Varčevanja je konec

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.704
6.275
113
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Tko da ne se sekirat, daj VHSko v videorekorder in uzivaj.

A brez žalitev pa ne gre, režimski policajček?
Ti pa pojdi malo na Dunaj pogledat standard Avstrijcev in avstrijskih policajev. Si kar tiho,kajne?

In od kje ti podatek, da z socialnimi transferji rušim državo? Bilo kuda UDBA svuda?

In seveda ne boš nehal gonit svoj zlagani prav, kajne?

Trmasti pa ste, zato pa delate za 800 evrov, z dodatki mogoče za 1100...
Ampak morate zato biti za ta drobiž tiho, lojalni in ne kritizirat...

In dobro so vas preparirali: za sranje so krivi državljani, ne pa vlade in tajkuni... Bravo!
Kaj zdej jokas? Sam si celemu forumu najedal kakonso VHS kasete super in da zakaj novejso tehniko uporabljamo. Pa glej zdej te tvoje VHSke. Tvja ne mores ker si ga odjavil kot si napisal.

S svojim standardom sem zadovoljen. Ko ne bom, bom se vec delal da si ga izboljsam.

@hanzi stvar je preprosta. Cilj mene je, da me drzava pri 60 ne bo rabla zivet. Tudi nepremicnina je del tega nacrta. Ce je tvoj cilj cimvec pobrat drzavi, si se pa napacno lotil zadev.
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Jaz pa ti bova plačevala za starostno oskrbo, ker sva poskrbela za lastni nepremičnini, nekdo ki je celo zivljenje zivel v neprofitnih stanovanjih (ob solidni placi) mu bova pa tudi midva placevala starostno oskrbo. (prej pa sva mu ze celo življenje plačevala razliko do profitne najemnine). Res ne vem kaj mi je bilo, da sem kupil nepremicnino. No saj, mogoce pa se kdaj prodam.
evil.gif


Edit: ko službo izgubiš jih to na csd ne zanima (ob uveljavljanju pravic).
Ko sluzbo dobiš, moras javiti v 8 dneh, ceprav sploh se nisi dobil nobene place in niti ni receno da jo bos dobil. Sicer ti lahko za nekaj let nazaj popravijo odlocbe.
467716-post_slo.gif

Slovenija je res država nestrpnežev, ampak do SVOJIH ljudi, -ekonomski genocid nad Slovenci se izvaja vsem na očeh
jezen.gif

...
........ plačujemo najemnine in socijalke priseljenim državljanom z nepremičninami na Balkanu,
bonk.gif
-za moje pojme vzorčni primer diskriminacije avtohtonih državljanov, katerih predniki že generacije vlagajo in so zgradili državo.
....in v zahvalo nam dan za dnem servirajo, da smo mi nestrpneži
jezen.gif
 

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.034
118
63
Doma
Citat:
Uporabnik capl pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Jaz pa ti bova plačevala za starostno oskrbo, ker sva poskrbela za lastni nepremičnini, nekdo ki je celo zivljenje zivel v neprofitnih stanovanjih (ob solidni placi) mu bova pa tudi midva placevala starostno oskrbo. (prej pa sva mu ze celo življenje plačevala razliko do profitne najemnine). Res ne vem kaj mi je bilo, da sem kupil nepremicnino. No saj, mogoce pa se kdaj prodam.
evil.gif


Edit: ko službo izgubiš jih to na csd ne zanima (ob uveljavljanju pravic).
Ko sluzbo dobiš, moras javiti v 8 dneh, ceprav sploh se nisi dobil nobene place in niti ni receno da jo bos dobil. Sicer ti lahko za nekaj let nazaj popravijo odlocbe.
467716-post_slo.gif

Slovenija je res država nestrpnežev, ampak do SVOJIH ljudi, -ekonomski genocid nad Slovenci se izvaja vsem na očeh
jezen.gif

...
........ plačujemo najemnine in socijalke priseljenim državljanom z nepremičninami na Balkanu,
bonk.gif
-za moje pojme vzorčni primer diskriminacije avtohtonih državljanov, katerih predniki že generacije vlagajo in so zgradili državo.
....in v zahvalo nam dan za dnem servirajo, da smo mi nestrpneži
jezen.gif
467716-post_slo.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.351
5.858
113
pri taščici
Ni moj cilj cimvec pobrati državi.
Problem je v tem da drzava zeli meni cimvec pobrati. Zato me pocasi mineva grabljenje premozenja (dohodka) ker kot vidim, drzava tistega kar pobere drzavljanom ne da tistemu kateremu bi sicer dali drzavljani.
In ja hise (in vikende) so nekoc naredili tisti ki so po skuzbi se fusali ali (in) pa so si sami zgradili nepremičnine s pomočjo sorodnikov. Stanovanja pa imajo tisti ki so jih "kupili" po jazbinsku ali pa s pomocjo jugo kreditov (in potem nama prodali po cenah po katerih si niti pod razno niso predstavljali ob nakupu)
Danes pa imamo hise in stanovanja "vsi", tisti ki pa imajo se vikende (vecje od his) in jahte (pa ne sedaj postene podjetnike sem vlaciti, ker ta denar vlagajo kam drugam kot v jahte) pa imajo apetit se po moji hisi.
 
Nazadnje urejeno:

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Jaz pa ti bova plačevala za starostno oskrbo, ker sva poskrbela za lastni nepremičnini, nekdo ki je celo zivljenje zivel v neprofitnih stanovanjih (ob solidni placi) mu bova pa tudi midva placevala starostno oskrbo. (prej pa sva mu ze celo življenje plačevala razliko do profitne najemnine).

Ja, Hanzi, ta država si z večino ukrepov nenehno koplje grob!

Ukrepi (in zakoni) pa so, se zelo strinjam, taki, da jim prinašajo GLASOVE, ko so ti potrebni.

Torej je pomemben vsak glas, celo glas klošarja, pa seveda glasovi vseh tistih desetisočev, ki ne mislijo nikoli v življenju delati.
Namesto da bi naredili seznam takih in ga javno objavili na prvi strani Dela in Dnevnika... Z imeni, priimki in naslovi. Ampak ne, človekove pravice.

In ne, ni nam pomoči. Vse dokler bomo imeli take zakone in take podzakonske akte, kot jih imamo.

Tisto pa, da bi Avstrijce prosili za fotokopije njihove zakonodaje in dali še 3 miljone evrov za prevod v slovenščino, to pa SEVEDA ne...
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Sam si celemu forumu najedal kakonso VHS kasete super in da zakaj novejso tehniko uporabljamo. Pa glej zdej te tvoje VHSke. Tvja ne mores ker si ga odjavil kot si napisal.

Za kriminalista ti sigurno ne bi bil, ker si prepovršen... Pa tudi logika ti ne gre najbolje.

Ne plačujem naročnine, torej ne gledam tv programa, ker ga ne morem in ne smem.
Imam pa VHS rekorder in kasete, katere gledam na televizorju. Dvakrat letno. Na mikrovalovki jih pač ne morem gledati...

Nasvet: gledanje VHS kaset nI enako kot gledanje TV programa.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.352
5.395
113
Kar počasi nehaj. tebi tvoje hiše ne bo nihče jemal. vendar če boš pobiral socialno, bodo tisti ki so DALI, pa to niso bili tvoji otroci, zahtevali nazaj pod skupnim imenovalcem država. ker nisi bil brez premoženja, si bil pa brez denarja. In dokler si pač cegla ne moreš na kruh namazati, toliko časa si pač rabil pomoč. ko umreš pa hiše več ne rabiš in lahko poplačaš svoj DOLG državi, ker zakaj hudiča bi pa tebi šenkala. če bodo devali otroci, države in njenih davkoplačevalcev v tej zgodbi ne bo in ne boš nikomur nič dolžan, razen svojim otrokom - ki bodo pa zdaj oni dobili celo hišo, ne samo toliko kot so zanjo naredili. ker pač starši dajemo svojim otrokom. Jaz ne vem, kako visoko ceniš ti svojo bajturino, da misliš, da bi država raje njo imela kot denar, ki ga plačuje zdaj za socialno podporo.

Neupravičene apetite v tej zgodbi imajo zgolj in samo DEDIČI. Ni bil zraven, ko se je ustvarjalo, ni bil zraven, ko je mama na stara leta rabila pomoč, a ko končno umre, je pa ta prvi pri koritu in si lasti vse od A do Ž.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Stanovanja pa imajo tisti ki so jih "kupili" po jazbinsku ali pa s pomocjo jugo kreditov (in potem nama prodali po cenah po katerih si niti pod razno niso predstavljali ob nakupu)

Kdo pa je plačal, da so se ta stanovanja zgradila, ki so potem po jazbinšku prodala?
Da niso bili to ravno delavci, ki so imeli nizke plače zato, da je podjetje lahko dalo zgraditi stanovanja in jih dala svojim delavcem v najem? In so jih potem še enkrat kupili?
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Kar počasi nehaj. tebi tvoje hiše ne bo nihče jemal. vendar če boš pobiral socialno, bodo tisti ki so DALI, pa to niso bili tvoji otroci, zahtevali nazaj pod skupnim imenovalcem država. ker nisi bil brez premoženja, si bil pa brez denarja. In dokler si pač cegla ne moreš na kruh namazati, toliko časa si pač rabil pomoč. ko umreš pa hiše več ne rabiš in lahko poplačaš svoj DOLG državi, ker zakaj hudiča bi pa tebi šenkala. če bodo devali otroci, države in njenih davkoplačevalcev v tej zgodbi ne bo in ne boš nikomur nič dolžan, razen svojim otrokom - ki bodo pa zdaj oni dobili celo hišo, ne samo toliko kot so zanjo naredili. ker pač starši dajemo svojim otrokom. Jaz ne vem, kako visoko ceniš ti svojo bajturino, da misliš, da bi država raje njo imela kot denar, ki ga plačuje zdaj za socialno podporo.

Neupravičene apetite v tej zgodbi imajo zgolj in samo DEDIČI. Ni bil zraven, ko se je ustvarjalo, ni bil zraven, ko je mama na stara leta rabila pomoč, a ko končno umre, je pa ta prvi pri koritu in si lasti vse od A do Ž.
jezen.gif
a viš , zato vse civilizacije vso zgodovino gledajo na ženske kot manjvredne
....a se ti ne zdi boljš, da je za vsak cegu plaču DDV v Sloveniji kot pa da bi ga plačeval tujcem na dopustih
in za nagrado za podpiranje tujih gospodarstev nagrajujejo z ,,brezplačnimi,, socijalnimi transferji in ,,brezplačno, oskrbo na stara leta,
vsem, ki pa smo raje ,,vlagali,, doma in posledično državi prihranili socijalno stanovanje in subvencijoniranje najemnine, pa nas bodo nagradili z podržavljenjem ,,vložka,,
orkamadona kok so lahko ljudje tolk zabiti........a se ti sploh sanja koliko enih dopustov je ,,zabitih,, v večino bajt in stanovanj, ki jih z zavistjo gledaš, ko se pelješ od hrvaške meje
evil.gif
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Citat:
Uporabnik membrain pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Stanovanja pa imajo tisti ki so jih "kupili" po jazbinsku ali pa s pomocjo jugo kreditov (in potem nama prodali po cenah po katerih si niti pod razno niso predstavljali ob nakupu)

Kdo pa je plačal, da so se ta stanovanja zgradila, ki so potem po jazbinšku prodala?
Da niso bili to ravno delavci, ki so imeli nizke plače zato, da je podjetje lahko dalo zgraditi stanovanja in jih dala svojim delavcem v najem? In so jih potem še enkrat kupili?
467716-post_slo.gif

plus tega, jazbinškov zakon ni bil narejen ravno iz iskrene dobrote, ampak so s pomočjo prisilnega plačevanja upravnikov stavb, prisilili nove lastnike k obnovi objektov in danes, čeprav nimajo včasih kaj za jest, plačujejo obnavljanje in država bo enkrat obnovljeno in vzdrževano dobila nazaj.
(ne vse, ampak koker kaže, vsaj polovico)
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.352
5.395
113
Se nekako ne najdem v tvojem postu. Mojim staršem pravim, naj razpolagajo s svojo nepremičnino kakor vedo in znajo, da bodo dostojno živeli. da jim ni treba nič skrbeti za mene, zase bom že poskrbela. dokler si nisem svoje hiše zgradila je bilo to ko bob v steno, zdaj sta se malo pomirila. obedve s sestro sva na svojem. brez nekih jazbinškov in ne vem kakih jajc. kljub hiši - ki je pazi zdaj, vsa plačana z računi in neki navidezni DDVji, ki jih ni, ko delajo fušarji brez računa, so zame realnost. posledično me nič ne stiska, ko se vsako poletje peljem na Hrvaško na morje. In ja, grem tja, ker mi je tam bolj všeč in mi je poslednja skrb, če bo to pomenilo, da bo imel capl manjšo socialno podporo, ki mu je itak že plačujem, ker sem pač plačnik teh zadev. Eden jih mora tudi plačati, veš...

Ni potrebe po nekih ksenofobičnih vložkih. to so druga pravila in druga igra in jih tam naj štimajo. Vsekakor pa ne sprejmem, da bo to izgovor vsakega slovenskega nesposobneža, ki je tako zelo rad obdarovan.
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
bonk.gif

raj povej po resnici -srednjeslojaši si manete roke v čakanju na dražbe, kjer bi poceni pokupili zarubljene bajte, za svoje otroke
stupid-1.gif

Pozabi, te bajte bodo pokupljene iz slovenskega denarja v davčnih oazah
jezen.gif

Ja , točno vem kak in kaj razmišljate
10.gif


pa ne meči se vun s svojimi dohodki, dejstvo je, da visoke plače lahko obstajajo samo na račun prenizkih plač delavcev, ki resnici proizvajajo dodano vrednost.

krtak, čeprav me ne briga.....a otrok pa nimaš? da se ti jebe, da bi mogoče lahko kaj jerbali po starih starših, če si že ti tolk oh in sploh sposobna, da lahko eno bajto kr tak ,,proč vržeš,,
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.193
1.809
113
Problem je v tem da še vedno živimo na puf.

dokler porabimo več kot ustvarimo ne vidim razloga, da bi začeli spet več trošiti.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.704
6.275
113
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Sam si celemu forumu najedal kakonso VHS kasete super in da zakaj novejso tehniko uporabljamo. Pa glej zdej te tvoje VHSke. Tvja ne mores ker si ga odjavil kot si napisal.

Za kriminalista ti sigurno ne bi bil, ker si prepovršen... Pa tudi logika ti ne gre najbolje.

Ne plačujem naročnine, torej ne gledam tv programa, ker ga ne morem in ne smem.
Imam pa VHS rekorder in kasete, katere gledam na televizorju. Dvakrat letno. Na mikrovalovki jih pač ne morem gledati...

Nasvet: gledanje VHS kaset nI enako kot gledanje TV programa.
Blagor ubogim na duhu....

A si prebral kaj sem ti napisal? "Daj VHSko v videorekorder in uzivaj"

In to je bila zate zalitev. In potem sem ti obrazlozil da te tezko posljem gledat TV ce si odjavil zadevo. Da za gledanje VHS kaset rabis tudi televizor je vsem jasno. Ce ti rabis to met posebaj poudarjeno pol pa te mora za lastno logiko bolj skrbet kot za mojo.

Kaj naj ti zdaj predlagam? Glej v mikrovalovko.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.704
6.275
113
Ja samo je odjavil in ne placuje rtv prispevka...tko da kot razumem ne gleda televizijskega programa...
 

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
Če je tak mož beseda ... potem ima prav. Ima pa vseeno možnost gledanja (sicer neupravičeno za mux a, za ostale ne vem), če se tako odloči.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.704
6.275
113
Ja tehnicno gledano lahko tud heroin prodaja sredi preserca pa oba veva da to ni prav
wink-1.gif
 

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
pssst... bo čez mesec dni v časopisu, upokojenec sredi prešerca prodajal heroin. in dvb-t sprejemnike...
wink-1.gif
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.704
6.275
113
Ne sej ne gre skupaj...nikoli ni govoril o kaki pridobitni dejavnosti....on samo vse z avstrijo primerja, varcuje in se jezi ce ljudje novejso tehnologijo uporabljajo =)