Preselitev v Slovenijo iz tujine?

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.878
1.329
113
Plus: izkušnje in znanje...
Minus: ne da se ga "dresirat" kot mladega...
Običajno tudi zelo dragi delavci, saj dobro poznajo vrednost svojih znanj in vrednost na trgu. Ne pravim, da je narobe samo misel delodajalca. Nekatwra podjetja se vedno rajsi zaposlijo 3 dodatne zaposlitve namesto enega, zelo dragega, strokovnjaka.
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.149
291
83
Vsak nad 50 z znanjem odpre svoj sp. Vse drugo je nonsens,razen, da bi rad delal no brain posel( skuru se v prejsnem poslu) npr obiranje sadja ipd... Morda taksen od zavoda pokasira se subvencijo ki gre firmi... Vsi zadovoljni.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Za slovensko penzijo preveri pogoje za pridobitev, da ne izpade, da se morata odpovedati nemški, če želita slovensko!

Do slovensle bosta upravočena zgolj če bosta delala v sloveniji. Pa še to bo minimalna glede na delovno dobo.

Na vajinem mestu bi sam poskušal speljat delovno dobo v nemčiji, imel nemško penzijo in nato živel v penzionu tule. Lahko si preračunata koliko dobita da v nemčiji npr. 5 let prej zaključita in ta del nekako poštukata tule.

Če imata denar hišo lahko kupita že v bližnji prihodnosti in vama do takrat služi kot počitniški objekt.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mac77 in sad

Foreigner

Pripravnik
18. nov 2019
90
54
18
Če imata denar hišo lahko kupita že v bližnji prihodnosti in vama do takrat služi kot počitniški objekt.
Nisem odgovarjal na zgornjo neumnost od sousis , ker penzijo pokombiniraš iz vseh držav EU kjer si delal, ko se konnčno upokojiš.

Kupiti hišo v bližnji prihodnosti pa ne bo šlo. Tako bogata pa nisva. Ko se bova preselila, bova prodala najino vrstno hišo v Nemčiji in za izkupiček kupila novogradnjo v Sloveniji. Do takrat pa morava nekje v Nemčiji tudi bivati.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
Pa se bos lahko navadil na zivljenje tu? Smo le malo “smotani/samosvoji” - sploh ce si samo (pol)Slovenec.. bo zate mogoce tole kar preskok?
 

Foreigner

Pripravnik
18. nov 2019
90
54
18
Pa se bos lahko navadil na zivljenje tu? Smo le malo “smotani/samosvoji” - sploh ce si samo (pol)Slovenec.. bo zate mogoce tole kar preskok?
Moji starši in jaz smo iz DDR, zato mi je "vaša" miselnost blizu.
Moja draga je bolj odprta, ampak meni je pa vaša Slovenska zaprtost in konzervativnost bolj všeč kot Nemško navdušenje nad "gendern", in obsedenost z "zeleno ideologijo".
Rabil sem ogromno časa, da sem se naučil Slovenščino, pa čeprav sem živel v Ljubljani 3 leta, je pa res da smo v šoli imeli Rusko, tako da je bila slovnica poznana. Po govoru me postavijo v Prekmurje ali Korošca, ampak veliko jih ne ve, da nisem rojen Slovenec.
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Jao, zbor slovenceljnov, ki sami sebe v nič dajemo!
Za povprečnega nemškega penzionerja smo balkanci (mediteranci nasploh) obljubljena dežela, če se le lahko izognejo želji da bi povsod vsem vsiljevali svoj red in način življenja.
Če ne bi bilo tako, jih nebi bila polna Španija, Italija pa tudi Slovenija in Hrvaška.

Priznajmo si enkrat, da je kakovost življenja v Sloveniji med najvišjimi v Evropi in posledično na svetu. Naše težave v zdravstvu so 0 (nula) proti težavam angležev, francozov, pa tudi nemcev, če si ne plačujejo res dobrega dodatnega zavarovanja.

Foreigner vidva kar na glavo, bo že nekako, konec koncev se selita na sever Balkana. ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi in BigPoppa

Foreigner

Pripravnik
18. nov 2019
90
54
18
Vsak nad 50 z znanjem odpre svoj sp. Vse drugo je nonsens,razen, da bi rad delal no brain posel( skuru se v prejsnem poslu) npr obiranje sadja ipd... Morda taksen od zavoda pokasira se subvencijo ki gre firmi... Vsi zadovoljni.
Če sem prav razumel, je to točno to, kar si jaz želim. Pregorel v poklicu in bi delal nekaj za svojo dušo nekaj dni na teden. Ali me lahko usmeriš v kake take subvencije? Si kar predstavljam, da bi imel tako firmo. Ampak pri par dnevih na teden, bi naredil samo par 100 eurov na mesec prihodkov, kar pa ni dovolj za prispevke. Sem pa prebral, da brez prispevkov (kot popoldanski samostojni podjetnik) ne gre, če nisem drugje zaposlen.

Ali sem lahko popoldanski podjetnik, če sem prijavljen kot iskalec zaposlitve?
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
Moji starši in jaz smo iz DDR, zato mi je "vaša" miselnost blizu.
Moja draga je bolj odprta, ampak meni je pa vaša Slovenska zaprtost in konzervativnost bolj všeč kot Nemško navdušenje nad "gendern", in obsedenost z "zeleno ideologijo".
Rabil sem ogromno časa, da sem se naučil Slovenščino, pa čeprav sem živel v Ljubljani 3 leta, je pa res da smo v šoli imeli Rusko, tako da je bila slovnica poznana. Po govoru me postavijo v Prekmurje ali Korošca, ampak veliko jih ne ve, da nisem rojen Slovenec.
Dobrodošla doma :)

povej k bosta mela vselitveni žur.. odpri temo - pa se povabimo :p
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Če sem prav razumel, je to točno to, kar si jaz želim. Pregorel v poklicu in bi delal nekaj za svojo dušo nekaj dni na teden. Ali me lahko usmeriš v kake take subvencije? Si kar predstavljam, da bi imel tako firmo. Ampak pri par dnevih na teden, bi naredil samo par 100 eurov na mesec prihodkov, kar pa ni dovolj za prispevke. Sem pa prebral, da brez prispevkov (kot popoldanski samostojni podjetnik) ne gre, če nisem drugje zaposlen.

Ali sem lahko popoldanski podjetnik, če sem prijavljen kot iskalec zaposlitve?
Čisto tako, pa brez zamere. Vidim, da mentaliteto že imaš pravo. Namesto, da bi gledal, kaj bi lahko delal IN PRI TEM UŽIVAL, ne pa da bo to obremenitev in da bi še nekaj malega zaslužil in zraven pobasal še subvencijo, če je že na voljo, ti gledaš kaj bi delal, KJER BOŠ DOBIL SUBVENCIJO. Čestitke, dobrodošel v Sloveniji, bomo mi zaslužili še za tvojo subvencijo, penzijo pa upam, da boš nemško imel, tako da nam ne bo treba še tega plačevati.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

Foreigner

Pripravnik
18. nov 2019
90
54
18
FYI: namen je bil, da pogledaš pogoje, če gre zgolj za starostno penzijo, brez dela v Slo. Ker ne vem koliko boš uspešen s sp-jem.
Hvala. Bog ve kakšna bodo pravila takrat, ampak načeloma lahko na podlagi zavarovalne dobe, ki jo imava ali ... oziroma vsaj na koncu se morava prijaviti na zavodu za zaposlovanje....