Kmalu možnost plačila 1/3 kazni?

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
Pri nas je zdaj postal problem ker so policaji izvajanje kontrole (predvsem hitrost) prepustili mestnim redarjem. Ti pa, so paš zaposleni za polni delovni čas in morajo nekaj delati..torej več ali manj cel ljubi dan delajo kontrole na enem in istem mestu - za našo občino redno poslušam dve lokaciji, kjer se nahajajo...lokaciji se ve taki, kjer se predvsem lahko dobro namestijo (skočijo čez cesto še na malico oz. kaj spit), daleč od tega, da pa bi bila nevarna odseka.

Da bi pa policaja videl, da meri hitrost, se mi pa res že dolgo ni zgodilo..
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Uporabnik softi pravi:




ker dolenčki ste non stop mal pod gasom, pa niste problematični. razumeš?
.
Razumem.
Žal, ali pa na srečo, je dejansko res, da celo nekateri pijančki vozijo bolj previdno in varno in bolj po predpisih kot dinamiki.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.129
2.471
113
Pridi enkrat na cesto Ptuj - Središče ob dravi. Jih boš brez težav srečal za kakšnim grmom.
 

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Pa socialci tud plačat, pa rubit,ne pa, da so zaščitena vrsta.
13.gif
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik crnobog pravi:
Točno tako.
* Prva kazen bi morala biti bistveno bistveno nižja.
* Eksponentna rast za povratnike
* Bistveno več kontrole
* Spravit v red omejtive hitrosti, da ne bodo vsakih 100 m drugačna.
* Pri kaznovanju upoštevat kontekst kršitve:
npr. 50 km/h v coni 30 mimo šole v času pouka je nekaj čisto drugega kot enak prekršek med počitnicami ob štirih ponoči.

Kaj pomagajo velike kazni, če policije nikjer ni. Ne spomnim se, kdaj so me zadnjič merili ali ustavili.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
ksz

Spet se tukaj postavlja logično vprašanje začudenja....

Dinamiki skoz tukaj jamrate, kako polcaji skoz kasirajo in da so navadni inkasantje, pa da iz grmov skačejo itd, itd, itd.....
Zdaj pa tle pišete da je pa premalo polcajev in da se ne kaznuje redno...Kar na enkrat zdaj policajev ni. Kako to zdaj? So polcaji v grmovju al niso?
Kaj je zdaj dinamiki? A polcaji so al niso? A kasirajo al ne kasirajo?
Men se zdi, da vi dinamiki nekaj čudnega kadite. Sploh ne veste kaj bi radi.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Kazni za prekrške so pri nas krepko previsoke in državljana postavljajo v ustrahovan položaj. Ker pa so ljudje iz prejšnjega režima vajeni ustrahovanja, to niti ni ne vem kako učinkovito. Po drugi strani je nadzora bistveno premalo, ostali smo v kameni dobi, kar se tiče tehničnih pomagal. Edini, ki je v Sloveniji hotel narediti nek resen napredek, je bil Kangler, pa ga je odžagala ulica ob pomoči politike in to ne samo z nasprotnega pola. Da ne govorimo o tem, da v tistih časih naenkrat tudi "prometni strokovnjaki" v medijih ugotavljali, da človek ne more ravno voziti cel čas po predpisih in gledati na števec, da ne bo za kak km prekoračil dovoljene hitrosti.
Kanglerja so takrat baje odnesla čudna lastninska razmerja tega sistema. Torej pričakujem, da bo sedaj podobna zgodba pri radarskem sistemu za Trojane. Tam podjetje Dars (ki bi konec koncev lahko bilo tudi zasebno), prejme v dar od tujega podjetja radarski sistem in potem nas bo na osnovi tega kaznovala država. Malo čudno, mar ne?
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
To da obstajajo dinamiki, oziroma cestni divjaki v vseh plitičnih opcijah in v vseh političnih strankah je dejstvo. Tle ni nič novega in posebnega med levico in deasnico.
Rdeča politika je to dejstvo samo izkoristila po sistemu iz kumrovško ruskega učbenika. Komunisti so spet izkoristili gužvo, bi se temu reklo. Kot med drugo svetovno vojno z nekim kvazi NOB, ki vemo, da ga v resnici sploh bilo ni. Oziroma bolje rečeno; gužvo so namerno in umetno ustvarili, za to, da so jo lažje izkoristili. Tako se pač v komunizmih in ostalih pokvarjenih režimih in politiki dela. Namenoma ustvariš gužvo in sovražnika, da potem pod mizo, v zmedi, uresničiš svoj pokvarjen interes.
 
Nazadnje urejeno:

Reaper85

Pripravnik
7. nov 2014
237
0
16
Citat:
Uporabnik Resolver pravi:
Kaj pomagajo velike kazni, če policije nikjer ni. Ne spomnim se, kdaj so me zadnjič merili ali ustavili.
17. - 23.8. so imeli akcijo.
Tudi mene so dobili pri 69km/h v naselju, ampak sem celo naselje vozil lepo 50, potegnil pa 100m pred tablo. Je bilo pa na točno enakem mestu kot zadnjič in prvič 6 let nazaj, ampak takrat so ravno ukinili omejitev 70 in sem dobil eno kazen nižje.
Recimo samo danes sem se moral enemu umaknit, ki ni spustil celo naselje hitrosti pod 70. Tako da akcija ni bila najbolje uspešna.
Vsaj zame pa je bila, zdaj ne grem čez 50 pred tablo za konec naselja. Mislim, saj že prej nisem šel, ampak nekatera mesta so prav smotana, in ravno tam merijo, čeprav ne iz razloga varnosti, ampak zaradi lažjega kasiranja.

Drugače pa da ne bi merili tudi ni res, ene 5-10x na leto jih vidim.
 
Nazadnje urejeno:

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Polovička, tretjinka,... so idiotizmi zaradi previsokih osnovnih kazni!

Prvo kazen znižat na raven "normalnih" držav (Avstrija, Nemčija), vsako naslednjo enako kršitev (v določenem roku ponovitve) eksponentno povečevat.

Pa policaje spet na ceste nagnat kontrole izvajat, ne pa da se na treh štirih odsekih za katere ve pol Evrope gredo inkasante.

Evo kaj pa stegujem gobec - slaba karma: danes sem VIDEL POLICAJA na cesti!
aplauz.gif


Da bi bil "vic" še večji mi doma reče stara, da sem dobil "pozdrave" s policije. Na mojo srečo, nisem jaz vozil mojega avta.
grims-1.gif
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Pa pocasnelam in sanjacem bi kazni z jurjem zacel....Za dober dan jurja, pol pa naprej.....Da se stardec zbudi recimo, ko ze sanja po cesti.....da mu pol kapne, da ga je usral in bo pljunil lepo 1500 recimo, ker ovira cello mesto.
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Citat:
Uporabnik Reaper85 pravi:
Citat:
Uporabnik Resolver pravi:
Kaj pomagajo velike kazni, če policije nikjer ni. Ne spomnim se, kdaj so me zadnjič merili ali ustavili.
17. - 23.8. so imeli akcijo.
Tudi mene so dobili pri 69km/h v naselju, ampak sem celo naselje vozil lepo 50, potegnil pa 100m pred tablo. Je bilo pa na točno enakem mestu kot zadnjič in prvič 6 let nazaj, ampak takrat so ravno ukinili omejitev 70 in sem dobil eno kazen nižje.
Recimo samo danes sem se moral enemu umaknit, ki ni spustil celo naselje hitrosti pod 70. Tako da akcija ni bila najbolje uspešna.
Vsaj zame pa je bila, zdaj ne grem čez 50 pred tablo za konec naselja. Mislim, saj že prej nisem šel, ampak nekatera mesta so prav smotana, in ravno tam merijo, čeprav ne iz razloga varnosti, ampak zaradi lažjega kasiranja.

Drugače pa da ne bi merili tudi ni res, ene 5-10x na leto jih vidim.

Točno to kar si tu opisal je problem! Merijo tam kjer se najlažje pobira.
En tak odličen plac za kasirat je, če greš po regionalki skozi Štorje proti Sežani. Na koncu Štorij je znak dokaj oddaljen in velikokrat so ravno tam. Ogrožaš ne nobenega, ampak si še vedno v vasi...
Ko bodo začeli merit ne položajih, ki so res nevarni, potem bom tudi jaz za zvišanje kazni, če pa bodo merili na položajih, kjer se samo kasira, potem pa sem proti zvišanju.
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Citat:
Uporabnik ThaShizznitt pravi:
Pa pocasnelam in sanjacem bi kazni z jurjem zacel....Za dober dan jurja, pol pa naprej.....Da se stardec zbudi recimo, ko ze sanja po cesti.....da mu pol kapne, da ga je usral in bo pljunil lepo 1500 recimo, ker ovira cello mesto.

zmaga.gif
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Uporabnik rocky9 pravi:
Citat:
Uporabnik Reaper85 pravi:
Citat:
Uporabnik Resolver pravi:
Kaj pomagajo velike kazni, če policije nikjer ni. Ne spomnim se, kdaj so me zadnjič merili ali ustavili.
17. - 23.8. so imeli akcijo.
Tudi mene so dobili pri 69km/h v naselju, ampak sem celo naselje vozil lepo 50, potegnil pa 100m pred tablo. Je bilo pa na točno enakem mestu kot zadnjič in prvič 6 let nazaj, ampak takrat so ravno ukinili omejitev 70 in sem dobil eno kazen nižje.
Recimo samo danes sem se moral enemu umaknit, ki ni spustil celo naselje hitrosti pod 70. Tako da akcija ni bila najbolje uspešna.
Vsaj zame pa je bila, zdaj ne grem čez 50 pred tablo za konec naselja. Mislim, saj že prej nisem šel, ampak nekatera mesta so prav smotana, in ravno tam merijo, čeprav ne iz razloga varnosti, ampak zaradi lažjega kasiranja.

Drugače pa da ne bi merili tudi ni res, ene 5-10x na leto jih vidim.

Točno to kar si tu opisal je problem! Merijo tam kjer se najlažje pobira.
En tak odličen plac za kasirat je, če greš po regionalki skozi Štorje proti Sežani. Na koncu Štorij je znak dokaj oddaljen in velikokrat so ravno tam. Ogrožaš ne nobenega, ampak si še vedno v vasi...
Ko bodo začeli merit ne položajih, ki so res nevarni, potem bom tudi jaz za zvišanje kazni, če pa bodo merili na položajih, kjer se samo kasira, potem pa sem proti zvišanju.
A praviš, da policaji merijo na nepravih mestih?
Kot vem, policija daje oglas na radiu, v katerem prosijo ljudji, naj sporočijo na katerih mestih mislijo, da bi bilo potrebno postavit kontrolo. Imaš vse možnoosti, da jim poveš, na katerih mestih bi ti še dal radarsko in policijsko kontrolo.
Lepo pokliči na policijo in jim sporoči svoj predlog kontrole. Ker policisti ne vedo, ti pa kot kaže veš, kje bi bila kontrola potrebna bodo miličarji veseli tvojega predloga.
Le pokliči jih.
 
Nazadnje urejeno:

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.330
2.275
113
1/3 kazni
In tista dva mulca iz zadnjega tedna, ki sta bila pribita, ne privezana, se bosta potem v bifeju hvalila, da sta sam 300€ plačala.
Govorim v prispodobi.
smile-1.gif
 

MTB75

Fizikalc
13. maj 2012
365
25
28
Bulšit, če imaš denar, si lahko privoščiš. Kazen je kazen, bi morala biti za vse ista.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.302
2.403
113
še v SLO - ampak komaj
Pa smo spet tam.
rolleyes-1.gif


Jaz sem sicer mnenja, da bi kazen morala vse enako boleti. Ampak ta debata ne vodi nikamor, ker pridejo v igro človekove pravice, enakost pred zakonom. Pri nas je pač "absolutna" kazen - in tako pač je.

Sicer je pa pri nas povsem irelevatno kako določamo kazni - ker bi kot prvo bi morali bistveno povečati verjetnost "kaznovanja", kazni spustiti na neki normalni nivo ozr. celo narediti kot v A, kjer je določen razpon kazni od-do v €, ter ima policist in v nadaljni fazi sodišče pravico ozr. možnost določiti višino kazni glede na "težo" prekrška ali pač glede na ponavljanje le-tega.

Pa ne sedaj s možnostjo korupcije - vse je stvar kulture in medsebojnega zaupanja.