Onemogočena prijava v ADC

cat

Fizikalc
3. sep 2007
901
52
28
Torej znalci, potrebujem malo pomoči. HP Proliant DL20 gen9 z Windows server 2016, po izgubi napajanja (izpraznilo UPS) se mu je malo zmešalo. Sumim sicer UPS, ki je tudi spražil napajalnik od routerja, ampak smo ga zamenjali in internet zdaj normalno deluje.

Na logon screenu imam desno spodaj rdeč znakec, ki mi po kliku pravi "No network connections are available" in vsak poskus prijave zabriše napako "there are currently no logon servers available to service the logon request", čeprav smo priklopili še tretjo USB kartico in v DHCP tabeli vidim da dobi IP, ping nanjo deluje.

V Safe mode (z ali brez networkinga) se lahko prijavim kot domain admin. V nadzorni plošči vidim, da so aktivne tri mrežne kartice (dve od kontrolerja sta "teamed/bridged", tretja je USB) in ob izklapljanju kablov se vse odzivajo, vendar mi ipconfig izpiše config samo USB kartice. Če USB kartico izklopim mi ipconfig napiše, da ni mrežnih adapterjev.

Server ima fiksni IP, ki ga lahko pingam in se nanj poskušam tudi prijaviti preko RDP (na IP, ki ga ipconfi sploh ne omenja), seveda z istim annoying sporočilom "there are currently no logon servers available to service the logon request".

Torej : v safe mode se lahko prijavim, ne morem pa spremeniti takorekoč nič, medtem je v normal mode prijava onemogočena. Nad googlom sem obupal, health pravi da sta obe kartici ok, ILO deluje.

Še kakšna ideja kaj naj preizkusim ?
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.206
5.588
113
Mogoče je samo to
Fix Stuck Service issue (Netlogon)

dns serverji


Je kaj v win event viewerju ?
 

cat

Fizikalc
3. sep 2007
901
52
28
Videl to ponujeno rešitev, ampak

- se ne morem prijaviti kot local admin, account ne obstaja - ob nastavitvi AD se vsi lokalni accounti pobrišejo. Tudi poskus dodajanja lokalnega računa (cmd, control userpasswords2) je neslavno propadel.
- v safe mode mi ne delujejo servisi kot netlogon in server. Poskus zagona pravi, da v safe mode pač to ne gre

Poleg tega je ta postopek opisan za člane AD, ne ADC kot tak...
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Lahko sta dve opciji:
1. porušena shema AD, rabiš it v restore mode, če imaš to narejeno. Rabiš seveda backup. Če nimaš, potem jeba.
2. nimaš vpisanega pravega DNS v mrežni kartici. Biti mora localhost IP, 127.0.0.1 ali pa lokalni IP, ampak potem moraš preveriti firewall nastavitve. DHCP ti tle sigurno ni v pomoč, saj ti verjetno nastavlja IP napačnega DNSa

Opcija 1. se zelo redko zgodi, zato mislim, da začni kar s točko 2.

PS: zelo pametno je imeti dva DCja..
 

cat

Fizikalc
3. sep 2007
901
52
28
Managing mrežnih kartic sploh ni mogoč (okno properties je prazno). Sem iz device managerja izbrisal mrežne kartice in pognal detekcijo na novo, device manager mi jih najde, med network connectioni pa jih ni. In ne, nisem vzdrževalec tega sistema, sem samo tisti, ki poskuša pogasiti požar. Backupov seveda ni.
Vedno bolj se mi zdi, da bo treba vse skupaj na novo postaviti, ampak mi je kar slabo ko pomislim kaj to pomeni za delovne postaje...
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Ker moraš štartat v safe mode with networking. Sam safe mode ne naloži networking modula.
 

cat

Fizikalc
3. sep 2007
901
52
28
Brez skrbi da sem v "Safe mode with networking". Saj vem, da se v safe mode vsi servisi ne zaženejo, ampak da ne želi pognati 48 servisov pa je malo huda.

Internet mi dela preko USB mrežne kartice, rezultat pa tak kot na fotki
 

Priponke

  • IMG_2497.jpg
    IMG_2497.jpg
    557,9 KB · Ogledi: 61

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Bi se bolj nagibal na uporabo ipconfig /all ... Ker če ti internet deluje, potem IPji so nastavljeni in so v sistemu vidni
 

cat

Fizikalc
3. sep 2007
901
52
28
ipconfig/all mi izpiše vse IPje, ampak kljub temu sem pri originalnem problemu - There are Currently No Logon Servers Available to Service the Logon Request.

Prijavim se lahko samo v safe mode, normalno ne
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
C/P kar vrže ven ipconfig.

Preveriš lahko še ali ti tečejo DNS server servis in Active directory domain services servis oz. v event viewerju poišči errorje
 

cat

Fizikalc
3. sep 2007
901
52
28
Nisem več pri stranki, sem obupal. Sicer je ipconfig izgledal čisto normalno. Opazil sem, da imajo Veam , zdaj pa samo upam, da imajo backup celega strežnika in ne samo datotek. V nasprotnem primeru pa bo cela jeba vse na novo postavit, ampak to mene ne bo bolelo.
 

cat

Fizikalc
3. sep 2007
901
52
28
V Event viewerju je bilo toliko napak in neuspešnih zagonov servisov, da se je bilo nemogoče prebiti. Verjetno je problem tudi v tem, da se v safe mode vsi servisi pač nočejo startat, v normal mode pa ne moreš...
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Poskusi resetirati tcp stack
V administrativnem cmd vpiši naslednje komande:
ipconfig/release
ipconfig/flushdns
ipconfig/renew
netsh int ip reset
netsh winsock reset

Nato restartaj server
Mene je to že rešilo, ko se mi je totalno sesula internetna povezava. Če ukazi z ipconfig ne delujejo, poženi samo zadnja dva ukaza.
 

cat

Fizikalc
3. sep 2007
901
52
28
Poskusil tudi z resetom TCP stacka, brez uspeha. sfc /scannow javi, da imam corrupted datoteke ki jih ne more popraviti, dism pa v vseh mogočih kombinacijah naredi točno nič. Izpiše verzijo in se ustavi, iz dism logov pa nisem uspel razbrati vzroka. Po sedmih urah preizkušanja vsega kar sem se spomnil ali našel na googlu sem obupal.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.206
5.588
113
Nenaden izklop ti je delno zjebal ntfs in posledično s tem windows instalacijo.

dism in sfc nista ravno vsemogočna.
Na win10/11 tole dela, nimam pojma če tudi na win server 2016


Daj tole poženi
SFCFix

prvo chkdsk
nato chkdsk /f /r



Na win10/11 tole dela, nimam pojma če tudi na win server 2016:

windows clean reinstall (and keep all data/programs/settings)