Zahteva za sodno varstvo - pomoč

fgdma

Zelenc'
3. mar 2008
29
0
1
Sestavljam zahtevo za sodno varstvo zoper plačilni nalog, ki sem ga dobil zaradi vožnje s kolesom v napačno smer po kolesarski stezi. Na srečo je policist napisal, da sem bil pešec.
bonk.gif

Za osnovo sem vzel vzorec iz informiran.si, ki pa je precej splošen. Policist me je kaznoval po členu, ki je namenjen samo voznikom.

Kakšen razlog za vlogo zahteve za sodno varstvo je to? Vzorec ima navedeno..."zaradi kršitev določb postopka, zmotne ugotovitve dejanskega stanja in kršitve materialnega predpisa". Še najbolj ustrezno se mi zdi "kršitev materialnega predpisa".

Pa še nekaj. V pravnem pouku na plačilnem nalogu je navedeno, da lahko vložim zahtevo za sodno varstvo, v 5. odstavku 57a. člena Zakona o prekrških pa piše:
Citat:
(5) Zoper plačilni nalog iz prvega odstavka tega člena ni dovoljena zahteva za sodno varstvo, kršitelj pa ima pravico do ugovora v osmih dneh od vročitve plačilnega naloga. O ugovoru odloči prekrškovni organ z odločbo o prekršku, pri čemer ugovor šteje kot izjava v hitrem postopku o prekršku. Plačilni nalog vsebuje tudi pouk o dolžnosti plačila globe po določbah 57. člena tega zakona oziroma o pravici do ugovora in načinu njegove vložitve, ter da mora kršitelj v ugovoru navesti vsa dejstva in dokaze v svojo korist, ker jih sicer v postopku ne bo več mogel uveljavljati.

Naj torej vložim ugovor ali zahtevo za sodno varstvo?

Hvala za pomoč in lp

44452.jpg
 

kocka

Pripravnik
18. sep 2007
445
12
18
57.a člen se uporablja za posebni plačilni nalog. Kaj si dobil, navadnega ali posebnega?