Staranje gum?

dask

Fizikalc
21. sep 2023
202
203
43
ajde, mojster, ti še enkrat napišem ...

SEM V DILEMI. KER SEM IMEL DVE POPOLNOMA RAZLICNI IZKUSNJI S STAREJSIMI PNEVMATIKAMI - ENE SO NA MOKREM DRZALE KO PES JEZA, DRUGE SO NA SUHEM DRSELE … OBOJE STAROST 5 SEZON … PO DRUGI STRANI SEM IMEL PNEVMATIKE, KI SO BILE PO DVEH SEZONAH ZA STRAN, KER SO SE BOCNICE ZVOZILE IN SO SE PODAJALE.

sem ti še malo poudaril, da boš boljše videl.

te tvoje strokovnjake, a ne ... preberi si zapis Michelinovih strokovnjakov ... tudi v tej temi, kako stran nazaj. niso to Alter strokovnjaki, po moje no, razen če se Mišelinčki izmenjujejo za tipkovnico v fabrki, da tebe v glavo malo prcajo ...

Ok, se posipam s pepelom. Stare gume so definitivno boljše, kot nove. Grem zamenjat.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Zame in vsakega normalnega. Sej je fajn in prav bit samozavesten za volanom, sam tok samozavesten kot si ti pač ne. Zaviranje v sili se lahko zgodi tudi dobremu previdnemu in visoko sposobnemu vozniku, ki večino časa vozi po predpisih, je pa res, da ima norec veliko več možnosti za to. Tko da bremze in gume morjo štimat vedno, previden al pa ne.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
najbol da jih menjaš vsake 3 mesce, zihr je zihr
Jaz sedaj uporabljam zimske, spomladanske, poletne pa še jesenske. Spomladanske so super v cvetnem prahu, jesenske pa v listju.
Res je razlika, majkemi.

Jebemo, če mi prjatu v tej temi ne da palca dol, znorim.


p.s. kaj jaz tu vsega ne preberem, recimo tega, da so 6 let stare gume boljše od novih? Za znoret ...
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: kalbo

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.584
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Ok, se posipam s pepelom. Stare gume so definitivno boljše, kot nove. Grem zamenjat.
sam ti res, al ne znas brat al pa ves, kaj beres.

govora je o tem, kako stare gume so se ok. ne, ce so boljse od novih … sem pa enkrat nekje naletel na test gum, ki so jih vozili 1 leto, pa kako se spreminjajo njihove lastnosti, samo ga zdajle itak ne najdem …
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.122
867
113
ajde, mojster, ti še enkrat napišem ...

SEM V DILEMI. KER SEM IMEL DVE POPOLNOMA RAZLICNI IZKUSNJI S STAREJSIMI PNEVMATIKAMI - ENE SO NA MOKREM DRZALE KO PES JEZA, DRUGE SO NA SUHEM DRSELE … OBOJE STAROST 5 SEZON … PO DRUGI STRANI SEM IMEL PNEVMATIKE, KI SO BILE PO DVEH SEZONAH ZA STRAN, KER SO SE BOCNICE ZVOZILE IN SO SE PODAJALE.

sem ti še malo poudaril, da boš boljše videl.

te tvoje strokovnjake, a ne ... preberi si zapis Michelinovih strokovnjakov ... tudi v tej temi, kako stran nazaj. niso to Alter strokovnjaki, po moje no, razen če se Mišelinčki izmenjujejo za tipkovnico v fabrki, da tebe v glavo malo prcajo ...

Pa sej je enostavno. Ce mislis, da je ok potem vozi in nasprotno. Opravicila za karkoli ti nihce tu ne bo dal.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.584
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Pa sej je enostavno. Ce mislis, da je ok potem vozi in nasprotno. Opravicila za karkoli ti nihce tu ne bo dal.
ja, zaenkrat delujejo ok. tudi parkrat ze moral orng zavirat, in je guma normalno drzala, ABS ni mrdal. je pa bila suha cesta.

problem je predvsem, ker ne poznam teh pnevmatik sploh, ce bi to bil model, ki sem ga ze vozil, ali celo imel, bi bila to druga zgodba.

itak bo pa ocitno jutr treba obesit gor zimske … :oops::norec:
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.409
9.158
113
danes bo lep test....sneg se je pri nas že primil, jaz pa na letnih 10let starih , slicksih... epiš, tak al drugače.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.584
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
okej, še ena fama, na katero sem naletel v zadnjih dneh ... testi skozi leta ... ampak, po vrsti.

sem na koncu menjal in vzel Dunlop Sport BluResponse. pač, izredno ugodne, po moje za 66€ na pnevmatiko top buy trenutno. gledal sem še Kumho HS52 in Fuldo EcoControl HP2 - s Kumhom imam mešane občutke, ker sem jih v preteklosti že imel in so love hate relationship, Fuldo sem imel pred leti, in je tudi bila zelo solidna pnevmatika (tudi staranje je dobro prenašala :p), ampak če je Dunlop za tako ceno, potem brez pomisleka seveda Dunlop. plus, da sem imel zimske Winter 3D in 4D in so bile top.

zdaj pa na famo ... se pa tudi spomnim, da so bile pred časom Sport BluResponse top gume, in ko sem šel malo pogledati, kako se obnesejo na testih, sem videl, da so to pnevmatike, ki so 2016 bile celo najboljše pnevmatike na večih testih ... na testih za leto 2024 pa so nekje na sredini, na enem celo zadnje ... pač, nekdo, ki gleda 2024 teste, bi rekel, da je slaba, ampak širša slika pa pokaže, da je to verjetno še vedno super pnevmatika, samo ostali proizvajalci so še kaj dodali in jih ujeli, prehiteli ... ampak ja, ni vsak tak frik, kot jaz, ko veliko prebere preden se odloči ... :oops:
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.584
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
nekaj dajem na kup, pa gledam statistike porabe in stroškov avtomobila in sem ugotovil, da imajo moje zimske Goodyear UltraGrip 9+, dane v uporabo 2020, 59.500km ... profila še kolikor hočeš, držijo tudi ok, vsaj to zimo so normalno še držale. kaj pa tovrstno "staranje gume"? pač, veliko km v gumi?

sem imel GoodYear Efficient Grip 2 tudi z nekje 60.000km in razen tega, da so postale res glasne (potem smo z vulkanizerjem ugotovili, da so bočnice mehkejše od enake nove pnevmatike, in da bi to lahko bil vzrok), ni bilo z njimi nič narobe. grip kot prvi dan, profila vrh glave in zdaj jih ima sorodnik na drugem avtu naprej ...
 

LarryClay

Majstr
10. feb 2023
859
856
93
6 let ne bi smel biti problem za normalno gumo za normalne defenzivne šoferje.
Norci se pa skotajo v graben tudi z novo.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.584
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
6 let ne bi smel biti problem za normalno gumo za normalne defenzivne šoferje.
Norci se pa skotajo v graben tudi z novo.
tule bolj govorim o kilometrski obrabi ... Efficent Grip 2 je imela takrat za sabo dve sezoni, a vseeno 60.000km, in na začetku tretje sezone bila ultra glasna (takrat se spomnim, da sem mislil, da je pač problem v ležajih ...)