Varčevanja je konec

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.784
-256
113
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Vidis ko si ozkogleden. Ce mamca izpolni pogoje za socialko jo dobi. Ko umre se dolg do drzave poplaca iz stanovanja v katerem je zivela, ce dedicem stanovanje kaj pomeni pa pac poplacajo drzavo.
Ce pa teh pogojev ne izpolnjuje pa jih pac ne izpolnjuje.

Si slabo bral? Ona stanovanje proda. Denar pa čez nekaj dni izpuhti. Uzela magla. Tako, kot tajkunski...
Od kje hudča ji bodo vzeli? Deložacija?
...
Ona stanovanja ne more prodati, ker je na njenem stanovanju plomba, ki jo je dovolila takrat, ko so ji dali socialno. Brez plombe pa socialne nebi dobila.
Oziroma lahko proda, samo bo del (ali vsa) kupnine država vzela za poplačilo socialne, in ker bo nekaj ostalo, bo pa imela dovolj sredstev na TTR, da se bo socialna ukinila. Ne more namreč nekdo prejemat socialne, če ima recimo 50Keur na računu.
In šele potem lahko denar izgine, in potem nanovo zaprosi za socialno pomoč.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.351
5.858
113
pri taščici
Preber se enkrat johanesovo objavo na prejsnji strani.
Johanesov nacrt gre skozi. Hvala bogu. Ljudje so z jurja place v socialnem stanovanju celo zivljenje, zakaj si ne bi nekdo ki je s 500 evri kupil si stanovanje, pred smrtjo to stanovanje zagonil, zadnje vzdihljaje pa prezivel na racun drzave/obcine.

Najbr pa ne velja opcija, da otrok deduje pred smrtjo to stanovanje in da bi se s tem izognil placilu stroskov starsev.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.501
9.203
113
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Torej je mamca, ki ji je pred petimi leti umrl mož in ima penzije 450 evrov, če jo sploh ima toliko in živi od 1960 ali 1970 v 80 kv. metrov velikem stanovanju v Ljubljani iber bogata oseba, pravzaprav tajkunka ranga Hilde?
Ja, je. Ker poznam kar nekaj DRUŽIN, ki se stiskajo v 30 kvadratnih metrih in niso upravičeni do socialke.
V tujini je normalno, da recimo menjaš stanovanje/hišo v skladu s svojim zaslužkom. Dobiš napredovanje, več zalužiš, greš v večji hišo/stanovanje. Izgubiš službo prodaš stanovanje/hišo, greš v manjšo. Vsekakor ena oseba ne rabi 80 kvadratnih metrov stanovanja. Če ima denar za vzdrževanje, potem ji privoščim iz dna srca tudi 250 kvadratnih metrov. Če pa nima, ji pa nikakor ne privoščim, da ji jaz plačujem življenje, ona pa ''uživa'' v 80 kvadratnih metrov stanovanju, a zraven se družina gnete v 30 kvadratnih metrov stanovanju in ji ta družina plačuje luksuz. Se ti torej zdi pošteno, da se mlada družina z otrokom stiska na 30 m2 in plačuje starejši gospe, da živi v 80 m2 stanovanju?
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
V dom naj gre, crkovina, ali ne?
Ni treba, če noče. In domovi niso tako slaba varijanta.
Lahko pa proda svoje stanovanje in kupi garsonjero (po možnosti v pritličju) in z razliko in pokojnino z malo sreče živi čisto človeško do konca življenja.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik mirsi pravi:
Ona stanovanja ne more prodati, ker je na njenem stanovanju plomba, ki jo je dovolila takrat, ko so ji dali socialno.

Kakšna plomba, kakšna socialna?

Pokojnina 400 evrov. NOBENE PLOMBE. NI MOŽNA.
Torej lahko proda stanovanje kadarkoli in komurkoli.

In denar lahko "izpuhti" (sef)... Lahko reče, da ga je vrgla v Ljubljanico... Ali poklonila astronavtom iz Sirije...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.704
6.275
113
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Vidis ko si ozkogleden. Ce mamca izpolni pogoje za socialko jo dobi. Ko umre se dolg do drzave poplaca iz stanovanja v katerem je zivela, ce dedicem stanovanje kaj pomeni pa pac poplacajo drzavo.
Ce pa teh pogojev ne izpolnjuje pa jih pac ne izpolnjuje.

Si slabo bral? Ona stanovanje proda. Denar pa čez nekaj dni izpuhti. Uzela magla. Tako, kot tajkunski...
Od kje hudča ji bodo vzeli? Deložacija?

Od kje hudiča bodo po njeni smrti vzeli sinu, če je recimo na borzi, na sociali? Deložacija njega in ženske, pri kateri živi?
Mu prodali 3 pare gat?

Ne bit preveč pameten. Ima pametnijih...
Aja o nategovanju drzave govoris. To pa nima smisla komentirat. Ker prvo si se spraseval ce naj uboga mamca crkne. Si taka tipicna jokica, prvo je uboga mamca pol je pa prva ideja kako nekoga (v tem primeru drzavo) nategnit. Ne bo prva in ne zadnja.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.704
6.275
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Preber se enkrat johanesovo objavo na prejsnji strani.
Johanesov nacrt gre skozi. Hvala bogu. Ljudje so z jurja place v socialnem stanovanju celo zivljenje, zakaj si ne bi nekdo ki je s 500 evri kupil si stanovanje, pred smrtjo to stanovanje zagonil, zadnje vzdihljaje pa prezivel na racun drzave/obcine.

Najbr pa ne velja opcija, da otrok deduje pred smrtjo to stanovanje in da bi se s tem izognil placilu stroskov starsev.
Evo se en se je pofockal. Jamrat jamrat jamrat pa se razmisljat kako drzavo nategnit da bi drugi davkoplacevalci socialno placevali. Nikol dost al kako?
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Se ti torej zdi pošteno, da se mlada družina z otrokom stiska na 30 m2 in plačuje starejši gospe, da živi v 80 m2 stanovanju? [/COLOR]

V tej državi ni pošteno MARSIKAJ.

Da Zidar ne sedi, da Zoki že ni dobil vsaj 15 let, glede na provizije, ki jih je jemal/jih jemlje in ki znašajo vsaj 15 miljonov, če ne 25....

Zdaj pa bomo pri mamci trenirali strogost, ji pregriznili preveliko stanovanje, miljonarjem v evrih pa gledali skozi prste?

Kdo pa je družini kriv, da so se starši pamžev rodili prepozno - 1980, ne pa leta 1940, ali 1950, kot se je rodila mamca...
In hebala ježa med leti 1940 in recimo 1960...

Tista mamca, ki bi jo sedaj radi spravili na12 kv. metrov... Ali mogoče celo v kakšno kapsulo, kot jo imajo za spat poševnooki poslovneži v Tokiju?
 
Nazadnje urejeno:

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Jamrat jamrat jamrat pa se razmisljat kako drzavo nategnit da bi drugi davkoplacevalci socialno placevali. Nikol dost al kako?

Zidarju in ostalim še jamrat ni treba! Pa gre za bistveno večje cifre.
Gre za OGROMNE cifre. Policisti pa nič. Kriminal(isti) pravtako nič. Krivosodje pa tudi nič...
Hodi redno na terapije. In se posmehuje celi Sloveniji, vsem, ki TUDI ZARADI NJEGA - nimajo!
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.501
9.203
113
Bravo, kar tako naprej.
Namesto, da bi prijavil direktorja, ki krade milijone, boš lepo še sam pokradel par strojev, kaj repromateriala in še kaj drugega.
Drugega ti itak nimam kaj napisat.
Ampak fant moj, tudi za socialo in penzijo bo enkrat zmanjkalo, ker tiste družine v 30 m2 niso fuknjene in bodo to gledale, temveč se bodo spokale v tujino, tako kot mnoge med njimi. Da vidimo potem mamco, kako bo stokala v 80 m2 stanovanju.
In tistih 12 m2 si ti napisal. Če pa ne zna živeti v garsonjeri od 30 m2 je pa njen problem. Lahko gre pa tudi v Prekmurje, kjer bo za ceno garsonjere dobila bajto s 150 m2 in še lepo zemlje zraven. Pa svež luft in vse. Za delo ji itak ni treba skrbeti, ker penzijo dobiva.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Tako je, bo še very sad.

Tako sad in bed, da si bo moral na koncu Zidar sam plačevati terapije, ne pa, da jih plačujemo mi s svojimi prispevki za zdravstvo.

Torej Zidar lahko krade in goljufa z izmišljenimi zdravniškimi izvidi, navaden državljan pa naj ne bi smel izkoristiti lukenj, ki jih omogoča nedodelana zakonodaja?

Citat:
Da vidimo potem mamco, kako bo stokala v 80 m2 stanovanju.
Dve sobi bo oddala. Štiri študentke x 150 evrov je 600 evrov. Plus bedna penzija. Pa bo mamca na tisočaku.
cheer.gif


Tista družina z otroci pa bo žvižgala še naprej pesmico: Moje sanje - veliko stanovanje...
grims-1.gif


 
Nazadnje urejeno:

sad

Guru
24. avg 2007
20.501
9.203
113
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Tako je, bo še very sad.

Tako sad in bed, da si bo moral na koncu Zidar sam plačevati terapije, ne pa, da jih plačujemo mi s svojimi prispevki za zdravstvo.

Torej Zidar lahko krade in goljufa z izmišljenimi zdravniškimi izvidi, navaden državljan pa naj ne bi smel izkoristiti lukenj, ki jih omogoča nedodelana zakonodaja?

Od kej le naenkra takšna poštensot?
Zorganizarj protest/vojno proti kradljivcem in bo. Se ti takoj pridružim.
Dokler boš pa kradljivce uporabljal za izgovor, da sam kradeš, pa lahko poletiš, kamor hočeš.
In ravno zato, ker vsi izkoriščajo luknje, smo v takem sranju, kot smo.
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Dve sobi bo oddala. Štiri študentke x 150 evrov je 600 evrov. Plus bedna penzija. Pa bo mamca na tisočaku.

Tista družina z otroci pa bo žvižgala še naprej pesmico: Moje sanje - veliko stanovanje...
Čestitam, dodal si še privošljivost. Sedaj se pa še enkrat vprašaj, zakaj gre vse v k.. v tej državi.
Sicer pa, če je mamca na tisočaku, potem res ne potrebuje nobene sociale, drži?
evil.gif
In en vem, zakaj se potem o tem sploh pogovarjava.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik sad pravi:

Zorganizarj protest/vojno proti kradljivcem in bo. Se ti takoj pridružim.

Se mi močno zdi, da se mi pridružiš. Najbrž že obuvaš čevlje?.

Ste bili na ulicah nekaj let nazaj. In kaj ste dosegli? Pendrek po hrbtu. In Jankoviča (skoraj) za predsednika. Ste dali popolnoma JASNO sporočilo.

In kaj bi dosegli danes? Pendrek po hrbtu.

Zato boste, brezjajčni kot ste, "dvigovali" svoj beden standard, neprimerljiv z avstrijskim, z uporabo manjših in večjih prevar, obvozov...

Pravzaprav imate prav. Tudi vi imate pravico na vsaj 80% avstrijskega standarda.

Če to ne morete doseči s poštenim delom in 200+ urami, boste to dosegli na zgoraj opisan način.

 
Nazadnje urejeno:

sad

Guru
24. avg 2007
20.501
9.203
113
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Citat:
Uporabnik sad pravi:

Zorganizarj protest/vojno proti kradljivcem in bo. Se ti takoj pridružim.

Se mi močno zdi, da se mi pridružiš. Najbrž že obuvaš čevlje?.

Ste bili na ulicah nekaj let nazaj. In kaj ste dosegli? Pendrek po hrbtu. In Jankoviča (skoraj) za predsednika. Ste dali popolnoma JASNO sporočilo.

In kaj bi dosegli danes? Pendrek po hrbtu.
Tako ja, sedaj si dokazal točno kaj si. Brezhrbteničar, ki izkoristi vsako možnost, da ******* po netu čez vse, hkrati pa nateguje in izkorišča vse možnosti v zakonu, da poskrbi zase.
Tudi tebi bo odklenkalo, denarja zmankuje in če misliš, da si bodo svinje pri koritu najprej svoje korito zmanjšale, se zelo motiš.

Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Zato boste, brezjajčni kot ste, "dvigovali" svoj beden standard, neprimerljiv z avstrijskim, z uporabo manjših in večjih prevar, obvozov...

Pravzaprav imate prav. Tudi vi imate pravico na vsaj 80% avstrijskega standarda.

Če to ne morete doseči s poštenim delom in 200+ urami, boste to dosegli na zgoraj opisan način.
Hehe, mene imaš za tajkuna? Sem precej prepričan, da si bolj bogat kot jaz, ampak po tvoje si še vedno zaslužiš, da ti jaz plačujem socialo, da lahko ti uživaš v bogatstvu.
rolleyes-1.gif
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Tudi tebi bo odklenkalo, denarja zmankuje in če misliš, da si bodo svinje pri koritu najprej svoje korito zmanjšale, se zelo motiš.

Meni ne bo odklenkalo.

Že nekaj let nimam avta (prihranek cca.3000 evrov letno), in že nekaj let ne plačujem RTV naročnine (prihranek 144 evrov letno).
Pa še bi se našlo. In ne delam več otrok. Ker so predragi za povprečne slovenske dohodke.

Bomo pač Slovenci izginili. Ker ima večina 600 evrov plače. Ker ne more pošteno vzdrževati niti avta...
In se mnogi vseeno raje kot za otroka odločijo za - avto.

Vse pa pač ne gre. Še posebej ne s tako nesramno nizkimi plačami. In z dodatki enkrat na 10 let v višini 23 evrov...

Sporočilo vladi pa je sicer jasno:
2361309-P1010433_resize.JPG
 

Priponke

  • 2361309-P1010433_resize.JPG
    2361309-P1010433_resize.JPG
    143,7 KB · Ogledi: 293
Nazadnje urejeno:

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.704
6.275
113
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Tudi tebi bo odklenkalo, denarja zmankuje in če misliš, da si bodo svinje pri koritu najprej svoje korito zmanjšale, se zelo motiš.

Meni ne bo odklenkalo.

Že nekaj let nimam avta (prihranek cca.3000 evrov letno), in že nekaj let ne plačujem RTV naročnine (prihranek 144 evrov letno).
Pa še bi se našlo. In ne delam več otrok. Ker so predragi za povprečne slovenske dohodke.

Bomo pač Slovenci izginili. Ker ima večina 600 evrov plače. Ker ne more pošteno vzdrževati niti avta...
In se mnogi vseeno raje kot za otroka odločijo za - avto.

Vse pa pač ne gre. Še posebej ne s tako nesramno nizkimi plačami. In z dodatki enkrat na 10 let v višini 23 evrov...

Sporočilo vladi je jasno:
Se internet odjavis pa smo vsi skupaj na konju.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Se internet odjavis pa smo vsi skupaj na konju.

Saj vem, da bi ti, policajček, mamco strpal v kontejner, meni pa za začetek odklopil internet.

Ker sem zoprn... In imam gobec zato, da z njim kaj povem. Tudi kaj kritičnega.

Ti pa kimaš šefu za kakih 900 evrov.
bonk.gif


S spleta:

- policist začetnik v Avstriji zasluži 45.000 € bruto osnovne letne plače (z dodatki do 60.200 € bruto), torej z osnovno plačo doseže 1,5-kratnik povprečne avstrijske plače ki je, kakor vemo, kakih 1700 evrov NETO!
- policist začetnik v Sloveniji zasluži cca 11.300 € bruto osnovne letne plače (z dodatki cca 15.000 € bruto), torej z osnovno plačo doseže zgolj 0,65-kratnik povprečne slovenske plače.

Bi bilo dobro, da ob takih argumentih utihneš. Pa tudi Cerar, Mramor in ostali "rešitelji" Slovenije!
Da ne bomo Slovenci čez leto, dve imeli bolgarski štandard...
 
Nazadnje urejeno:

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.352
5.396
113
saj ni problem imeti avstrijskega ali švicarskega standarda per se, na balkansko podlago pa pač ne. Vsi bi nategovali, pa nihče bil nategnjen. Kriv pa Cerar, pa ne vem kdo. Krivca najdeš v špeglu.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.704
6.275
113
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Se internet odjavis pa smo vsi skupaj na konju.

Saj vem, da bi ti, policajček, mamco strpal v kontejner, meni pa za začetek odklopil internet.

Ker sem zoprn... In imam gobec zato, da z njim kaj povem. Tudi kaj kritičnega.

Ti pa kimaš šefu za kakih 900 evrov.
bonk.gif


S spleta:

- policist začetnik v Avstriji zasluži 45.000 € bruto osnovne letne plače (z dodatki do 60.200 € bruto), torej z osnovno plačo doseže 1,5-kratnik povprečne avstrijske plače ki je, kakor vemo, kakih 1700 evrov NETO!
- policist začetnik v Sloveniji zasluži cca 11.300 € bruto osnovne letne plače (z dodatki cca 15.000 € bruto), torej z osnovno plačo doseže zgolj 0,65-kratnik povprečne slovenske plače.

Bi bilo dobro, da ob takih argumentih utihneš. Pa tudi Cerar, Mramor in ostali "rešitelji" Slovenije!
Da ne bomo Slovenci čez leto, dve imeli bolgarski štandard...
Jaz ti ne bi nic odklopil. Jaz ti samo predlagam da bos se bolj privarceval. Naj te moja placa ne skrbi. Ko sem zamenjal sluzbo sem se zavedal da bo placa nizja. Ce mi bo nekega dne glavni faktor postal denar (kar je povsem in vedno bolj mozno), bom spet zamenjal sluzbo. Ampak smesno je da se ti sekiras za mojo placo. Ti ki bi rad nategoval drzavo in bi rad da se socialne kar tako malo delijo. Zaradi takih so place preobremenjene s prispevki in davki. Zaradi takih kot si ti imajo delavci nizjo neto placo. Tko da ne se sekirat, daj VHSko v videorekorder in uzivaj.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Tko da ne se sekirat, daj VHSko v videorekorder in uzivaj.

A brez žalitev pa ne gre, režimski policajček?
Ti pa pojdi malo na Dunaj pogledat standard Avstrijcev in avstrijskih policajev. Si kar tiho,kajne?

In od kje ti podatek, da z socialnimi transferji rušim državo? Bilo kuda UDBA svuda?

In seveda ne boš nehal gonit svoj zlagani prav, kajne?

Trmasti pa ste, zato pa delate za 800 evrov, z dodatki mogoče za 1100...
Ampak morate zato biti za ta drobiž tiho, lojalni in ne kritizirat...

In dobro so vas preparirali: za sranje so krivi državljani, ne pa vlade in tajkuni... Bravo!
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.351
5.858
113
pri taščici
Jaz pa ti bova plačevala za starostno oskrbo, ker sva poskrbela za lastni nepremičnini, nekdo ki je celo zivljenje zivel v neprofitnih stanovanjih (ob solidni placi) mu bova pa tudi midva placevala starostno oskrbo. (prej pa sva mu ze celo življenje plačevala razliko do profitne najemnine). Res ne vem kaj mi je bilo, da sem kupil nepremicnino. No saj, mogoce pa se kdaj prodam.
evil.gif


Edit: ko službo izgubiš jih to na csd ne zanima (ob uveljavljanju pravic).
Ko sluzbo dobiš, moras javiti v 8 dneh, ceprav sploh se nisi dobil nobene place in niti ni receno da jo bos dobil. Sicer ti lahko za nekaj let nazaj popravijo odlocbe.....

Malo si poglej prispevke v TV tedniku v katerih je vpleten Andraž Teršek
Ali pa recimo tukaj
https://www.dnevnik.si/tag/Andraž%20Teršek

In upam (vem) da ne potrebno doplacevati doma za starostnike za mene drzavi slovenija.
Znanka je dobila dobro lekcijo na zapuscinski obravnavi, ker je bil njen moz nekaj mesecev na postelji.
 
Nazadnje urejeno: