih 26 letih vožnje še ni skočil na cesto, zaviral v sili sem dvakrat, obakrat k sreči brez posledic. Tako da tud če si počasen in previden, se ti lohk zgodi zavranje v sili.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.584
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
otroka še nisem reševal, pa tudi upam, da mi ne bo treba. sem pa že reševal pizdarije, ko mi je skočil na AC pes pred avto, maček pred avto, debil pred avto ... mokre in suhe situacije. plus, da če že na AC stisnem, v naselju nikoli, sploh pa ne v coni 30 ...

šel do mojstra, ki dela veliko z Bridgestone pnevmatikami, pa je rekel, da je pnevmatika zagotovo dobra še za sezono ali dve ...
 

dask

Fizikalc
21. sep 2023
202
203
43
Očitno sem dregnil v osir... spet tukajšnji strokovnjaki vedo več, kot vse doslej opravljeni testi pravih strokovnjakov. Vedno ista zgodba. 6 ali več let stara guma na avtu ne more imeti istih lastnosti kot nova ali dve, tri leta stara, me noben ne bo prepričal. Guma na vremenu "propada" oz. se stara. Pa če voziš avto ali pa ta stoji. Če pa nekomu ni jasno, da razlika v zavorni poti nekaj metrov lahko pomeni konkretno večjo škodo ali poškodbe, pa ne morem pomagat. Čakajte, da boste stestiral v kritični situaciji, pa potem ugotavljajte, ali se je splačal šparat al ne....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.584
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
ajde, mojster, ti še enkrat napišem ...

SEM V DILEMI. KER SEM IMEL DVE POPOLNOMA RAZLICNI IZKUSNJI S STAREJSIMI PNEVMATIKAMI - ENE SO NA MOKREM DRZALE KO PES JEZA, DRUGE SO NA SUHEM DRSELE … OBOJE STAROST 5 SEZON … PO DRUGI STRANI SEM IMEL PNEVMATIKE, KI SO BILE PO DVEH SEZONAH ZA STRAN, KER SO SE BOCNICE ZVOZILE IN SO SE PODAJALE.

sem ti še malo poudaril, da boš boljše videl.

te tvoje strokovnjake, a ne ... preberi si zapis Michelinovih strokovnjakov ... tudi v tej temi, kako stran nazaj. niso to Alter strokovnjaki, po moje no, razen če se Mišelinčki izmenjujejo za tipkovnico v fabrki, da tebe v glavo malo prcajo ...
 

Piton

Guru
11. apr 2022
1.679
-205
113
Na međumrežju so itak sami stučkoti za vse, najboljš pa u konkurenci samemu kralju šloganja - dennyju.
Tko da itak se ve točn za vsazga kle gor, kaj voz in kako voz in kok frocov in žvali je že zgazil :bonk:
 
  • Haha
Reactions: DizzyReed

jezek

Guru
24. jul 2008
2.620
1.241
113
Očitno sem dregnil v osir... spet tukajšnji strokovnjaki vedo več, kot vse doslej opravljeni testi pravih strokovnjakov. Vedno ista zgodba. 6 ali več let stara guma na avtu ne more imeti istih lastnosti kot nova ali dve, tri leta stara, me noben ne bo prepričal. Guma na vremenu "propada" oz. se stara. Pa če voziš avto ali pa ta stoji. Če pa nekomu ni jasno, da razlika v zavorni poti nekaj metrov lahko pomeni konkretno večjo škodo ali poškodbe, pa ne morem pomagat. Čakajte, da boste stestiral v kritični situaciji, pa potem ugotavljajte, ali se je splačal šparat al ne....
Guma 2019 ni stara 6 ali vec let. Raje povej kaj je bolje -tako od oka- 5 let stara guma, ki je na testu zasedla prvo mesto, ali nova, ki je na testu (takrat) zasedla recimo 10. mesto (recimo kaka fulda vs zmagoviti mihelin ali konti...).
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

LarryClay

Majstr
10. feb 2023
859
856
93
Na testih so vse nove. Na testih ne delajo testov s starano gumo. Samo umetno obrabljeno, vendar je materijal kot nov.
Načeloma naj bi sveta trojica, Michelin, Goodyear, Continental, več delali na tem, da tudi starana guma ni čisti podn.
Se pa pri vseh gumah seveda pozna staranje.

Vse je potem odvisno od cestnih razmer in teže noge. Poznam folk, ki se je stumbal z novimi top gumami. In folk, ki vozi z 35 let starimi Trayal/Obiličevo, pa se ni stumbal.
Eno vozijo kot kreteni. Drugi pač ne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: DizzyReed