Socialna pomoč za ½revne½ ljudi

masterr

Fizikalc
14. apr 2010
1.502
0
36
ok. Cerkno
Sam sicer nisem prijel še niti ene socialne pomoči in jo tudi ne bom zahteval a vseeno sprašujem vas. Kako lahko nekdo dobi socialno pomoč pri tem pa ima PRIHRANKE / PREMOŽENJE v vrednosti 13000 evrov, piše spodaj.
Socialna pomoč bi se morala dodeliti samo tisti osebi, ki nima skoraj NIČ.
Minister za delo oz. predsednik vlade......je že napovedal varčevanje na transferjih (plače, pokojnine, soc.pomoč).

na CSD piše sledeče:
KDAJ NE?

Denarna socialna pomoč se ne dodeli samski osebi oziroma družini, ki ima prihranke oziroma premoženje , ki dosega ali presega višino 60 osnovnih zneskov minimalnega dohodka (trenutni znesek od 01.07.2008 je 13.302,00 EUR).

V to premoženje se ne šteje:

stanovanje, v katerem posameznik oziroma družina živi in ki ga predpisi o stanovanjskih razmerjih določajo kot primerno stanovanje,

premoženje, ki daje dohodke, ki se po tem zakonu upoštevajo pri ugotavljanju lastnega dohodka,

predmeti, ki so po predpisih o izvršbi in zavarovanju izvzeti iz izvršbe razen gotovina iz 5. točke 79. člena Zakona o izvršbi in zavarovanju (Uradni list RS, 51/98, 72/98 - sklep US in 11/99 - odločba US) in

osebno vozilo v vrednosti do višine 35 osnovnih zneskov minimalnega dohodka. (trenutni znesek od 01.07.2008 je 7.759,50 EUR)

v primeru, ko ima družina dve osebni vozili vredni manj kot 35 osnovnih minimalnih dohodkov, je potrebno vozilo manjše vrednosti upoštevati in denarno socialno pomoč zmanjšati na podlagi 31 .člena zakona o socialnem varstvu, razen v utemeljenih primerih (npr. ni javnega prevoznega sredstva, bolezen,itd.). Vzdrževanje osebnega vozila namreč predstavlja za upravičenca do denarne socialne pomoči visok strošek.
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

Kaj ti ni jasno?

Ti imaš težave sam pri sebi. Stopi do osebnega zdravnika in prosi napotnico za psihiatra. Čeprav mislim, da ti ni pomoči.

Ps.: Nimam slabega dneva, nisem slabo razpoložen. Sam ti model pa najedaš na polno.
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

.......Jaz nobenega ne poznam, ker ga ne potrebujem.

[/QUOTE]


Kar tolaži se ja. To je pravi način.
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik masterr pravi:
Jaz nobenega ne poznam, ker ga ne potrebujem.
Žajfa, očitno si še v prvi fazi, ki se ji reče zanikanje.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik maggio pravi:
men še zdej ni jasno masterr a si ti žajfa??

On je marsikaj; Masterr, Žajfa, Trust, Sonček, Drzni, Lunec, John Deer, Mate07...
bonk.gif


Vpiši v gugl kmetija+brat.
evil.gif
 
17. dec 2010
1.174
0
36
124
Ne razumi me narobe ... Socialna za "revne" ... tega ni ... Revni so samo tisti, ki imajo resne zdravstvene težave, zelo slab vid, sluh, težave z gibanjem ipd ... zaradi katerih ne dobijo službe .. da pa nekdo lahko dobi službo in nima nobenih zdravstvenih ovir, pa si niti malo ne zasluži podpore ... taki bi mogli takoj v službo iti!

In to, da je nekdo napisal, da nekje rečeš, da ti zavod pošlje na razgovor nekam, pa rečeš tam šefu ali direktorju, da te služba ne zanima ... glej ... povsod kjer imaš priložnost dobviti službo jo sprejmeš ... morda ti bo čez čas všeč morda ne ... ampak še tisti dan, ko skleneš pogodbo, lahko že iščeš za drugo službo ...

Jaz sem si lani odrezal prst na levi roki - palec .. so mi ga nazaj prišili, je malo krajši ipd ... jaz bom mogoče toliko bolj težje kdaj kje dobil službo kot tisti normalen .. ampak če jo bom, je ne bom nikoli pustil in šel na borzo .. raje grem v drugo službo ...
 

masterr

Fizikalc
14. apr 2010
1.502
0
36
ok. Cerkno
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Citat:
Uporabnik maggio pravi:
men še zdej ni jasno masterr a si ti žajfa??

On je marsikaj; Masterr, Žajfa, Trust, Sonček, Drzni, Lunec, John Deer, Mate07...
bonk.gif


Vpiši v gugl kmetija+brat.
evil.gif

John Deer tega nimam, garner si še pozabil ...pa tudi tisto ne velja kmetija+brat, zgleda je nekdo drug pisal.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.700
6.272
113
Citat:
Uporabnik Rekreativni_kolesar pravi:
Ne razumi me narobe ... Socialna za "revne" ... tega ni ... Revni so samo tisti, ki imajo resne zdravstvene težave, zelo slab vid, sluh, težave z gibanjem ipd ... zaradi katerih ne dobijo službe .. da pa nekdo lahko dobi službo in nima nobenih zdravstvenih ovir, pa si niti malo ne zasluži podpore ... taki bi mogli takoj v službo iti!

In to, da je nekdo napisal, da nekje rečeš, da ti zavod pošlje na razgovor nekam, pa rečeš tam šefu ali direktorju, da te služba ne zanima ... glej ... povsod kjer imaš priložnost dobviti službo jo sprejmeš ... morda ti bo čez čas všeč morda ne ... ampak še tisti dan, ko skleneš pogodbo, lahko že iščeš za drugo službo ...

Jaz sem si lani odrezal prst na levi roki - palec .. so mi ga nazaj prišili, je malo krajši ipd ... jaz bom mogoče toliko bolj težje kdaj kje dobil službo kot tisti normalen .. ampak če jo bom, je ne bom nikoli pustil in šel na borzo .. raje grem v drugo službo ...
Torej ti sploh nikjer ne delas ampaksi se vseeno odlocil mal popametovat ostalim?