Varčevanja je konec

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
....on samo vse z avstrijo primerja

Ja, palicaj, boli me to, da je moj dober znanec, ki je prijavljen na sončni upravi v Celovcu, že tri leta brez dela (ne brez službe). In da dobi zgolj zato, ker gre 1x mesečno gor k referentu, ki mu ne najde nič primernega, 950 evrov.

Več kot marsikateri inženir v Sloveniji.
V treh letih so ga dvakrat poslali na internetno izobraževanje, pa kljub temu še danes ne zna odpreti priponke...
bonk.gif


Jaz pa z skoraj 40 leti službe nimam niti 600 evrov pokojnine. Zidarju pa, kot smo brali, nosi kurir domov MESEČNO nekaj 10.000 evrov. Seveda krvavo in pošteno zasluženih...

Butlji! Vključno z menoj!

Mešam hruške in jabolke? Mogoče.

Vam pa manjka tista najbolj osnovna pamet. Ter čut za pravičnost...

Citat:
in se jezi ce ljudje novejso tehnologijo uporabljajo =)

In kaj ti je prinesla ta silna tehnologija, bozon (bizon?) v Cernu?
Le to, da da glupi Slovenec za dober mobilc eno solidno plačo.
bonk.gif
Ker ga kao mora imeti...

Da o dobrem avtu ne govorim.
In o tem, koliko otrok v EU NE BI BILO LAČNIH, če ne bi trkali (drkali!) atomov v Cernu...
 
Nazadnje urejeno:

guardy

Guru
3. avg 2007
8.399
965
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Ja tehnicno gledano lahko tud heroin prodaja sredi preserca pa oba veva da to ni prav
wink-1.gif

Tehnično gledano če ima TV sprejemnik mora plačevati naročnino, razen če mu ga pridejo zapečatit. Samo v tem primeru bo VHS kasete res gledal na mikrovalovko
evil.gif
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.704
6.272
113
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Ja tehnicno gledano lahko tud heroin prodaja sredi preserca pa oba veva da to ni prav
wink-1.gif

Tehnično gledano če ima TV sprejemnik mora plačevati naročnino, razen če mu ga pridejo zapečatit. Samo v tem primeru bo VHS kasete res gledal na mikrovalovko
evil.gif
Lahko ga gleda preko neta na rtvslo.si pa sploh nima tvja. Kaj bodo zapecatili? Prazen prostor? Ce ze luknje iscemo
smile-1.gif
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.704
6.272
113
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
....on samo vse z avstrijo primerja

Ja, palicaj, boli me to, da je moj dober znanec, ki je prijavljen na sončni upravi v Celovcu, že tri leta brez dela (ne brez službe). In da dobi zgolj zato, ker gre 1x mesečno gor k referentu, ki mu ne najde nič primernega, 950 evrov.

Več kot marsikateri inženir v Sloveniji.
V treh letih so ga dvakrat poslali na internetno izobraževanje, pa kljub temu še danes ne zna odpreti priponke...
bonk.gif


Jaz pa z skoraj 40 leti službe nimam niti 600 evrov pokojnine. Zidarju pa, kot smo brali, nosi kurir domov MESEČNO nekaj 10.000 evrov. Seveda krvavo in pošteno zasluženih...

Butlji! Vključno z menoj!

Mešam hruške in jabolke? Mogoče.

Vam pa manjka tista najbolj osnovna pamet. Ter čut za pravičnost...

Citat:
in se jezi ce ljudje novejso tehnologijo uporabljajo =)

In kaj ti je prinesla ta silna tehnologija, bozon (bizon?) v Cernu?
Le to, da da glupi Slovenec za dober mobilc eno solidno plačo.
bonk.gif
Ker ga kao mora imeti...

Da o dobrem avtu ne govorim.
In o tem, koliko otrok v EU NE BI BILO LAČNIH, če ne bi trkali (drkali!) atomov v Cernu...
Moji prijatelji v sloveniji imajo 2x ali 3x visje place kot jaz. V tujini tudi 10x.

Pa me ne boli. Super. Ampak tudi njim to ni bilo podarjeno ampak so se izobrazevali, delali, sli v tujino. Vesel bi bil visje place. Se bolj vesel bi bil razbremenitve plac. Pa sprostitve trga dela (se posebaj v JU). Ne pa da je folk zasciten ko kocevski medvedi. In da mas ti penzije 600 eur ni kriv zidar. Kriv je nas sistem vkljucnonz razmisljanjem folka. Zadnjih 25 let si politike sami volimo.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.399
965
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:

Lahko ga gleda preko neta na rtvslo.si pa sploh nima tvja. Kaj bodo zapecatili? Prazen prostor? Ce ze luknje iscemo
smile-1.gif

Ni luknje. Čim ima nekaj preko katerega lahko predvaja RTV kanale mora uradno plačat (beseda bande rtvjevske inkasantske
evil.gif
). Šteje tut tablica in računalnik, pa tudi pametni telefon sklepam da pade sem not...

Pa BTW se lahko odjavi za max 36 mesecev, glede na obrazec. In če ima TV doma je v prekršku
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.202
113
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Le to, da da glupi Slovenec za dober mobilc eno solidno plačo.
bonk.gif
Ker ga kao mora imeti...
In kaj tebe zanima, če kdo da solidno plačo za telefon? Čeprav nisem še videl telefona za solidno plačo, tako da.
Aja, ker imamo avtomobile smo takoj butli in tajkuni, a ne? Ti, ki varčuješ in tako prišparaš 3000 EUR letno. Čeprav mi ni jasno kako. Ker lahko si kupiš avto za 500 EUR, daš 200 EUR za registracijo, torej so stroški že v prvem letu samo 700 EUR. Za naprej pa kolikor se voziš ali si samo doma? Ali še bolje, v slovenski maniri, fehtrariš znance, itd. da te vozijo okoli, za hrbtom pa jim govoriš, kakšni butli so, da imajo avto. A ne?
grims-1.gif

Ker če si samo doma, potem nisi nič prišparal, ker je butel tisti, ki bo imel avto doma za 0 km letno.
 

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
Od kje enim informacije, da je v Avstrije vse ceneje, nazadnje ko sem gor bil in hodil po teh nakupovalnih centrih so bile cene kr konkretno višje.
En obesek je bil 15 evrov k ga pri nas dobiš za 5 evrov, jakna 60 evrov, pri nas 30 evrov, pa take fore.
Bencin majo pocen.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.202
113

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.065
1.272
113
Se splača še v Avstriji, seveda pa ne vse. Nazadnje tankal tam, le 2 njihovi registraciji in poln tankštel naših. Hofer poln naših, penny in bipa polna naših. Določene zadeve se splačajo. Ne pa vse, itak.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.984
113
EU
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:

Lahko ga gleda preko neta na rtvslo.si pa sploh nima tvja. Kaj bodo zapecatili? Prazen prostor? Ce ze luknje iscemo
smile-1.gif

Ni luknje. Čim ima nekaj preko katerega lahko predvaja RTV kanale mora uradno plačat (beseda bande rtvjevske inkasantske
evil.gif
). Šteje tut tablica in računalnik, pa tudi pametni telefon sklepam da pade sem not...

Pa BTW se lahko odjavi za max 36 mesecev, glede na obrazec. In če ima TV doma je v prekršku
evil.gif
On ima televizor tisti stari stekleni CRT, ki ne more sprejemat digitalnih programov. VHS pa lahko predvaja, ker je analogni. Torej, naročnine za RTV ni
zmaga.gif