Mladi ne vidimo prihodnosti v SLO

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.770
262
83
Največja slovenska vas
Citat:
Uporabnik dsf pravi:
Naša zgodovina do 41 je jasna, mar ne ?
Od 41 do 91 je napisana na pol, od tam naprej do danes pa jo "zgodovinarji" poizkušajo pisat na pol(ne)resnicah iz 41-91

Zaradi takih govedarjev, ki zasmetijo vsako temo, ki je kolikokaj dobra, mladi ne vidimo prihodnosti ne na temu forumu, ne v Sloveniji.

Avtorju teme privoščim, da uspe pri delu, katerega se je lotil in vzporedno naredi fakulteto v tujini. Na žalost bi s FDVjem težko prosperiral doma ali v tujini, če nebi imel nekih hudih vez. Odlični uspeh, pa ni več zagovotovilo za uspeh.
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
Citat:
Uporabnik dsf pravi:
Naša zgodovina do 41 je jasna, mar ne ?
Od 41 do 91 je napisana na pol, od tam naprej do danes pa jo "zgodovinarji" poizkušajo pisat na pol(ne)resnicah iz 41-91
bonk.gif

ti si pa res bolnik.
 

sdpa

Fizikalc
29. mar 2012
1.377
0
36
London
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Moje skromno mnenje: Bistveno je, da se v zivljenju ukvarjas s stvarmi, ki te veselijo.

In ce ti je zivljenjska zelja ukvarjat se z mednarodnimi odnosi potem je verjetno res pomembno, da dokoncas studij, ki si ga zacel. Ce pa bi rad imel neko sluzbo kjer bos placan na podlagi tega kolikor naredis pa je to mozno tudi brez koncanega faksa. Ne vzami kot zaljivko ampak - kaj koristnega bos pa znal po studiju mednarodnih odnosov? Ok imel bos neko napiflano znanje o zgodovini teh odnosov in o tem kako naj bi stvar spilala. V realnosti pa se z mednarodnimi odnosi na koncu ukvarjajo razlicni profili ljudi, ki nikoli niso studirali na FDV.

V osnovi bos moral sprejet odlocitev kaj bi rad pocel v zivljenju. Sej tisti, ki me poznajo se sedaj ob tem mojem zapisu verjetno po tleh valjajo od smeha. Ampak v osnovi je zal tako. In ce se sedaj ne mores odlocit kako bi zastavil svoje zivljenje pa si naredi plan za naslednjih 5 let recimo. Ce se odlocis, da bi se rad osamosvojil potem pozabi faks ampak se na polno vrzi v delo. Se vedno se da tudi uzivat zraven. Ce pa bi rad uzival kot student in skrbi prelozil na jutri pa se odloci za opcijo studija in pojdi zivet k starsem.

V osnovi pa poskrbi, da bos vedno znal vec stvari pocet. Ce v svojem poklicu izgubis sluzbo da lahko na vec podrocjih isces zamenjavo.

Kul sestavek.. Predvsem se vsake tolko zamislim, da večina folka moje starosti uživa študentsko življenje, se jim bolj ali manj je-be za stvari okoli sebe. Ko imaš enkrat službo in delaš 5 dni od sedmih si to bolj težko privoščiš. Ampak kot pravim, če imaš cilj, je treba iti proti temu za vsako ceno. Bo treba izdelat en 1-3-5 letni plan, ja..

Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
In kaj si boš z mednarodnimi odnosi?

Fake študij brez koristi.

Za take res ni službe pri nas v njihovi stroki, le kaj naj počnejo.
Mi reče pravnik.. Mednarodni odnosi niso neumen študij, po mojem mnenju je to celo eden najbolj uporabnih na FDVju. Je pa res, da so diplomanti največkrat potem usmerjeni v politiko, bodisi domačo ali mednarodno. Za to politično udejstvovanje pa moraš biti do določene mere pokvarjen in skorumpiran kar meni ne leži najbolj..

Citat:
Uporabnik tgrzan pravi:
Citat:
Uporabnik dsf pravi:
Naša zgodovina do 41 je jasna, mar ne ?
Od 41 do 91 je napisana na pol, od tam naprej do danes pa jo "zgodovinarji" poizkušajo pisat na pol(ne)resnicah iz 41-91

Zaradi takih govedarjev, ki zasmetijo vsako temo, ki je kolikokaj dobra, mladi ne vidimo prihodnosti ne na temu forumu, ne v Sloveniji.

Avtorju teme privoščim, da uspe pri delu, katerega se je lotil in vzporedno naredi fakulteto v tujini. Na žalost bi s FDVjem težko prosperiral doma ali v tujini, če nebi imel nekih hudih vez. Odlični uspeh, pa ni več zagovotovilo za uspeh.
That! Ko berem tele novice iz Slovenije in komentarje pod njimi me kar mine vse.. Alter je pa itak znan po tem, da je poln političnih zaslepljencev..
smile-1.gif


O študiju v Slo študiram samo zaradi tega ker je na srečo zaenkrat še zastonj. V tujini se sicer dobijo posojila za tistih dvajset, trideset jurjev, ampak to bo treba vse enkrat vrnit. Jaz sem pa rad brez finančnih dolgov. 8500 funtov na leto pa mi zaenkrat ni prav lahko skeširat.

Glede na to, da delam v podjetju, ki ima kar precej hotelov po Evropi in Aziji, se bom najbrž probal čimbolj in čimprej dokazat, pa potem nažicat od šefa kak internship na headquartersu v Singapurju, to bi bil bingo zame..
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Če ne boš celo življenje samozaposlen, potem rabiš faks. Gre se samo za naziv, znanje ni pomembno. Stric je pred 25 leti nehal študirat ekonomijo 3 izpite in diplomo do konca, ker je imel šiht. Sedaj je brezposeln, čeprav bi lahko vodil marsikatero firmo, ker nima uradne poštempljane izobrazbe. Saj bo dobil šiht, samo en klinčev naziv za imenom bi mu ga zagotovil takoj.
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Če ne boš celo življenje samozaposlen, potem rabiš faks. Gre se samo za naziv, znanje ni pomembno. Stric je pred 25 leti nehal študirat ekonomijo 3 izpite in diplomo do konca, ker je imel šiht. Sedaj je brezposeln, čeprav bi lahko vodil marsikatero firmo, ker nima uradne poštempljane izobrazbe. Saj bo dobil šiht, samo en klinčev naziv za imenom bi mu ga zagotovil takoj.

Privat firme?

Also - ravno povsod drugje bolj nujno rabiš faks kot pri s.p.-ju...
 

sdpa

Fizikalc
29. mar 2012
1.377
0
36
London
Obišči stran
Ja, to je problem dandanes, ker ceprav se vsi zavedajo da je faks samo papir, ta papir iscejo pri zaposlovanju.. Sicer pa papir kot papir, ce je problem samo v tem se ga tudi precej lahko ponaredi, ce je samo to problem. V tujini nevem koliko preverjajo te podatke..
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.373
6.551
113
Ne gre se toliko za to, da zahtevajo papir, razen JS, ampak pač poplava različnih profilov ljudi. Potem pa se na delovno mesto prijavijo doktorji, magistri...itak da se bo delodajalec na podlagi tega odločil, časa nima da sproba vse.
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Citat:
V tujini nevem koliko preverjajo te podatke...

Tolk:

Location: London
Salary: £45000 - £90000 per annum + car + pension + healthcare
...
...
...
Candidate Profile:
- Either be degree educated or if not have a professional qualification in project/programme management e.g. Prince 2, PMI (PMP), MSP


Kot vam pravim - spodobna profesionalna kvalifikacija + par let izkusenj = diploma, za ostalo se jim pa jebe.
Pravo, medicina in doloceni tehnicni poklici izkljuceni.press
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik dsf pravi:
Je kdo gledal včerajšnje odmeve ? Tisti ukrainec je lepo povedal ! Da bi razumeli sedanje dogajanje v Ukraini je treba it študirat ukrainsko zgodovino od leta 1600 in še nekaj !
Tu pa nas eni prepričujejo da je treba polpreteklo zgodovino preprosto zakopat in se iz nje nič ne naučit ! No ne vem ali je to pravi pristop po moje ne !
To kar se nam sedaj dogaja je posledica nekega preteklega dogodka ali stanja, današnje stanje ni kar od nekje !

Ja, polpreteklo je treba zakopati, medtem ko ni nikaršen problem recimo omenjati srednjeveškega sežiganja čarovnic (pa čeprav zadeva s čarovnicami ni bila tolko srednješevka kot novovbeška zadeva)...vse v službi ščitenja lastne zloæinske zalege ter hrkati pljuvanja po nasprotni strani...

drugače je pa razgledanemu človeku povsem jasno, da je poznavanje zgodovine zelo pomembno pri razumevanje trenutnega stanja in sedanjih dogodkov.
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
drugače je pa razgledanemu človeku povsem jasno, da je poznavanje zgodovine zelo pomembno pri razumevanje trenutnega stanja in sedanjih dogodkov.

Točno tako.

Škoda, ker ti od leta 1941 poznaš samo polovico zgodovine.
grin1.gif
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.570
2.420
113
Jaz sem slišal samo, da se se zgodovina ponavlja.


Torej, dobro je imeti vsaj kramp na zalogi.
grin1.gif
 

sdpa

Fizikalc
29. mar 2012
1.377
0
36
London
Obišči stran
A vi mene mal zaje-bavate? Zadnjic me je en od modov banal ker sem v temi rdeci alarm v sali omenil komuniste, tukaj pa puscate takole sranje resne teme, ki zna zanimat se marsikaterega studenta.. Narobe svet..
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.916
5.461
113
Maš res! Modi naj kar pobrišejo....me ne moti

Pa vendarle....ne moreš zanikat da nismo ravno zaradi nerazčiščenih stvari iz preteklosti kjer smo (mladi dandanes)!
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.514
9.214
113
Citat:
Uporabnik dsf pravi:
Je kdo gledal včerajšnje odmeve ? Tisti ukrainec je lepo povedal ! Da bi razumeli sedanje dogajanje v Ukraini je treba it študirat ukrainsko zgodovino od leta 1600 in še nekaj !
Tu pa nas eni prepričujejo da je treba polpreteklo zgodovino preprosto zakopat in se iz nje nič ne naučit ! No ne vem ali je to pravi pristop po moje ne !
To kar se nam sedaj dogaja je posledica nekega preteklega dogodka ali stanja, današnje stanje ni kar od nekje !
A res? Vidimo v Ukrajini ja, kam nas pripelje to študiranje zgodovine. Verjetno, če bi te, ki so v Ukrajni ''študirali'' zgodovino do 1640 lepo potamanili, sedaj ne bi bilo tega sranja, ker bi ostali le še ljudje, ki jih zanima kako normalno preživet, ne pa kdo je koga nategnil leta 1640 in so zaradi tega pripravljeni drugega ubiti.
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
spet nabijaš pa nimaš pojma o čem je tekla beseda .Pojdi si prvo pogledat tiste odmeve potem pa nabijaj... ja bilo je govora tudi o državljanski vojni
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.514
9.214
113
Zakaj bi si šel ogledat? Gledam naprej, ne pa da se grem tepst z nekom, čigar prapraprapradeda je pa mojega tepel.