Spet smrt porodnice v Postojnski porodnišnici

Smile

Pripravnik
10. sep 2007
67
0
6
Včeraj sem izvedela zelo žalostno novico. Umrla je kolegica, bivša sodelavka.... umrla je v ponedeljek, po porodu sina v Postojnski porodnišnici. Nikakor si ne morem predstavljati kako je danes to še mogoče...Ja, morda se zgodi, ampak kar me najbolj preseneča je, da je to v 5 mesecih že druga smrt porodnice v Postojnski porodnišnici. Kaj se tam dogaja?
Vem, da je ta porodnišnica veljala za eno najboljših v Sloveniji in vem, da so porodinice hodile rojevat tja iz vsepovsod.

Ali je res, da se zadeva pri porodnici tako zakomplicira, da je ne morejo rešit ali je krivda v osebju???? Kako najti pravi odgovor. Tudi pred kratkim sem govorila s prijateljico, ki je rodila v Ljubljani in mi je povedala, da je v Ljubljani osebje noro prijazno, opazujejo te na vsakih 5 minut po porodu.
Iz lastnih izkušenj žal, ne morem nič povedati kje je kdo bolj ali manj prijazen, ker še nimam otrok. In če po pravici povem, se po takem prav zamislim...ali bi jih sploh imela.

Ana, ki je umrla v ponedjek se je veselila novega življenja in vloge mame, ki pa je žal nikoli ne bo živela. Naj počiva v miru in naj bo angel varuh svojemu sinku.
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Res žalostno, da se kaj takšnega dogaja v 21. stoletju. Sožalje vsem svojcem, prijateljem in predvsem nedolžnemu bitju, ki je ostalo brez najpomembnejše osebe v življenju.
roza.gif
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Sožalje.

Citat:
Uporabnik Smile pravi:
Ali je res, da se zadeva pri porodnici tako zakomplicira, da je ne morejo rešit ali je krivda v osebju????


Lahko je prvo, drugo ali oboje... in kakršnekoli špekulacije v zvezi z drugim (ki bodo zagotovo sledile) so na tem mestu popolnoma nesmiselne. Ne bo je vrnilo nazaj.
 

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.661
501
113
41
povsod malo
Težko je rečt kaj je bilo mogoče je ne vem izkrvavela notranje pa niso opazili al pa niso mogl ustavt, mogoče ji je srce odpovedalo od napora, je imela tumor v glavi, ki je počila.
Nemogoče je takole rečt na blef.
A komisijo so sestavli?
Kljub 21 stoletni medicini je porod enako tvegan kot 50 let nazaj.
Samo poporodnih smrti zaradi infekcij je manj.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Res žalostno. 22-letno dekle umrlo po najsrečnejšem dogodku v njenem življenju. Sožalje družini.

Tudi jaz lahko pohvalim ljubljansko porodnišnico - pred 7 meseci smo našega fanta spravili na svet s pomočjo odličnega, prijaznega osebja. Naslednjič gremo spet tja.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:

Sožalje.



Citat:
Uporabnik Smile pravi:

Ali je res, da se zadeva pri porodnici tako zakomplicira, da je ne morejo rešit ali je krivda v osebju????






Lahko je prvo, drugo ali oboje... in kakršnekoli špekulacije v zvezi z drugim (ki bodo zagotovo sledile) so na tem mestu popolnoma nesmiselne. Ne bo je vrnilo nazaj.




Špekucije so mogoče koristne, mogoče pa ne. Tu je težko kar na pamet postaviti trditev - ker tudi zaradi takih morebitnih govoric in očitkov, ki se lahko zgodijo, marsikdo ne dela ravno vsega, kar mu pade na pamet.



Vsekakor se pa ne strinjam s tem, da je vseeno, kaj se dela, ker je ne bo vrnilo nazaj (to ni čisto tvoj stavek - da ne bo kakšne nepotrebne jeze
smile-1.gif
). Skratka stališče, ki se kar naprej ponavlja z zdravniške strani (poleg seveda klasičnega "razumljivo da ste jezni, ker ste pač osebno prizadeti zaradi izgube" stavka, ki se ga da veliko bolj direktno prevesti v "vi ste itak nerazsodni" stavek. Kot da so vsi ljudje, ki imajo kaj za povedati čez zdravnike, nori in ne znajo niti 5% razmišljat.).

Nje res ne bo vrnilo.

Bo pa mogoče rešilo kakšno drugo življenje.



Koristno namreč je, da se čisto vsaka, tudi bela rit zaveda, da zanjo nekje raste palica.



(za vsak primer - stavek je moje splošno stališče glede te problematike zdravniškega neznanja, malomarnosti oziroma napak in se ne navezuje konkretno na ta primer).



@smile - Iskreno sožalje!
 
Nazadnje urejeno:

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
http://www.rtvslo.si/modload.p...amp;c_id=155654

Še eno vprašanje - tamle gor piše tole:

"Po besedah očeta naj bi Ana kmalu po porodu zdravega dečka umrla zaradi HELLP sindroma, ki povzroči odpoved notranjih organov. Bolezen naj bi bila smrtno nevarna, razvila pa naj bi se v enem primeru na dvesto ali tristo nosečnic. Nekatere med njimi tudi preživijo"

Pa se dajmo pozabavati s številkami:

"Skoraj devetnajst tisoč živorojenih otrok
V letu 2006 se je rodilo 18.932 otrok, 9.762 dečkov in 9.170 deklic. V primerjavi s predhodnim letom se je število živorojenih otrok povečalo za 775 (za 4,3 %). Po letu 2003, ko smo v Sloveniji zabeležili najmanj živorojenih doslej, njihovo število postopoma narašča. Na 1000 prebivalcev se je tako v letu 2006 v povprečju rodilo 9,4 otroka (leta 2005 pa 9,1)."
Vir: http://www.stat.si/novica_prikazi.aspx?ID=994

Torej lani slabih 19.000 otrok. Recimo, da jih je bilo polovica pri prvesnicah - 9.000 (da zaokrožimo navzdol), ostalo pa pri mnogorodnicah. Pa dajmo reči, da tega sindroma nimajo mnoogorodnice. To pomeni, da je lani umrlo 9.000/300 = 30 porodnic samo zaradi tega sindroma.

Kam hudiča zginejo te ženske, da jih umre sami 2-3 na leto?
http://www.stat.si/doc/pub/rr-828-07.pdf
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Pozdravijo jih vendar. Saj HELLP ni smrten v vseh primerih.

Slovenski mediji postajajo prav poneumljajoči... z RTV na čelu. Prav vsako smrt poizkušajo prikazati kot strokovno napako zdravnikov. Najbolje da pozapremo vse bolnišnice, odpremo par ambulant alternativcev in zdravstvena blagajna bo naenkrat zvrhano polna.

Pri HELLP-u zaradi slabega poznavanja bolezni tako ali tako ni kaj veliko za narediti v smislu zdravljenja vzroka. Poizkuša se omiliti simptome in včasih je telo dovolj močno, da premaga bolezen. Urgentni carski rez je prva stvar, magnezijev sulfat in sveža plazma... potem pa že zmanjka orodij, s katerimi bi lahko nesrečnim ženskam pomagali.
 

prjatu

Pripravnik
24. jul 2007
413
9
18
Kakor sem jaz slišal, naj bi tožila nad bolečinami in so jo potolažili s tem, da je to pri porodu pač nekaj normalnega, tako da ko so končno ugotovili komplikacije, je bilo očitno že prepozno in je niti v KC niso mogli rešiti

žalostno
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
257
113
zal še ne živimo v svetu, kjer bojo vsi zdrav, srečni, in popolni! Jest mislim, da take stvari se pač dogajajo! Zakaj mora bit vedno nekdo kriv za nekaj? kriva je narava, in njena naravna selekcija... Tud zdravniki niso bogovi in vsemogočni... Eni kdaj umrejo zaradi take malenkosti, da je kar smešno, ampak ko umrejo, jih ni več nazaj...

Za očeta pa sinka je pa to... žalostno...
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.182
2.394
113
v lokalni ostariji
jao

kozaraec ti itak ne bos nikoli rodil isto kot jaz ne
smile-1.gif
) sem pa bil pri porodu... in vem da se znajo zadeve kar hitro zakomplicirat...

o konkretnem primeru ne vemo NIC pametnega, nobenih podrobnosti... razen tega da je umrla... moznosti je pa milion zakaj... niso vsega zdravniki krivi.. ceprav vcasih imas obcutek da si tam samo kot stevilka...




v glavnem sozalje!
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:



Pozdravijo jih vendar. Saj HELLP ni smrten v vseh primerih.




Res je. Je smrtno nevarnen, vendar porodnice vseeno ne umrejo (poglej ocenjeno številko bolnic, ki je močno podcenjena, in številke dejansko umrlih porodnic, kjer imamo zajete čisto vse porodne komplikacije, ki so se končale s smrtjo, ne samo HELLP - niti slučajno ne gredo skupaj).



Zakaj je tukaj potem bil smrten?



Hint - Mogoče v tem, da so prepozno ukrepali/ugotavljali? Čeprav tisti carski rez, ki se je zgodil, daje slutiti, da so (na koncu ali pravočasno?) vendarle vedeli, zakaj se gre...
confused-1.gif




@ostale - če človek posluša izjave staršev, je punca imela tipične simptome Hellpa (bolečina v žlički, bruhanje, slabost, hud glavobol,...), ki se jih da pa nadvse zanesljivo potrditi že z navadnim krvnim testom (biokemija). Če se seveda naredi. Hitro. In veliko žensk, ki so to dale čez, se pritožuje, da je kar nekaj časa trajalo, da so prepričale medicinsko osebje, da bi pa mogoče začeli razmišljati v tej smeri.



@Kozarec, pardon Alkoholik - zelo pomembno je, da je partner takrat dovolj siten, da se kaj le naredi. Ker žena ne more tega delati (poglej, kaj se z njo ponavadi dogaja, če gre za ta sindrom). To je tudi eden izmed razlogov, zakaj NI PAMETNO, da moža/partnerja ni pri porodnicah.



PS: Glede magnezijevega sulfata ni enotnega mnenja, ali pomaga ali ne.
 
Nazadnje urejeno:

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik JPM pravi:
po tem dogodku ne razmsiljava vec o postojnski bolnisnici,a ni bila kao najboljsa? epiduralno so prvi tam delal,porod v vodi na zogi z vrvjo,pol pa taka zadeva.
confused-1.gif
sozalje in upam da bo fotr vse to prezivel.

Priporočam Ljubljano.
 

jakao

Pripravnik
19. jul 2007
406
0
16
nokia
midva sva bila v postojni in sva bila zadovoljna, izjemno. ne bi generaliziral.

sicer pa - tragedija, tragedija, žal se tudi to dogaja.
 

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
Ma te naši mediji so debilni. Vsako stvar napihnejo do onemoglosti, šopajo to teden-dva in vse potihe. Da bi pa kdo dejansko raziskoval naprej kaj se je zgodilo pa nobeden. Slak se bo šel spet enga zajebanca, pa pojma nima. Nej zadej nardijo vsaj kakšno raziskovalno ekipo k se bo na te zadeve spoznala in bodo sestavl konkretna vprašanja. Itak bodo pa spet prazno slamo mlatl.

Za Lipo so tak halo nardil, zdej pa vse tiho. Nej nekdo mal dreza kaj se dogaja, kako stvari kej potekajo pa to. Važn da majo gledanost in lahko služjo z reklamami. Pa primerov je še polno.

Verjetno ni umrla prva porodnica in tudi zandja ni. Pač te zadeve se dogajajo. Če je iz malomarnosti nej odgovarjajo, če ni, se pa itak ni dalo kej dosti nardit. Naj se počaka na raziskavo, predno se zažene cel halo.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik ChickenBoy pravi:

Za Lipo so tak halo nardil, zdej pa vse tiho. Nej nekdo mal dreza kaj se dogaja, kako stvari kej potekajo pa to. Važn da majo gledanost in lahko služjo z reklamami. Pa primerov je še polno.



Verjetno ni umrla prva porodnica in tudi zandja ni. Pač te zadeve se dogajajo. Če je iz malomarnosti nej odgovarjajo, če ni, se pa itak ni dalo kej dosti nardit. Naj se počaka na raziskavo, predno se zažene cel halo.




...

Novice iz domovine. Sklep sodišča glede smrti gospoda, ki je leta 1998 umrl na oddelku XX YY bolnišnice, je končno pravnomočen. Zato vas lahko obvestimo, da je sodišče ugotovilo, da je gospod umrl zaradi napačno predpisane terapije. Zdravnik Ab je tekom zdravljenja bolezni ASD predpisal tablete XY namesto ZX. Tablet XY sicer že od leta 2001 ni več na trgu.



Ekipa naše televizije je želela pridobiti izjavo svojcev, ki so se že leta 2003 preselili v drugo državo. Ko smo jih prosili za izjavo preko telefona, primera niso želeli več komentirati, saj ne želijo odpirati starih ran. Obiskali smo kraj, kjer je gospod prej živel, a se ga - razen starejših ljudi - nihče več ne spominja. Mnenje ulice je glede primera indiferentno - ljudje pravijo, da dogodka bodisi ne poznajo več bodisi jih ne zanimajo "stara jajca". Naj še dodamo, da se je dotični zdravnik že pred dvema letoma upokojil.



In zdaj nekaj aktualnih novic naše kulturne redakcije...







Zakon.
uf-1.gif




Če mene vprašaš imam raje, da se jih obgloda prej.

Pa četudi malo po krivici.



O 100 let starih dogodkih me res ni treba obveščati.

Če bi me to zanimalo, bi šla študirati zgodovino.



Jaz rabim informacije o kvaliteti storitve DANES, ne pa o tem, kako je bil nek oddelek kvaliteten v zgodovini.
 
Nazadnje urejeno:

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik jakao pravi:
midva sva bila v postojni in sva bila zadovoljna, izjemno. ne bi generaliziral.

sicer pa - tragedija, tragedija, žal se tudi to dogaja.

Nisem napisal, da odsvetujem Postojno. Sem samo svetoval Ljubljano, ker sva bila zadovoljna.
 

Hazler

Pripravnik
3. sep 2007
361
0
16
Obišči stran
Tudi jaz sem za Postojno že slišal slabe govorice o njihovi porodnišnici. Samo kako mora biti to hudo možu oz. fantu. Mlada žena mu rodi otroka ona pa umre. Jaz ne vem kaj bi naredil. Strgalo bi se mi. Samo moraš zaradi otroka držati glavo pokonci.